pociągi się spózniają ? PKP niewinne... złapali sprawcę.

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

pociągi się spózniają ? PKP niewinne... złapali sprawcę.

Post autor: polsteam »

złapali sprawcę opóźnień - teraz wg pociągów będzie można regulować zegarki - jak przed wojną... ;)

http://www.tvn24.pl/-1,1665821,0,1,krot ... omosc.html
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4773
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Post autor: Maciej3 »

Zastanawia mnie co innego. Gosc bedzie oskarzony o nielegalne uzycie urzadzenia radiowego za co grozi 2 lata ogladania swiata w kratke. To co juz nie mozna miec radia jak za Hitlera, czy jak? Ja rozumiem odszkodowanie za straty z powodu opoznienia, ewentualne stworzenie niebezpieczenstwa, ale za UZYWANIE RADIA???????????
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Maciej3 pisze:Gosc bedzie oskarzony o nielegalne uzycie urzadzenia radiowego za co grozi 2 lata ogladania swiata w kratke
:roll: A widzisz różnicę pomiędzy radiem a urządzeniem nadawczo-odbiorczym?
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
Boruta
Posty: 703
Rejestracja: 2004-06-13, 22:09
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia
Kontakt:

Post autor: Boruta »

Obrazek
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4773
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Post autor: Maciej3 »

crolick pisze:
Maciej3 pisze:Gosc bedzie oskarzony o nielegalne uzycie urzadzenia radiowego za co grozi 2 lata ogladania swiata w kratke
:roll: A widzisz różnicę pomiędzy radiem a urządzeniem nadawczo-odbiorczym?
Mam na wyposazeniu firmy radiotelefony. Przydaja sie do komunikacji miedzy pracownikami. Sa to urzadzenia nadawczo odbiorcze. Czy to oznacza, ze mam sie bac? Bo takie odnosze wrazenie. No I telefon. Urzadzenie jak najbardziej nadawczo odbiorcze, albo CB radio ( tego ostatniego nie mam ).
Czasem odnosze wrazenie, ze obecne "prawo" jest robione tak. Zeby w razie potrzeby miec cos na kazdego. Smutne to. :(
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1630
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

Maciej3 pisze:Mam na wyposazeniu firmy (...)
A ja myślę, że kluczowym jest w tym przypadku słówko 'nielegalne'.

Nie chciałbym być pasażerem pociągu, z którego mechanikiem zabawia się na 'branżowej' (nie znam się na tym, więc tak to uproszczę) częstotliwości jakiś palant bez wyobraźni.

A Ty Macieju, chciałbyś być takim pasażerem?
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4773
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Post autor: Maciej3 »

A Ty Macieju, chciałbyś być takim pasażerem?
Nie.
Ale chyba nie byłem zrozumiany. Gość powinien być ukarany za zatrzymanie pociągów - w końcu doprowadził do określonych strat a i nie wiadomo czy w tych pociągach nie byli ludzie co się w wyniku tego spóźnili na ważne spotkania ( jeśli tak to powinni dochodzić tego niezależnie, ale kto by się tym przejmował przy punktualności naszej kolei... ) itd. Mógł doprowadzić do sytuacji niebezpiecznej ( nie wiem czy doprowadził - to niech orzekną ci co się znają ).
Powinien za to odpowiadać tak samo jakby zatrzymał pociąg powiedzmy rozpalając ognisko na torach czy dzwoniąc do centrali, że w pociągu bomba czy coś tam.
Jedyne co mnie irytuje to uzasadnienie za użycie urządzenia nadawczo/odbiorczego.
Bo jeśli istnieje taki paragraf to oznacza on ni mniej ni więcej tylko tyle, ze można sobie zamknąć każdego kto się nam nie spodoba, a to mi nie pasuje.
Może i jestem paranoikiem, ale nie wierzę w czystość intencji władzy i jestem przekonany, że prędzej czy później każdy przepis pozornie logiczny zostanie wykorzystany przeciwko mnie.
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: polsteam »

na zachodzie europy "skanery częstotliwości" (odbiorniki) są legalne (posiadanie)

czy "podłuchiwanie" częstotliwości "specjalnych" jest zabronione - nie wiem...

nie wiem, jak z nadajnikami (posiadanie), no ale na pewno nie można legalnie nadawac na pasmach specjalnych (policji, wojska, morskich, lotniczych) nie będąc do tego uprawnionym


skanery częstotliwości są w dość powszechnym użyciu wśród shipspotterów w Holandii, Niemczech, w Wlk. Bryt. (sam często widywalem)

w Polsce są - zdaje się - nielegalne (jeśli tak, to byłaby to piramidalna bzdura rodem z prawodawstwa z czasów totalitarnych, z głębokiej komuny), ale widywałem pojedynczych / nielicznych bardzo shipspotterów w Polskich portach ze skanerami lub "UKF-kami" morskimi z demobilu...
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Obrazek
Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

"nielegalne użycie"
Młotek też można mieć. I można go użyć nielegalnie, np. do rozbijania wystaw sklepowych.
Obrazek
ODPOWIEDZ