Prośba o Falklandy
-
Leszek
- Posty: 151
- Rejestracja: 2004-01-06, 09:42
- Lokalizacja: Lublin
Prośba o Falklandy
Poszukuję informacji na temat wojny Falklandzkiej między Anglią a Argentyną. Wiem, że w połowie lat 90 wyszła niewielka książeczka na ten temat - może ktoś ma skan?
Z góry dziękuję.
Z góry dziękuję.
Głupota nie boli...ale męczy bliźnich
- RyszardL
- Posty: 2937
- Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
- Lokalizacja: Perth, Australia
Był też obszerny artykuł w jednym ze starych miesięczników "Morze". Sprawdzę, czy przypadkiem nie mam i dam wtedy znać. Ciekawie tam było. Tutaj, w Australii, spotkałem raz człowieka, ktory ocalał z załogi HMS "Sheffield". Był już po trzeciej operacji plastycznej przywracającej twarz.
Pozdrawiam
Ryszard
Pozdrawiam
Ryszard
Ostatnio zmieniony 2004-09-29, 02:18 przez RyszardL, łącznie zmieniany 1 raz.
UWAGA!
Od 2024 konto prowadzone przez Żonę RyszardaL (Małgorzatę).
====================
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Od 2024 konto prowadzone przez Żonę RyszardaL (Małgorzatę).
====================
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
-
maciej432
- Posty: 28
- Rejestracja: 2004-08-14, 12:49
Doskonałe i unikalne materiały ukazały się w Wojskowym Przeglądzie Zagranicznym, jeszcze w latach 80-tych. Zwłaszcza, że częśc z nich to praktycznie u nas niedostępne materiały i opracowania argentyńskie. Mogę przesłać kopie zeskanowane na na email.
Był też artykuł w Nowej Technice Wojskowej, a cześć tematyki opracował M. Skwierzyński w swojej książce z tego roku.
Był też artykuł w Nowej Technice Wojskowej, a cześć tematyki opracował M. Skwierzyński w swojej książce z tego roku.
-
Mariusz
- Posty: 8
- Rejestracja: 2004-08-18, 23:37
- Lokalizacja: Strzelno
-
Jarek C.
- Posty: 873
- Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
- Lokalizacja: Rumia
O jaką książkę chodzi ? Mogę prosić o szczegóły.maciej432 pisze:Doskonałe i unikalne materiały ukazały się w Wojskowym Przeglądzie Zagranicznym, jeszcze w latach 80-tych. Zwłaszcza, że częśc z nich to praktycznie u nas niedostępne materiały i opracowania argentyńskie. Mogę przesłać kopie zeskanowane na na email.
Był też artykuł w Nowej Technice Wojskowej, a cześć tematyki opracował M. Skwierzyński w swojej książce z tego roku.
-
maciej432
- Posty: 28
- Rejestracja: 2004-08-14, 12:49
Wydana w Poznaniu w 2004 roku, dotyczy zabezpieczenia logistycznego, materiałów pędnych itd, we wszystkich (lepiej większości konfliktów po II wojnie światowej. Facet jest z Wrocławia, tam pracuje na uczelni wojskowej. O Falklandach poświęcił tam rozdział, ale ciekawy i na niezłych zachodnich materiałach. Tego nie ma chociażby u Kubiaka.O jaką książkę chodzi ? Mogę prosić o szczegóły.
-
Leszek
- Posty: 151
- Rejestracja: 2004-01-06, 09:42
- Lokalizacja: Lublin
-
Andrzej Kliszewski
- Posty: 252
- Rejestracja: 2004-08-06, 10:46
- Lokalizacja: Zielona Góra
-
Emden
- Posty: 759
- Rejestracja: 2004-07-08, 15:22
-
Piotr Wilrek
Argentyna
Jeżeli można to również poproszę.maciej432 pisze:Doskonałe i unikalne materiały ukazały się w Wojskowym Przeglądzie Zagranicznym, jeszcze w latach 80-tych. Zwłaszcza, że częśc z nich to praktycznie u nas niedostępne materiały i opracowania argentyńskie. Mogę przesłać kopie zeskanowane na na email.
Z góry dziękuję.
Poszukuję wydania specjalnego Wojskowego Przeglądu Zagranicznego opisującego struktury NATO - z końca lat 80-tych. Gdyby ktoś zrewanżuję się czym będę mógł
-
maciej432
- Posty: 28
- Rejestracja: 2004-08-14, 12:49
Piotr Wilrek,
To co mam jutro wyślę (część właśnie zeskanowałem). Tego numeru specjalnego nie mam, ale moge zdobyć z AON-u, tylko że to trochę potrwa.Poszukuję wydania specjalnego Wojskowego Przeglądu Zagranicznego opisującego struktury NATO - z końca lat 80-tych. Gdyby ktoś zrewanżuję się czym będę mógł
-
Gość
Re: Argentyna
A ha tylko potrzebny będzie emailPiotr Wilrek pisze:Jeżeli można to również poproszę.maciej432 pisze:Doskonałe i unikalne materiały ukazały się w Wojskowym Przeglądzie Zagranicznym, jeszcze w latach 80-tych. Zwłaszcza, że częśc z nich to praktycznie u nas niedostępne materiały i opracowania argentyńskie. Mogę przesłać kopie zeskanowane na na email.
Z góry dziękuję.
Poszukuję wydania specjalnego Wojskowego Przeglądu Zagranicznego opisującego struktury NATO - z końca lat 80-tych. Gdyby ktoś zrewanżuję się czym będę mógł
maciej432
-
Piotr Wilrek
Re: Argentyna
map41@poczta.onet.plAnonymous pisze:A ha tylko potrzebny będzie email
maciej432
- RyszardL
- Posty: 2937
- Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
- Lokalizacja: Perth, Australia
Leszek, znalazłem te stare miesięczniki, o których wspominałem na początku. Są to numery z czerwca, lipca i września 1982.
Jest to trochę w reporterskim skrócie, ale też daje obraz tego, jak to było.
Do Macieja432, byłbym wdzięczny za jakieś dodatkowe materiały. Jeżeli można prosić to na polon@iinet.net.au
Pozdrawiam
Ryszard
Jest to trochę w reporterskim skrócie, ale też daje obraz tego, jak to było.
Do Macieja432, byłbym wdzięczny za jakieś dodatkowe materiały. Jeżeli można prosić to na polon@iinet.net.au
Pozdrawiam
Ryszard
UWAGA!
Od 2024 konto prowadzone przez Żonę RyszardaL (Małgorzatę).
====================
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Od 2024 konto prowadzone przez Żonę RyszardaL (Małgorzatę).
====================
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles