No właśnie, jak wyglądało w szczegółach transportowanie wszelkiej maści drobnicy ?
O ile jestem sobie w stanie wyobrazić transport cieczy w beczkach z których każda była ładowana oddzielnie o tyle już z np. mąką mam niejaki problem.
To, że przewożono ją w workach to wydaje mi się oczywiste, ale czy te worki jakoś jeszcze łączono, czy luzem po prostu układano w ładowni?
A jak inne ładunki?
Gdzie powinienem szukać takich informacji?
Transport ładunków [lata 30 XXw]
- AvM
- Posty: 7328
- Rejestracja: 2004-08-03, 01:56
Re: Transport ładunków [lata 30 XXw]
Raczej luzem. Kladziono je na palety transportowe.
Mam tu ksiazeczke. Port Gdanski z 1929 roku. Sa obrazki takich przeladunkow.
Jest tez zdjecie barki pelnej koszykow.
Moge jakies zdjecia zamiescic.
Mam tu ksiazeczke. Port Gdanski z 1929 roku. Sa obrazki takich przeladunkow.
Jest tez zdjecie barki pelnej koszykow.
Moge jakies zdjecia zamiescic.
-
cieciwa
- Posty: 112
- Rejestracja: 2004-09-21, 13:03
Re: Transport ładunków [lata 30 XXw]
Byłbym bardzo wdzięczny za skany.
Oraz za pełną informacje o literaturze (tytuł, autor, wydawca, rok wydania)
Oraz za pełną informacje o literaturze (tytuł, autor, wydawca, rok wydania)