Koniec żeglugi towarowej na Odrze...?

forum to dedykowane jest wszystkim jednostkom pływającym budowanym w celach cywilnych...

Moderatorzy: Marmik, crolick

Awatar użytkownika
rudas
Posty: 77
Rejestracja: 2013-04-01, 15:25
Lokalizacja: Port Gliwice

Re: Koniec żeglugi towarowej na Odrze...?

Post autor: rudas »

... mam Jacku zdjęcia MT8 ale ona teraz na niebiesko pomalowana a na "pace" ma "budę" postawioną dla pasażerów...
ale "jeździ" się nią ( jak to mówią "kanalarze" u nas ) super - stałem za sterem :-)
a i cała dokumentacja techniczna jest (rysunki)

na żegludze szuwarowo bagiennej ( http://www.zegluga.info )jedno zdjęcie tejże MT8 znalazłem, nazwa została bez zmian

http://www.zegluga.info/displayimage.ph ... fullsize=1

http://www.zegluga.info/displayimage.ph ... t=18&pos=1

pzdr
Ostatnio zmieniony 2013-04-20, 16:36 przez rudas, łącznie zmieniany 3 razy.
Jarek C.
Posty: 873
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Re: Koniec żeglugi towarowej na Odrze...?

Post autor: Jarek C. »

Właśnie o takie współczesne zdjecia MT-8 w nwych barwach mi bardzo chodzi.
Jesli możesz proszę bardzo wrzuć na forum albo na
jcislak@poczta.onet.pl
Czy te rysunki też może masz ?
MT-8 jest bardzo ciekawa. Na czas "W" przeznaczona była (czy wszystkie ?) również do przewozu torped ale osobno głowicy, a osobno korpus.

z pozdrowieniami
Jarek
Awatar użytkownika
rudas
Posty: 77
Rejestracja: 2013-04-01, 15:25
Lokalizacja: Port Gliwice

Re: Koniec żeglugi towarowej na Odrze...?

Post autor: rudas »

2 czerwca uczestniczyłem w technicznym rejsie MT8 po Kanale Gliwickim... ładnie było 8)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
rudas
Posty: 77
Rejestracja: 2013-04-01, 15:25
Lokalizacja: Port Gliwice

Re: Koniec żeglugi towarowej na Odrze...?

Post autor: rudas »

Nowinki gliwickie

Przy okazji budowy w Gliwicach kolejnego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej odkopano XVIII śluzę Kanału Kłodnickiego.
Niestety ten dwustuletni zabytkowy obiekt hydrotechniczny zostanie niebawem rozebrany czyli zniszczony... ale za to w tym miejscu powstanie nowoczesna estakada.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
rudas
Posty: 77
Rejestracja: 2013-04-01, 15:25
Lokalizacja: Port Gliwice

Re: Koniec żeglugi towarowej na Odrze...?

Post autor: rudas »

"Gliwickie metamorfozy"

... i po ptokach. czyli tłumacząc z gwary śląskiej dla reszty Polski: i po sprawie - była śluza, nie ma śluzy.
Wystarczyło kilka dni pracy jednej koparki...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ObltzS
Posty: 197
Rejestracja: 2007-01-01, 21:05

Re: Koniec żeglugi towarowej na Odrze...?

Post autor: ObltzS »

Witam !

Swego czasu rudas założył temat o żegludze towarowej na Odrze (ze znakiem zapytania na końcu). Przykre jest to, jak bardzo nie umiemy, nie chcemy, nie potrafimy wykorzystać walorów nie tylko dla szeroko pojetej turystyki ale głównie dla naszej rodzimej gospodarki, jakie daje ta rzeka. Nie potrafimy nawet zadbać o pozostałą w spadku infrastrukturę hydotechniczną służącą tej żegludze (w sierpniu ub. roku miałem okazję popływać nieco Odrą i Kanałem Kłodnickim, stan portu w Kędzierzynie-Kożlu to żywy obraz naszej narodowej głupoty i braku jakiegokolwiek pomyślunku), a ma być jeszcze lepiej ... ale o tym tutaj :
http://www.portalmorski.pl/zegluga/zegl ... -strategii
Awatar użytkownika
Kpt.G
Posty: 956
Rejestracja: 2013-10-11, 14:22

Re: Koniec żeglugi towarowej na Odrze...?

Post autor: Kpt.G »

Wszystko na Kononowicza :(


Odsyłam Cie do uwagi pod tym postem: http://fow.az.pl/forum/viewtopic.php?f= ... 76#p144676 z prośbą o wizęcie jej sobie do serca.
- Marmik
"Jesteś UPIERDLIWY!" Nie.. ja jestem Ciekawy i drążę niektóre interesujące mnie tematy.. a że zadaję dużo pytań? "Kto pyta nie błądzi" głosi powiedzenie. ;)
Jakże daleko z Domu do Morza!
Awatar użytkownika
rudas
Posty: 77
Rejestracja: 2013-04-01, 15:25
Lokalizacja: Port Gliwice

Re: Koniec żeglugi towarowej na Odrze...?

Post autor: rudas »

Wesołych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy Wszystkim życzę i zdjęcia publikuję z Gliwic.
Trwa remont śluz na Kanale Gliwickim...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
rudas
Posty: 77
Rejestracja: 2013-04-01, 15:25
Lokalizacja: Port Gliwice

Re: Koniec żeglugi towarowej na Odrze...?

Post autor: rudas »

Kilka tygodni temu byłem na parę dni w Belgii - Bruksela, Antwerpia, Oostende.
Byłem zachwycony kanałową kulturą tamtejszych narodów!
Dlaczego tego u Nas się tak nie da...??? Oczywiście to retoryczne pytanie ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
rudas
Posty: 77
Rejestracja: 2013-04-01, 15:25
Lokalizacja: Port Gliwice

Re: Koniec żeglugi towarowej na Odrze...?

Post autor: rudas »

jeszcze jedna fotka z Antwerpii, tym razem "tematyczna" bo to przecież Forum Okrętów Wojennych :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pet5
Posty: 138
Rejestracja: 2006-03-06, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: Koniec żeglugi towarowej na Odrze...?

Post autor: Pet5 »

rudas pisze:...
Trwa remont śluz na Kanale Gliwickim...
I krótki reportaż w lokalnej TV na ten temat:
http://www.tvimperium.pl/?module=news&id=215

Pozdrawiam świątecznie.
Piotr
Awatar użytkownika
rudas
Posty: 77
Rejestracja: 2013-04-01, 15:25
Lokalizacja: Port Gliwice

Re: Koniec żeglugi towarowej na Odrze...?

Post autor: rudas »

zapraszam na Facebook

profil : Port Gliwice

tam w miarę na bieżąco zamieszczam informacje o Porcie, Kanale Gliwickim i nie tylko
Marciano
Posty: 57
Rejestracja: 2006-07-12, 12:33
Lokalizacja: Namysłów

Re: Koniec żeglugi towarowej na Odrze...?

Post autor: Marciano »

Panowie, obalamy mity na temat żeglugi po Odrze:
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article ... /141009660
Panowie pozwolą, że przedstawię: moja żona, ZOFIIA
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2937
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Re: Koniec żeglugi towarowej na Odrze...?

Post autor: RyszardL »

Marciano pisze:Panowie, obalamy mity na temat żeglugi po Odrze:
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article ... /141009660
To jest bardzo dobra wiadomość. Teraz wszystko zależy od tego, kto się zajmie przywracaniem żeglugi.
Jeżeli będzie to fachowiec, to sukces gwarantowany, ale jeżeli ktoś w rodzaju... wicie, rozumicie.. to nic się nie zmieni.
UWAGA!
Od 2024 konto prowadzone przez Żonę RyszardaL (Małgorzatę).

====================

http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
ObltzS
Posty: 197
Rejestracja: 2007-01-01, 21:05

Re: Koniec żeglugi towarowej na Odrze...?

Post autor: ObltzS »

Witam !

Z tym obalaniem mitów, to daleko zalecana ostrożność - np. port w Koźlu to autentyczna ruina, zdewastowana siedziba dawnego kapitanatu portu, zdewastowane urządzenia przeładunkowe itp. Odtworzenie tej infrastruktury to olbrzymie nakłady i czas, który płynie nie-ubłagalnie na niekorzyść aktualnej sytuacji tego portu.
Światełkiem w tym tunelu może być np. ten projekt :
http://www.wxca.pl/pl/projekty/port-kozielski, tylko konia z rzędem temu, kto określi, czy projekt ten (lub jemu podobne) będą jeszcze kiedykolwiek zrealizowane ...
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2937
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Re: Koniec żeglugi towarowej na Odrze...?

Post autor: RyszardL »

Z uwagą przeczytałem o tych projektach. Duża szansa na odtworzenie znaczenia tego portu i zarabianie pieniędzy. Przecież żegluga śródlądowa w Europie ma się bardzo dobrze.
Natrafiłem też na jedno znamienne zdanie --Pod koniec lat 80-tych w ubiegłym wieku doszło w Polsce do transformacji ustrojowej i gospodarczej, w wyniku czego zaczęły podupadać okoliczne zakłady pracy. Dziś miejsce jest bardzo zaniedbane. -- Wychodzi na to, że jak chcesz jakiś kraj wykończyć w drodze pokojowej, to zafunduj mu transformację ustrojową. Pewnie trochę upraszczam, ale chyba nie za dużo. Może jakaś mądra głowa pomyślała by o środkach unijnych na ten cel. W końcu to jest transport tani i ekologiczny. Silny argument w dzisiejszych czasach, a rzeka już jest. :)
UWAGA!
Od 2024 konto prowadzone przez Żonę RyszardaL (Małgorzatę).

====================

http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
ODPOWIEDZ