Pod biało-czerwoną - zdjęcia

forum to dedykowane jest wszystkim jednostkom pływającym budowanym w celach cywilnych...

Moderatorzy: Marmik, crolick

Andrzej Ciszewski
Posty: 507
Rejestracja: 2008-09-27, 17:58

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Andrzej Ciszewski »

Aż się wierzyć nie chce, że Polska miała kiedyś taką flotę, i to pod auspicjami polskich armatorów. Oprócz handlowej, jeszcze przecież także flota flota rybacka była nie najmniejsza. Ponoć 10 w świecie.Ale się porobiło. Pozostały tylko wspomnienia. Trochę szkoda. Piękne są te zdjęcia, ale pozostaje niedosyt, że to wszystko już minęło.
PS Proszę nie wiązać moich uwag z wątkiem politycznym.
Adam
Posty: 1779
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Adam »

Aż tak mocno nie "minęło" - dalej mamy coś około 70 - 80 statków PŻM, plus jednostki innych armatorów. To nie to co było, ale też nie jest aż tak tragicznie.
Adam
Posty: 1779
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Adam »

Bardzo ciekawe zdjęcie pojawiło się na shipspotting:
ShipSpotting.com
Obrazek
© tony martin
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 7328
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: AvM »

Obrazek
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6819
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Peperon »

No cudo :o
Czyżby fotka z prób stoczniowych ?
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2033
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: dessire_62 »

Peperon pisze:No cudo :o
Czyżby fotka z prób stoczniowych ?
W trochę lepszej jakości.

http://www.tynebuiltships.co.uk/S-Ships ... i-1939.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Adam
Posty: 1779
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Adam »

Sobieskiego dni ostatnie, w zacnym towarzystwie:
ShipSpotting.com
Obrazek
© carlo martinelli
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2033
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: dessire_62 »

Gruzja i Piotr Wielikij.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2033
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: dessire_62 »

Z francuskiego e-baya.
Campagne de Baltique 1930 Paquebot Polonais BATORY
Może ktoś z kolegów doprecyzuje który to z klejnotów księżniczki Dagmary?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wlad
Posty: 100
Rejestracja: 2006-12-28, 13:23

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Wlad »

Może ktoś z kolegów doprecyzuje który to z klejnotów księżniczki Dagmary?
Moim zdaniem jest to Kościuszko
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Marek T »

Wlad pisze:
Może ktoś z kolegów doprecyzuje który to z klejnotów księżniczki Dagmary?
Moim zdaniem jest to Kościuszko
Tak, KOŚCIUSZKO.
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 712
Rejestracja: 2009-10-06, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: ramm »

Piłsudski [6000x4197]
Obrazek
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1398
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Chemik »

Reportaż z wodowania zbiornikowca Profesor Huber
http://artmuseum.pl/pl/archiwum/archiwu ... kiego/1023
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 712
Rejestracja: 2009-10-06, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: ramm »

Zatopiony SS Toruń blokujący południowe wejście do portu gdyńskiego w 1939 roku

Obrazek Obrazek
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1398
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Chemik »

Lichtuga "Nation" czyli przedwojenny polski "Bronek"
http://www.photoship.co.uk/JAlbum%20Shi ... ion-01.jpg
Alk--Nation-01.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6819
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Peperon »

Dwie scenki widziane z plaży w Brzeźnie - wejście 41.
Mieszkający w Gdańsku wiedzą o czym piszę. :lol:
DSC02260.jpg
DSC02273.jpg
Zrobione dzisiaj.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
ODPOWIEDZ