Merkur

forum to dedykowane jest wszystkim jednostkom pływającym budowanym w celach cywilnych...

Moderatorzy: Marmik, crolick

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Merkur

Post autor: jareksk »

Poszukuję informacji o holowniku niemieckim "MERKUR"
Znane mi na dziś dane (choć BRT coś jakby za dużo) TO:
1395 BRT, 42,3 (m.p.)x8,5x m; 1 MP3, 1200 KM, 12 w; z. 13
Poszukuję szczegółowych danych i przebiegu służby.
Fax et tuba
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 7328
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Re: Merkur

Post autor: AvM »

nie pasuje do zadnego

Ktory rok?'
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Merkur

Post autor: jareksk »

Budowa 1913. By może wcześniejsza nazwa LOEWER. Bliźniaczy VULCAN - w 1940 w Kriegsmarine. 20.09.1941 zatopionny na minie w Hawrze.
Fax et tuba
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 7328
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Re: Merkur

Post autor: AvM »

WENDEMUTH #284
LOEWER #285
zbud Joseph Meyer Werft, Papennburg
1912 42,06x8,49 1302 KM
HAL

LOEWER RSTG DOJD
26.2 /13.5.1913 J. L. Meyer, Papenburg (285)
394/ 1117/- -
¬42,30 8,52 4,11 4,50 m
3fE 520x870x1400/800 1200 2 12,0 320
Werft 13
(BB 14.2.1913/17.5.1913) "Loewer" H. A. P. A. G., Hamburg (DEU).
1922 (Bugsier-, Reederei & Bergungs AG).
1926 (Lütgens & Reimes).
(22.11.1927/19.12.1927) N D L und Heimathafen Bremen.
29.12.1927 "Merkur".
12.5.1934 will nach dem Assistieren des PS "Albert Ballin" den Lotsen von Bord holen, dabei vor den Bug des Schiffes geraten, gerammt und gesunken in Höhe Nordende der Colum¬buskaje; hierbei sind acht Tote zu beklagen. Die "Bugsier" wird mit der Bergung beauftragt. 5.6. durch die Bergungsschiffe "Kraft" und "Willi" aufgerichtet,
11.6. ins Kaiser¬dock geschleppt und im September
1934 Abbruch in Bremerhaven.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 7328
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Re: Merkur

Post autor: AvM »

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 7328
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Re: Merkur

Post autor: AvM »

ten siostrzany statek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 7328
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Re: Merkur

Post autor: AvM »

Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Merkur

Post autor: jareksk »

Super. Dziękuję bardzo.
Fax et tuba
Awatar użytkownika
Edward Teach
Posty: 881
Rejestracja: 2006-09-22, 23:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Merkur

Post autor: Edward Teach »

spam
Edward Teach www.pdf-model.pl
ODPOWIEDZ