Japońskie okręty podwodne

Okręty Wojenne lat 1905-1945

Moderatorzy: crolick, Marmik

Gość

Japońskie okręty podwodne

Post autor: Gość »

Drodzy Przyjaciele,
Poszukuję wszelkich informacji dotyczących japońskich okrętów podwodnych i ich działań podczas II Wojny Światowej.
Także linki do interesujących stron, tytuły książek itp.
Z góry serdecznie dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam,
Wawrzyniec
Gość

podstawowa bibliografia

Post autor: Gość »

Zacząc trzeba od Carpentera i Polmara Jap. submarines 1904-1945 (NIP) oraz Rohwer Axiss submarines successes WW2 (jest też po niemiecku). Do tego Dictionary of American Naval Fighting Ships t..1-8 (są elektronicznie w necie - wewnątrz www.hazegray.org) oraz jakies nieznane mi książki spisy-rejestry statków alianckich. Obie ostatnie, żeby pomóc w ustaleniach.
Andrzej J.
MiKo
Admin FOW
Posty: 4041
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

TROMy z combinedfleet.com pewnie znasz....
Gość

Post autor: Gość »

Poza tym czerwony Conway 1922-1946 jeśli idzie o technike o dosyć dobra książka rosyjska bodaj Suligi o jap.o.p. - czerwona z serii Bojewyje korabli Mira (w tej samej serii sa pancerniki, krążowniki i lotniskowce japońskie)
Andrzej J.
Gość

Post autor: Gość »

Dzięki wielkie, Panowie.
Może jeszcze jakieś linki?
:-)
Miłego dnia,
Wawrzyniec
Gość

Post autor: Gość »

Warto też metodycznie strona po stronie przejrzeć Kronike wojny morskiej 1939-1945 Rohwera i Hummelchena - najlepiej wydanie USA 1992 (znacznie poprawione w stosunku do niem 1968 i tł.ang. z ok. 1972-76)
Andrzej J.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

he he, wawrzyniec nie przesadzasz trochę? do książek linki nie są potrzebne, tylko kasa... :)
mój syn tz lubi pytać jak zainstalowac piłkę na boisku gry :jupi:
Gość

Post autor: Gość »

Nie chodzi o linki do książek, tylko do ciekawych stron na ten temat... :-D
Gdzie szukać książek (i ile kosztują) mniej więcej wiem... :wink:
marwaj

Post autor: marwaj »

Gość

Post autor: Gość »

Cennym uzupełnieniem jak w temacie sa też:
Bagnasco OP WW2, Jentschura Jap.o.w. 1869-1945, Compton-Hall Monsters & midgets, zapewne historia operacji US destroyers z ok. 1953 Th. Roscoe i artykuły w Warship International (pamietam, ze były np. o.p. armii z 1945)
Andrzej J.
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Mam "Japnese Naval Vessels of WW 2". Sa tam rzytu boczne i gorne oraz zdjecia japonskich OP. Niestety chwilowo nie zeskanowane. Jak znajde troche czasu cos przesle o ile to Cie interesuje.
marwaj

Post autor: marwaj »

Bardzo mnie interesuje... :wink:
Z góry dziękuję...
Wawrzyniec
marwaj@poczta.onet.pl
Gość

Post autor: Gość »

Są jeszcze jakies książki o rejsach Japonia-niemcy, art. o bodaj I-51 w brytyjskim Warshipie i National Geographic, książki wydawnictwa "Finna" o wojnie na Pacyfiku (ale ze strony USN) oraz niezł moim zdaniem encyklopedia wojny na Pafyfiku dunnigana i Nofiego (wyd. Magnum)
Andrzej J.
CHRIS
Posty: 397
Rejestracja: 2004-01-05, 21:51

Post autor: CHRIS »

Hi Andrzej!
Chodzi pewnie o I-52 (Typ C 3)
ostatni japonski O.p. ktory wyruszyl do Europy......
Ch.
Gość

Post autor: Gość »

Andrzeju,
Okręty podwodne armii japońskiej były w Warship International 3/1999 (The "Maruyu" Submarines).
Czy masz może ten numer?
Pozdrawiam,
Wawrzyniec
marwaj
Posty: 36
Rejestracja: 2004-01-18, 00:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: marwaj »

Zapomniałem dodac, że ja go nie mam, w związku z tym jestem bardzo zainteresowany... :wink:
Zawartość numeru znam z tej oto strony:
http://www.warship.org/backis.htm
Raz jeszcze pozdrawiam,
Wawrzyniec
ODPOWIEDZ