ORP Błyskawica - potrzebne źródła
- pmgpmg
- Posty: 19
- Rejestracja: 2007-05-08, 13:51
- Lokalizacja: Chojnice
- Kontakt:
ORP Błyskawica - potrzebne źródła
Witam
Jestem zainteresowany źródłami do hasła "ORP Błyskawica". Przyznam jednak że o ile szukanie jakichkolwiek amerykańskich jednostek zaraz wyrzuca sporo monografii itp, to o tym okręcie zadziwiająco trudno mi coś znaleźć. Choć może to jak ze starym żartem o przeszukaniu połowy internetu (to czego szukasz jest zawsze w drugiej połowie)
Jedyne pozycje jakie na razie udało mi się na pewno zidentyfikować to stary
TBiU "Nr 6 Niszczyciel BŁYSKAWICA" oraz dość stare Władysław Szczerkowski: ORP Błyskawica, oraz pozycje ze strony http://www.wojmar.republika.pl/okrety/blysk/okret.htm.
Czy ukazała się ostatnio jakaś nowa pozycja opisująca ten okręt ? Przyznam że szukam czegoś tylko o tym okręcie, a nie pracy w stylu Wielkie dni małej floty. Raczej w tym stylu http://aj-press.home.pl/eow25.php (choć ksiązki w ręku nie miałem, opieram się na moim zdaniu o poprzednich pozycjach z tego wydawnictwa).
Jestem zainteresowany źródłami do hasła "ORP Błyskawica". Przyznam jednak że o ile szukanie jakichkolwiek amerykańskich jednostek zaraz wyrzuca sporo monografii itp, to o tym okręcie zadziwiająco trudno mi coś znaleźć. Choć może to jak ze starym żartem o przeszukaniu połowy internetu (to czego szukasz jest zawsze w drugiej połowie)
Jedyne pozycje jakie na razie udało mi się na pewno zidentyfikować to stary
TBiU "Nr 6 Niszczyciel BŁYSKAWICA" oraz dość stare Władysław Szczerkowski: ORP Błyskawica, oraz pozycje ze strony http://www.wojmar.republika.pl/okrety/blysk/okret.htm.
Czy ukazała się ostatnio jakaś nowa pozycja opisująca ten okręt ? Przyznam że szukam czegoś tylko o tym okręcie, a nie pracy w stylu Wielkie dni małej floty. Raczej w tym stylu http://aj-press.home.pl/eow25.php (choć ksiązki w ręku nie miałem, opieram się na moim zdaniu o poprzednich pozycjach z tego wydawnictwa).
-
Adam
- Posty: 1779
- Rejestracja: 2005-09-06, 12:58
Re: ORP Błyskawica - potrzebne źródła
No to chyba mieć powinieneś, bo chyba lepszej pracy niż monografia Marka Twardowskiego nie ma...pmgpmg pisze: Raczej w tym stylu http://aj-press.home.pl/eow25.php (choć ksiązki w ręku nie miałem, opieram się na moim zdaniu o poprzednich pozycjach z tego wydawnictwa).
- pmgpmg
- Posty: 19
- Rejestracja: 2007-05-08, 13:51
- Lokalizacja: Chojnice
- Kontakt:
-
Andrzej1964
- Posty: 8
- Rejestracja: 2006-11-22, 22:59
-
Adam
- Posty: 1779
- Rejestracja: 2005-09-06, 12:58
- miczman
- Posty: 551
- Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
- Lokalizacja: Gdynia
"Blyskawicy" poswiecono tez suplement 22 numeru BH.
ps. Przepraszam za brak polskich liter ale pracuje aktualnie na sprzecie z USA
.
ps. Przepraszam za brak polskich liter ale pracuje aktualnie na sprzecie z USA
Baltops 2012---> http://fotogdynia.blogspot.com/2012/06/ ... warty.html
Sprzedaję: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1377717
Sprzedaję: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1377717