Islandia

Okręty Wojenne po 1945 roku

Moderatorzy: crolick, Marmik

Grom

Post autor: Grom »

Darth Stalin pisze:1. czy rzeczywiście potrafi tam zwiewać pasy namalowane na drogach? :P
Dokładnie jest jak mówisz, a nawet jeszcze gorzej. Tam nigdy nie pada w normalnym kierunku znaczy się z góry na dół. Zawsze pada albo z lewa na prawo albo odwrotnie :D No i te przeklęte białe noce, to janika czeka :D Ja przez wszystkie lata (prawie 6) nie mogłem spać latem.
Darth Stalin pisze:2. Jak mogłaby wyglądac sowiecka okupacja Islandii? (też "Cz.Sz")
Nie byłoby okupacji bo Islandury same chciały, bunty były pod parlamanetem bo lokalni pfatrioci/komuniści chcieli do ZSRR się przyłączyć. Podczas wojny wywieszali hitlerowskie flagi na znak protestu przeciwko okupacji wyspy przez Amerykanów i Anglików. Na budynku EIMSKIPU do dziś jest błękitna sfastyka, choć oni ostro twierdzą, że to prastary znak i z nazizmem nie ma nic wspólnego. Generalnie po kilkuletnim pobycie na tej dziwnej wyspie cieszę się, że mogę być w starej Anglii i wąchać smród europejskich uliczek zamiast super czystego powietrza Islandii.
janik41 pisze:Na ogół jest ok nie licząc dzisiejszego trzęsienia ziemi no i sztormu który przesuwa człowieka o kilka metów
W Reykjaviku nie jest jeszcze tak źle, ja przez rok byłem w Patreksfjordur na Vestfjardar tam dopiero jest pogoda. Pogoda tam nie jest tym co mnie najbardziej nastraja źle do Islandii. Wyspa jest superładna i egzotycza, kolory, przestrzenie no cudo. Przywyczaiłem się do tego, że w Islandii byłem "helvitis utlendingur" ( ... obcokrajowiec). To dośc popularny zwrot w Islandii. Tak samo jak "Taladu islensku vid erum i Islandii" (mów po islandzku jesteśmy w Islandii) mógłbym tak cytować w nieskończoność. Zawsze każdemu napotaknemu człowiekowi odradzam wyjazdu do Islandii w celach zarobku czy życia tam.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Jeśli, prosze ciebie, dokładnie zrozumiałem, to wiatr potrafi zwiać suche pasy z jezdni. Jak to jest możliwe ? :?

Krzysiu, mam nadzieję, że nie musisz się wiązać do komputera przez te wiatry. ;)
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

Rysiu komputer ttaj to marna kotwica, raczej myślałbym o jakiejś ciężarówce, Gromie co do wyjazdu w celach zarobkowych to Islandia bije na głowę europę zachodnią i jest na równi ze Skandynawią. Na ogół jest tu ciepło są tu już przewiśniegi a i niektóre krzewy już puściły liście.
Grom

Post autor: Grom »

No niech Ci się tam układa janiku, ja tam w życiu bym nie wrócił. Niech drzewa w końcu posadzą to przestanie tak wiać :D
Gość

Post autor: Gość »

czytam to i sie bawie bo siedze w kawiarence internetowej tak jakos z 200m za helmurem eh to strajto ciekawe jaki zolm stoi dzisiaj w porcie
a port to widze cidziennie nawet ze stolowki w fiszkurni

a co do okupacji wyspy to bo ja wiem

typowy problem pustynia

zero drzewka grunt raczej nie do okopania skala

zajecie wyspy bulka z maslem nawet z amerykanami ale utrzymanie teren praktycznie nieprzejezdny jedna droga dookola wyspy

no i co jesc porosty ze skal :lol: jak by nas jakas flota odciela od dostaw
i ryb

domek :D

mam pytanie a co oni kombinuja z tym cholownikiem w stoczni?ktos wie?
to cos leciwego jest
ODPOWIEDZ