Stocznia Wojana
-
androm1
- Posty: 2
- Rejestracja: 2025-11-05, 19:46
Stocznia Wojana
Bardzo ciekawa sprawa. Prom byl wybudowany w 1908 roku na zamówienie powiatu Koscierzyna, wtedy Berent dla Wdzydz. Kosztował 4400marek. Dostarczony w elementach koleją do Kościerzyny dalej przetransportować do Wdzydz. Przy montażu pracowało 4 pracowników stoczni Wojana oraz 6 miejscowych robotników. Poważnie jest taka możliwość, ze nie ma śladów tego zamówienia w rejestrze stoczni oraz klasy?