Przeglądając katalog dokumentów Ministerstwa Żeglugi i Gospodarki Wodnej znalazłem coś takiego: Sprawozdanie Komisji Resortowej dla zbadania sprawy budowy kutra hydrograficznego Pegaz. Nie przeglądałem jeszcze tego dokumentu, ale może ktoś coś wie o takim zdarzeniu, czy były jakieś problemy z budową?. Taki kuter był budowany przez Gdyńską Stocznię Remontową (nazwano go potem HYDROGRAF 2), ale zbudowano tylko jedną jednostkę, następne "Hydrografy" budowała już Stocznia Marynarki Wojennej.
JB
Kuter hydrograficzny t. "Pegaz"
- JB
- Posty: 3089
- Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
- Lokalizacja: Warszawa