interpretacje autora?

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

karolk

interpretacje autora?

Post autor: karolk »

budzi we mnie niepokój jedna sprawa, DO Błyskawicy komandorpor Łubkowski wydał monografię Wicher/Burza, ale wypowiadając się przed kamerami TVGdańsk określił je jako nieudane, przestarzałe i wadliwe, to po co pisał o okrętach, których nie lubi? Czyżby to była jakaś kara? :?
karolk

Post autor: karolk »

o tu http://karolkeane.w.interia.pl/archiwal ... dansk.html jest notatka o programie w którym Go widziałem :)
Awatar użytkownika
rak71
Posty: 220
Rejestracja: 2004-01-12, 08:58
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: rak71 »

Przecież uważanie czegoś (w tym wypadku Wichra) za nieudanego, wadliwego i przestarzałego wcalenie musi znaczyć że się tego czegoś nie lubi. Np. wszyscy na tym forum wieszają psy na Gryfie, ale czy wszyscy w związku z tym go nie lubią, może po prostu oceniają jego realnie możliwości i przydatność.
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Jacy wszyscy?!
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 2035
Rejestracja: 2004-10-21, 21:40
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: Maciej »

:D

Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Karol, czy Ty trochę nie przesadziłeś?

Czytałem notatkę, którą sporządziłeś, ale tam nie ma ani słowa o tym, że autor monografii nie lubi Wichra i Burzy.
Czyżby wprost powiedział to w programie? Nie wierzę.

Ryszard
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
karolk

Post autor: karolk »

nie tak Ryszardzie, ta rzecz nie została powiedziana wprost, że On tego nie lubi, tylko jego ocena daleko odbiega od spodziewanej oceny autora monografii okrętów, który powinien być moim zdaniem bezstronny. Niewykluczone, że Jego wypowiedź była dłuższa, ale nie zmieściła się w napiętej ramówce programu i puszczono tylko tą cześć negatywną, bo ja osobiście uważam, że wygłoszenie takiej opinii w roku 1930, gdy Wicher był najnowocześniejszym i najsilniejszym okrętem tej klasy na Bałtyku byłoby kuriozum co najmniej :)
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Nie jest wykluczone, Karolu, że Autor pozwolił sobie na porównanie Wichra i Burzy z późniejszymi niszczycielami, a tego czynić nie powinien.
Puszczanie fragmentu wypowiedzi nie ma sensu. Częsta przywara mediów siejąca zamęt u odbiorców.
Ja bardzo nie lubię, jak się wiesza psy na Wichrze, bo mam szczególny sentyment do tego okrętu

Ryszard
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1630
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

RyszardL pisze:Puszczanie fragmentu wypowiedzi nie ma sensu. Częsta przywara mediów siejąca zamęt u odbiorców.
Dlatego najlepiej nie słuchać wiadomości w TV i radiu i nie czytać gazet.
Człowiek jest zdrowszy (przynajmniej psychicznie) i nie zaprząta sobie łba bzdetami i bzdurami, które i tak najczęściej mają 'drugie dno' i nie ma się na nie wpływu. Bo w obiektywizm zdecydowanej większości dziennikarzy przestałem wierzyć daaaawno...
karolk

Post autor: karolk »

tak Grzegorzu, ale bez tego Polska Morska bedzie tylko obiektem bez danych :)
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4487
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

Ksenofont pisze:Jacy wszyscy?!
Nala palil kadzidlo przed Iowka i Nevada, Ty przed Gryfem.
Pozatym w domu wszyscy zdrowi :-)

SmOK
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Witam!
SmokEustachy pisze:
Ksenofont pisze:Jacy wszyscy?!
Nala palil kadzidlo przed Iowka i Nevada, Ty przed Gryfem.
Pozatym w domu wszyscy zdrowi :-)
SmOK
Jest jednak pewna istotna różnica:
Nala palił kadzidło przed idolem mas, chwaląc to, co chwaliło tysiące przed nim.
Ja pokazuję to, co uchodzi uwadze takim jak Nala. Jestem też jednym z pierwszych, którzy o Gryfie mają dobrą opinię.
Poza tym, chwalić jeden z najlepszych okrętów liniowych, to każdy potrafi. Chwalić Gryfa jest dużo trudniej.
Szczególnie spotykając się z oporem materii ;-)
Wreszcie, dusykusja o Iowa sprowadza się do tego, czy on był lepszy od Yamato, czy odwrotnie. Dyskutując o Gryfie...
To tak jak z kibicowaniem. Być kibicem Legii, czy Wisły jest łatwo. Być wiernym kibicem Polonii, kiedy znajdowała się w III lidze - to jest prawdziwe wyzwanie.

Porównanie moich starań do starań Nali uważam za krzywdzące.

Pozdrawiam
Ksenofont
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Szczerze popieram. Zawsze uważałęm, że Gryf jest tak brzydki, że aż ładny. Na pewno najpiękniejsza wojenna barka.
Fax et tuba
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

Zawsze stałem na stanowisku, że GRYF ył doskonałym okrętem szkolnym, któremu na siłę dodano funkcję "wojenną", bo inaczej nie dostaliby pieniędzy.

A "gębę" dorobił mu Steyer, który na siłę krytykował przedwojenną marynarkę.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Ksenofont pisze:To tak jak z kibicowaniem. Być kibicem Legii, czy Wisły jest łatwo. Być wiernym kibicem Polonii, kiedy znajdowała się w III lidze - to jest prawdziwe wyzwanie.
Wypraszam sobie Obrazek
Jestem kibicem Legii od 1985 roku, a wtedy w lidze brylowal Gornik Obrazek

Co do Gryfa ciekawostka - spis okretow z 1.IX.1935 podaje ze okret mogl zabierac 510 min wz. 08 [czyli to 600 min jako max jest nieprawdziwe]
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 2035
Rejestracja: 2004-10-21, 21:40
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: Maciej »

Może te 600 min to taki prosty przelicznik 300 x 2 ( bo dwa pokłady )...
Prawdę mówiąc zawsze mi trochę "podpadał" bo w myśl prostych zasad,
to pod pokładem gdzie nie ma nadbudówek i dział powinno się zmieścić
więcej - czyli na pokładzie mniej.

Pozdrawiam,
Maciej
ODPOWIEDZ