Nasze fantazje okrętowe

Okręty Wojenne lat 1905-1945

Moderatorzy: Marmik, crolick

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kpt.G
Posty: 955
Rejestracja: 2013-10-11, 14:22

Nasze fantazje okrętowe

Post autor: Kpt.G »

Oglądałem sobie dziś filmik o okręcie z 1 Wojny i w tle pojawiła się jednostka, która niegdyś (w sensie za dzieciaka) była moim ulubionym pre-drednotem, kierowanym nostalgią skleciłem to na szybko, ofc nieco wydłużony i lekko podłubałem w napędzie i uzbrojeniu.
Dla kogo? Bo ja wiem? Jakieś małej marynarki w okolicach 1905-07, może Holandii która chciała mieć coś w zanadrzu w swoich koloniach, a takie coś dałoby radę przeciwko starszym pre-drednotom i krążownikom różnego typu (poza nowszymi liniowymi)

nazwa: Lord Goodenough
Wymiary
158m długi, 25,7m szeroki, 8,2m zanurzenie

Wyporność:
19 400 ton standardowa; pełna 21 998 ton

Napęd:
2 Turboparowe napędzające 2 śruby
20 kotłów, opalanie mieszane

Prędkość:
Maksymalna ~21,8 węzła
Ekonomiczna 12 węzłów
Zasięg około 6200Mm/12w

Uzbrojenie:
6x305mm (3xII, dwie wieże na dziobie, jedna w superpozycji, jedna na rufie wieże dwulufowe, działa Mark IX brytyjskie)
8x190mm (4xII rozstawione po dwie wieże per burta dziobowa para bliżej mostka, a rufowa bliżej rufowej wieży)
10x152mm 6 stanowisk w kazamatach, 4 z maskami pancernymi w rejonie śródokręcia
16x76mm mix stanowisk kazamat i stanowisk w maskach pancernych
6x457mm wt, 2 dziobowe, 2 rufowe i po jednej na burtę, każda wyrzutnia z zapasem 4 torped zapasu (wszystkie wyrzutnie kadłubowe, podwodne)

Pancerz:
Burty (główny pass) 229mm zamknięte od dziobu i rufy 203-305mm
nad nim pas pancerny burtowy około 203mm (nad tym pasem kazamata)
Pokład pancerny 30-64mm
Artyleria główna 305-203, strop 127mm
Barbety art. gł. do 305mm
Art. "średnia ciężka (kaliber 190mm)" 203-127mm, barbeta 203-254mm
art. średnia i lekka osłony 25-18mm
kazamata 178-190mm (podzielona wewnętrznie przez ścianki 25-37mm)
GSD do 320mm
TDS gródź 20mm+12mm (bardziej przeciw minom niż torpedom)
"Jesteś UPIERDLIWY!" Nie.. ja jestem Ciekawy i drążę niektóre interesujące mnie tematy.. a że zadaję dużo pytań? "Kto pyta nie błądzi" głosi powiedzenie. ;)
Jakże daleko z Domu do Morza!
ODPOWIEDZ