Witam, mam pytanie może trochę nietypowe ale istotne. Czy ktoś może napisać albo wskazać źródła, ile drewna (m3) zużywano na budowę jednego żaglowca np. karaweli, lub innego. Zbieram materiały o zmianach środowiska przyrodniczego Polski, w tym eksploatacji lasów. Oprócz budownictwa, hutnictwa, ogromnym konsumentem polskiego drewna były własnie stocznie, także zagraniczne. Stąd interesują mnie wszelkie dane na ten temat.
Pozdrawiam
Budowa żaglowców - Prośba:)
-
waldek
- Posty: 24
- Rejestracja: 2005-07-09, 12:32
- Lokalizacja: Gdańsk