O ile wiem, to nie ma ich zgromadzonych w jednej publikacji.
Są natomiast dane wyrywkowe. W dodatku - jak wskazuje przykład BATOREGO (opisywany był w MSiO) są one niezbyt dokładne.
Dr Jarosław Rusak (swego czasu MMW, potem Muzeum Miasta Gdynia, teraz nie wiem gdzie) chciał o tym pisać, ale jakoś mu się nie spieszy.
A czy Brytyjczycy w jakiś domumentach Ministry of Transport (itp., bo były zmiany nazwy) nie dostawali od Polaków zestawień, szkiców. Przecież komodor konwoju powinien wiedzieć ile luf ma pod sobą. A poza tym ktoś musiał tę broń im w Wielkiej Brytanii wydac z magazynów.
Marku - a gdzie jest archiwum GAL-u i Żeglugi Polskiej - z czasów wojny oczywiście?
Andrzej J.
Ostatnio zmieniony 2004-09-12, 23:46 przez Andrzej J., łącznie zmieniany 1 raz.
Mialem praktyke w Stoczni im. Lenina,
Tam stary majster opowiadal ze po wojnei wszystkie. statki, SOLDKI i inne mialy wzmocnienia pod dziala. Moze ktos doda wiecej. W planach PMW w 80-tych byly jz tylko jako OW uwzglednione promy, chby z tych powodow byly zakupione ?
W 'Naszych Sygnałach" nr 99 znalazłem taką oto stronę która przedstawia rozmieszczenie uzbrojenia na niektórych statkach PMH w czasie wojny .Niestey nie ma żadnych opisów
Slaw
A czy przed wojną Polacy planowali uzbroić swoją flotę handlową, generalnie w jakiś sposób ją zmilitaryzować? W sumie pola popisu zbyt wielkiego nie było, bo magazyny z uzbrojeniem raczej pełne nie były.
Nie , zestawienie jest ogólne nie ma konkretnej daty. Szczątkowe informacje na temat uzbrojenia statków PMH można uzyskać czytając dzienniki statkowe które zostały wydane w postaci ksiażki: J.K .Sawicki "Podróże Polskich Statków 1939-45 ' Polskie Towarzystwo Nautologiczne ,Gdynia 1989 r
Slaw