netia

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
karus73
Posty: 46
Rejestracja: 2008-01-25, 23:51
Lokalizacja: Rybnik/Toruń

netia

Post autor: karus73 »

Od września mam net z Netii, teoretycznie i praktycznie zarazem. Potem kupiłem se nowego kompa i Win7. Nawet oki nawiasem mówiąc.
Stare kompy szły przeważnie na śmieci, ale ten jeszcze stoi ... bo coś nie tknęło. Okazuje się, że Netia nie ma wsparcia dla tego systemu. Mam jeszcze z Tepsy 3 modemy (sejdżmy i spidtacze) i nie chciałem od nich nic. Niestety Win7 wymaga dedykowanych sterów i nawet googalnie nie pomogło. Lipa, netu nie mam na Win7. To dzwoniłem do informatyków z Netii i poradzili mi jeden modem – w promocyjnej cenie 29 zł – który pójdzie na siódemce. Już z zamówieniem jego były cyrki ... Czekałem na niego dość długo ... W końcu w styczniu przypomniało mi się, że coś zamówiłem a tu echo. Zadzwoniłem do nich i okazało się .... że nie mają tych modemów w ogóle ! To był szok, bo 4 operatorów (w tym ten - dodam – kompetentny (jako jedyny !) - informatyk) mówiło, że mają i że realizacja jest w toku.
Dzień później dostałem modem !!! Super, otwieram pudełko, a tam ... Sagem – taki jaki mam z Tepsy ....
Ręce opadają. Jest luty. Gdybym zgodnie z zasadą wywalił starego kompa to od września nie miałbym netu ... Pomijam już fakt, że płacę abonament za dwukrotnie szybszy transfer a mam właśnie połowę.
Złożyłem reklamację i mają czas do końca lutego i jak nie to do sądu idę, już gadałem z prawnikiem w firmie.
Faktycznie Netia jest tańsza od TePsy, ale to widać i czuć. Odradzam wszystkim. Lepiej zapłacić ciut więcej a mieć net i wsparcie techniczne plus kompetentnych operatorów.
Netia po prostu nie dorasta TePsie do pięt ! ... totalna porażka
panem et circenses _ MVNIFICENTIA AVG(usti)
miller
Posty: 431
Rejestracja: 2004-12-26, 13:29
Lokalizacja: Lublin/Opole Lubelskie

Post autor: miller »

Deja vu?
W niedzielę kumpel żalił mi się, że od października ma net z Netii i wciąż nie mogą uruchomić mu pełnego transferu. Ma połowę tego za co płaci. Od grudnia ma być problem rozwiązany najdalej za tydzień. Podobno kwestia modyfikacji centrali...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
de Villars
Posty: 2229
Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: de Villars »

Ja mam UPS i same kłopoty. Rwiące się połączenie radiowe, faktyczny transfer nie dorastający do pięt nominalnemu, praktyczny brak realnego kontaktu z operatorem i szans na szybkie rozwiązanie problemu - jednym słowem porażka..
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: polsteam »

...bo się nie bierze net'u "w pakietach" (z telefonem lub z TV kablową) od dużych operatorów, bo ci mają klientów za nic...

bierze się net od małych "oddolnych" providerów (np. "sieci osiedlowych") i ma się stałe, szybkie łącze (nawet radiowe) SYMETRYCZNE - tzn. można pchać tak samo szybko, jak ściągać z net'u...

i bardzo mało (albo w ogóle żadnego) downtime'u...
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 47
Rejestracja: 2004-03-09, 14:47
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Marek K »

Witam

Od 1,5 roku mam Orange Freedom i chodzi mi to bez zastrzeżeń.

ALE...

... kolega też sobie wziął taki Internet i (komp z Vistą oryginalną) za Chiny Ludowe nie mógł tego u siebie uruchomić (podobno problem ze sterownikami modemu pod Vistę). Skończyło się to w ten sposób, że nieborak zainstalował sobie XP (pirat) i wszystko chodzi idealnie.

Oczywiście nikt z "Pomocy Technicznej" operatora nie potrafił mu pomóc.

Więc co działa na jednym kompie wcale nie musi działać na innym, co działa w jednym miejscu wcale nie musi działać gdzie indziej.

Pozdrawiam
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

polsteam pisze:...bo się nie bierze net'u "w pakietach" (z telefonem lub z TV kablową) od dużych operatorów ...
Ja właśnie mam taki pakiet z UPC i sobie chwalę. Całość za 120 zł, w pakiecie mam cyfrową TV (dzieci sobie zażyczyły) i darmowe rozmowy na telefony stacjonarne całą Polskę od 18 do 8 rano. Z netem nie mam kłopotu.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: netia

Post autor: pothkan »

karus73 pisze:Mam jeszcze z Tepsy 3 modemy (sejdżmy i spidtacze) i nie chciałem od nich nic.
"sażem", to francuska firma :wink:

Generalnie lepiej korzystać z lokalnych lub regionalnych operatorów. Z tym, że czasem nie ma takiej alternatywy, i dostępni w danym miejscu mogą być tylko potentaci... (ja na szczęście nie mam takiego problemu, ale nie wiem jak karus73).

Inny sposób: może przeinstaluj nowy komputer na XP?
miller
Posty: 431
Rejestracja: 2004-12-26, 13:29
Lokalizacja: Lublin/Opole Lubelskie

Post autor: miller »

Z Windowsem 7 nie miałem jeszcze do czynienia, ale spotkałem już pozytywne opinie. Cofanie się do XP to trochę przesada, system ten już stracił wsparcie i będzie coraz bardziej zapomniany. Mam za to doświadczenie z Vistą i oczekiwaniem najpierw na sterowniki do niektórych urządzeń, a potem na działające sterowniki... Żeby było ciekawiej nie podzielam negatywnej opinii o Viście, do moich zastosowań wystarczy, jest dość stabilna. Niestety po zakupie laptopa z Vistą musiałem drukować na innych komputerach, bo przez kilka miesięcy nie było dobrych sterowników, ani do mojej drukarki (samsung) ani do żadnej biurowej (brothery i jakiś nietypowy lexmark), ale po pół roku (ok. rok od wejścia Visty) problemy się rozwiązały, znaczy zostały rozwiązane.

Co do netu to mój brat ma bodajże w UPC 10 mega w pakiecie i dziesiątki to pewnie nigdy nie było, ale i tak jest wyraźnie szybsze od 2 mega u mnie od niezależnego małego osiedlowego providera... cenowo na tyle na ile da się porównać pakiet z samodzielną usługą wychodzi podobnie.

Wracając do wątku przewodniego tj. Netii wydaje mi się, że mają lepszą ofertę niż możliwości, bowiem jak ustalił wspomniany we wcześniejszym poście mój kolega, sprzedali mu usługę, której jeszcze nie mogą wykonać...
Awatar użytkownika
karus73
Posty: 46
Rejestracja: 2008-01-25, 23:51
Lokalizacja: Rybnik/Toruń

Post autor: karus73 »

nie bawiłem się z XP na nowym kompie. Pewnie by poszedł, gdybym pościągał stery.
Na starym mi chodzi na XP i Ubuntu, bez problemów tylko ciut inna konfiguracja modemu.
Męczy mnie to, bo XP i linux mam na stacjonarnym a tego ciężko wozić. Generalnie w Toruniu mam net, w Białkowie nie (oba Netia) - w sumie w obu, gdy mam kompa stacjonarnego - a na Śląsku Tepse.
W Toruniu miałem tepse i petrusa z kablówką. Nie narzekałem. ... nie wiem co się stało, że gdy kończyła się umowa zgodziłem się na Netię. Chyba se golnąłem o jednego za dużo ... lub za mało.
W każdym razie po reklamacji czy to polubownie czy sądownie nigdy nie wrócę do netii. Operatorzy nie mają pojęcia co oferują, nawet jaką umowę mam z nimi zawartą. Toż to śmiechu warte ... choć niejednego do płaczu może przywieść.
ps. praca w Toruniu, ale jak jadę do Białkowa to muszę brać kompa bo netu bym nie miał ... wiem, wiem instalacja xp, ale to czas no i paranoja bym zmieniał system. W ogóle ten stacjonarny miał iść pod kosz osiedlowy, ale stoi u mnie i robi za obsługę netu. Lapek służy w domu tylko do zabawy. W pracy nie ma problemu choć tam mam służbowego. Gdybym kompa jednak wyniósł to pewnie sprawa miałby tempo dużo szybsze, bo netu bym w ogóle nie miał.
Najgorsze jest to, że mówią coś innego niż mogą zaoferować. Ich infolinia to źródło dezinformacji. Dosłownie niestety.
panem et circenses _ MVNIFICENTIA AVG(usti)
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

karus73 pisze:W ogóle ten stacjonarny miał iść pod kosz osiedlowy, ale stoi u mnie i robi za obsługę netu.
W sumie komputer powinno się oddać do utylizacji...
Awatar użytkownika
karus73
Posty: 46
Rejestracja: 2008-01-25, 23:51
Lokalizacja: Rybnik/Toruń

Post autor: karus73 »

wiem, ale jest w pełni sprawny więc ktoś biedny może wziąć. W sumie jest oki, dodać ramu (jest tylko 1 giga) i śmiga. Tyle, że teraz jest mi wręcz niezbędny :P
panem et circenses _ MVNIFICENTIA AVG(usti)
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Jakbyś go teraz wystawił pod śmietnik, to długo nie przetrwa w tej pogodzie :o

Chyba lepiej niedrogo wystawić na Allegro, z opcją tylko odbiór własny.
cochise
Posty: 959
Rejestracja: 2005-11-03, 22:07
Lokalizacja: daleko stąd nie widać

Post autor: cochise »

A ja mam testową 7 (szkoda że tylko do końca marca :( ) i modem zte zxdsl 852 teoretycznie nie chodzi to na viście i na 7 (brak sterów) ale mi śmiga :)
Z tego co wiem sagema tez łatwo na 7 odpalić jak by było potrzeba proszę info na pw to w pracy poszukam o tym artykułu (ściągałem znajomej).
Zte zrobiłem tak: ściągnąłem najnowszy sterownik i odpaliłem instalacje na odłączonym modemie, niby nic to nie zmieniło, ale podpiąłem go i rebootnąłem system i pojawiło się połączenie. system wykrył nowe połączenie (czasami dopiero po 2 restarcie). Widzi to jako połączenie modemowe trzeba tylko wpisać nazwę użytkownika i hasło i wio :)
lecela niye aka ohinni mahel mitawa cante
Awatar użytkownika
karus73
Posty: 46
Rejestracja: 2008-01-25, 23:51
Lokalizacja: Rybnik/Toruń

Post autor: karus73 »

nie na każdym się da. Najwięcej zrobiłem na Sagemie e2l, ale i tak nie poszło i nie pójdzie. Sam się trochę na tym znam. Net też już wcześniej googlałem i u mnie na tym nie będę surfował. To samo z dwoma innymi. Inne numery, ale efekt podobny.
panem et circenses _ MVNIFICENTIA AVG(usti)
El Diablo
Posty: 20
Rejestracja: 2004-02-06, 17:43
Lokalizacja: Toruń

Post autor: El Diablo »

E tam. Ja powiem tak.
Wszystko zależy od tego gdzie jesteś.
Ja mieszkam w centrum Torunia. Mam 4-megowy net z Netii. I jestem z niego bardzo zadowolony. Mam 2 laptopy: 1 z Vistą i 1 z Win 7.
Obydwa pracują w necie za pośrednictwem routera Pentagram Cerberus.
I nie ma żadnych problemów ani z łączem, ani ze sterownikami ani w ogóle z niczym.
Był mały problem z konfiguracją ustawień routera, ale mój siostrzeniec informatyk rozpykał to w kilka minut.
Przy 4-megowym łączu mierzony transwer wynosi u mnie 3,8-3,9. Czyli chodzi na maxa. Poza tym nie ma żadnych przerw czy innych zakłóceń - w odróżnieniu od łączy TPSA i Multimedia które miałem przedtem. :lol:
pozdrawiam
--------------
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

A czy Panowie kiedykolwiek próbowaliście modem lub router firmy D-Link.
Jedyną rzeczą, którą musiałem ustawić, to hasło na bezprzewodowe połączenie z laptopem. Oczywiście, żeby jakiś sąsiad nie ściągał sobie na moje konto z następnej działki.
Wszystkie systemy na tym chodzą, nawet tak nieudane, jak Vista, bez potrzeby ingerencji w ustawienia routera. Żadnych dodatkowych sterowników nie potrzeba, absolutnie nic.
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
ODPOWIEDZ