Spółka Euroafrica Services z siedzibą w Szczecinie nabyła prom ro-pax Epsilon. Jednakże na polską linię prom wejdzie najwcześniej w 2023 roku
Epsilon to prom samochodowo-pasażerski oddany do eksploatacji w 2011 roku. Miedzy 186 metrów długości i może pomieścić około 500 pasażerów. Jego całkowity tonaż wynosi 26375 ton https://www.gospodarkamorska.pl/szkic-o ... line-64614
Drugim nabytkiem jest tajemniczy częściowo ukończony Honfleur, 190-metrowy prom typu ro-pax, zamówiony przez Brittany Ferries w Stoczni Flensburger (Niemcy) Do kogo będzie należeć zasilany LNG prom? na razie Polferries zaprzecza ale dziwnym trafem prom został przyholowany do Gdynii 16 maja , na temat tego promu spekulowano już wcześniej ,ze pójdzie w polskie ręce w sumie po co te krętacze wypowiedzi ze strony Polferries no ale jeżeli tak będzie to był by to najlepszy nabytek w historii polskiej żeglugi promowej jest jeszcze kwestia gdzie będzie dokończona budowa jego .
https://www.gospodarkamorska.pl/honfleu ... prom-64439
Nowe nabytki polskich armatorów promowych
-
Piotr S.
- Posty: 2441
- Rejestracja: 2006-05-24, 18:48
- Grzechu
- Posty: 1689
- Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
- Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)
Nowe nabytki polskich armatorów promowych
Może będą mu doczepiać stępkę?Piotr S. pisze: ale dziwnym trafem prom został przyholowany do Gdynii 16 maja
Republika marzeń...
-
Adam
- Posty: 1779
- Rejestracja: 2005-09-06, 12:58
Nowe nabytki polskich armatorów promowych
Honfleur jest już w pełni ukończony, stoi w Gdyni na sznurku jak wcześniej wiele innych promów norweskiego Siem, który po prostu ma tu swój oddział i często cumuje chwilowo bezrobotne jednostki. Na razie, pomijając spekulacje, nie ma żadnych dowodów na to, że będzie on eksploatowany przez jakiegoś polskiego armatora.
PS. Poziom bezczelności serwisu gospodarkamorska jest porażający - bez ceregieli przedrukowali cała wiadomość, którą stworzyła redakcja Portalu Morskiego, wkładając w to sporo rzetelnej, dziennikarskiej roboty. Szanujmy pracę innych i nie cytujmy tu takich portali jak gospodarkamorska.
PS. Poziom bezczelności serwisu gospodarkamorska jest porażający - bez ceregieli przedrukowali cała wiadomość, którą stworzyła redakcja Portalu Morskiego, wkładając w to sporo rzetelnej, dziennikarskiej roboty. Szanujmy pracę innych i nie cytujmy tu takich portali jak gospodarkamorska.
- Peperon
- Posty: 6819
- Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
- Lokalizacja: Kraków
Nowe nabytki polskich armatorów promowych
"Prom, który tego lata uzupełni flotę Polferries, w najbliższą niedzielę wczesnym rankiem wyruszy ze stoczni i uda się na pierwsze próby morskie..."
https://www.portalmorski.pl/zegluga/554 ... za-w-morze
https://www.portalmorski.pl/zegluga/554 ... za-w-morze
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.