forum to dedykowane jest wszystkim jednostkom pływającym budowanym w celach cywilnych...
Moderatorzy: Marmik , crolick
peterator
Posty: 94 Rejestracja: 2004-06-11, 14:59
Post
autor: peterator » 2006-03-12, 19:37
Witam,
właśnie wpadła mi w ręce notatka o zbudowanych na początku lat 70-tych dla PLO w Warnie drobnicowcach typu B-451 oraz masowcach B-451A dla PŻM.
Co do tych ostatnich pisze, że były to Ciechanów, Kutno II, Piotrków Trybunalski, Przemyśl, Starachowice, Suwałki oraz Wadowice.
Przy B-451 podawany jest tylko Kołobrzeg II. Czy wiecie jak nazywały się inne statki z tej serii?
Pozdr. Paterator
peterator
admiralcochrane
Posty: 806 Rejestracja: 2004-05-28, 15:45
Post
autor: admiralcochrane » 2006-03-12, 19:51
Seria B-451
KOŁOBRZEG II
OŚWIĘCIM
RYBNIK
JELENIA GÓRA
PŁOCK
ŻYWIEC
oraz ukończone jako masowce
WARNA
JELCZ II
CHRZANÓW
admiralcochrane
Marek S.
Posty: 683 Rejestracja: 2004-07-06, 15:21
Lokalizacja: Węgierska Górka k/Żywca
Post
autor: Marek S. » 2006-03-12, 19:58
451 - Warna, Jelcz II, Chrzanów (masowce)
Kołobrzeg II, Oświęcim, Rybnik, Jelenia Góra, Płock, Żywiec (dronicowce)
Jelenia Góra i Żywiec sprzedane w 1985 r. za granicę
Marek S.
Gość
Post
autor: Gość » 2006-03-12, 20:48
a tak swoją drogą czy ktoś posiada fotki dwóch statków PLO Poleurope i Polasia które krótko gościły w tych barwach na początku lat 90 tych
Gość
Adam
Posty: 1779 Rejestracja: 2005-09-06, 12:58
Post
autor: Adam » 2006-03-12, 22:32
POL Europe i POL Asia - poszukaj na shipspotting - były i to zarówno w barwach PLO jak i Oldendorffa
Adam