Mym pytanie. Czy ktoś zna okoliczności zatopienia U 864?
Norwegowie zakopią w dnie wrak U 864
- Edward Teach
- Posty: 881
- Rejestracja: 2006-09-22, 23:13
- Lokalizacja: Gdańsk
Norwegowie zakopią w dnie wrak U 864
https://www.o2.pl/artykul/norwegowie-zl ... 152446593a
Mym pytanie. Czy ktoś zna okoliczności zatopienia U 864?
Mym pytanie. Czy ktoś zna okoliczności zatopienia U 864?
Edward Teach www.pdf-model.pl
-
tom
- Posty: 1060
- Rejestracja: 2011-05-07, 10:52
Re: Norwegowie zakopią w dnie wrak U 864
Są znane, bo dość wyjątkowe. Okręt podwodny HMS "Venturer" zatopił go z zanurzenia 9 lutego 1945 r., a U-Boot też był zanurzony i poruszał się na głębokości peryskopowej. To w zasadzie jedyny znany przypadek w II wś., gdy udało się trafić niewynurzony okręt podwodny torpedą drugiego OP.
Znam jeszcze kilka podobnych prób ataków, ale w ich przypadku nie potwierdzono zatopienia.
Znam jeszcze kilka podobnych prób ataków, ale w ich przypadku nie potwierdzono zatopienia.
-
AdrianM
- Posty: 2823
- Rejestracja: 2018-03-14, 18:34
Re: Norwegowie zakopią w dnie wrak U 864
A jak wyglądają statystyki po II WS?
- rak71
- Posty: 220
- Rejestracja: 2004-01-12, 08:58
- Lokalizacja: Wadowice
- Kontakt:
Re: Norwegowie zakopią w dnie wrak U 864
Raczej bojowo 0 - Jedyny bojowy atak torpedowy wykonany przez okręt podwodny to chyba "General Belgrano" w konflikcie falklandzkimAdrianM pisze:A jak wyglądają statystyki po II WS?
- Grzechu
- Posty: 1687
- Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
- Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)
Re: Norwegowie zakopią w dnie wrak U 864
Z nawodnych jest jeszcze indyjska fregata Khukri zatopiona w 1971 r. przez pakistański Hangor.
No i nie wiadomo jak traktować południowokoreańską korwetę Cheonan zatopioną w 2010 r. - wszak o ile tam nie trwa pełnoskalowa wojna, to nie do końca panuje tam pokój.
No i nie wiadomo jak traktować południowokoreańską korwetę Cheonan zatopioną w 2010 r. - wszak o ile tam nie trwa pełnoskalowa wojna, to nie do końca panuje tam pokój.
Republika marzeń...