A jakiś explain dla "ceprów"?Peperon pisze:Dwie scenki widziane z plaży w Brzeźnie - wejście 41.
Mieszkający w Gdańsku wiedzą o czym piszę.![]()
Pod biało-czerwoną - zdjęcia
- Chemik
- Posty: 1398
- Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
- Lokalizacja: Milton Keynes (UK)
Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia
- Peperon
- Posty: 6819
- Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
- Lokalizacja: Kraków
Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia
Musiałbyś zasiąść albo przy wujku Googlu, albo nad planem.Chemik pisze:A jakiś explain dla "ceprów"?
To wejście na plażę jest od pętli tramwajowej w Gdańsku - Brzeźnie, przy ulicy Gdańskiej.
Praktycznie jak na dłoni widać wejście do Nowego Portu oraz jest fajna panorama na Sopot i Gdynię.
Nie mam skanera
Widoczek z Brzeźna na Gdynię.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
-
Adam
- Posty: 1779
- Rejestracja: 2005-09-06, 12:58
Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia
Dziwna mina i najważniejsze walory nie zmieściły się w kadrze, ale można uznać, że widok miałeś niezły 
- Peperon
- Posty: 6819
- Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
- Lokalizacja: Kraków
Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia
A wlazło toto w kadr i tyle.Adam pisze:Dziwna mina i najważniejsze walory nie zmieściły się w kadrze, ale można uznać, że widok miałeś niezły
Można rzec, że ma parcie ...
Niekoniecznie na szkło.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
- Peperon
- Posty: 6819
- Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
- Lokalizacja: Kraków
Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia
Genareł Zaruski wchodzący do Gdańska...
... i przy Ołowiance.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
- ramm
- Posty: 712
- Rejestracja: 2009-10-06, 18:08
- Lokalizacja: Gdańsk
- Kontakt:
-
Marek T
- Posty: 3270
- Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
- Lokalizacja: Gdynia
Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia
DAR POMORZA wraca ze stoczni:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- pothkan
- Posty: 4609
- Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
- Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia
O własnych siłach?
-
Marek T
- Posty: 3270
- Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
- Lokalizacja: Gdynia
Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia
Jak się przyjrzeć, to widać linę holowniczą.
- Peperon
- Posty: 6819
- Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
- Lokalizacja: Kraków
Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia
Na pierwszej fotce to tak prawie wcale.Marek T pisze:Jak się przyjrzeć, to widać linę holowniczą.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
- Chemik
- Posty: 1398
- Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
- Lokalizacja: Milton Keynes (UK)
Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia
To Marek będzie miał gdzie pracowaćMarek T pisze:DAR POMORZA wraca ze stoczni:
- pothkan
- Posty: 4609
- Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
- Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia
Rzeczywiście - mnie się uciął widok, trzeba było kliknąć "pokaż obrazek"...Marek T pisze:Jak się przyjrzeć, to widać linę holowniczą.
- dessire_62
- Posty: 2033
- Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
- Lokalizacja: Głogów Małopolski
Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia
Bardzo ładne rodzinne zdjęcie Roburów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- stara zientara
- Posty: 169
- Rejestracja: 2010-04-27, 13:48
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia
Czy jednostki milicyjne też tu?
Jeśli nie, to proszę adminów o przeniesienie.
Zdjęcie przedstawia motorówkę, na której mój stryj w latach 60. patrolował Zatokę Pucką. Gdy do niego przyjeżdżaliśmy, to zabierał nas na pływanie. Pamiętam, że całą część dziobową zajmowała maszynownia. Może ktoś zna dane techniczne tej jednostki.
PS. Mnie w ten sposób zaraził morzem dożywotnio
Jeśli nie, to proszę adminów o przeniesienie.
Zdjęcie przedstawia motorówkę, na której mój stryj w latach 60. patrolował Zatokę Pucką. Gdy do niego przyjeżdżaliśmy, to zabierał nas na pływanie. Pamiętam, że całą część dziobową zajmowała maszynownia. Może ktoś zna dane techniczne tej jednostki.
PS. Mnie w ten sposób zaraził morzem dożywotnio
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- Chemik
- Posty: 1398
- Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
- Lokalizacja: Milton Keynes (UK)
Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia
A może ktoś popełniłby artykuł o "jednostkach w służbie narodu", "wodne radiowozy" są bardzo ciekawestara zientara pisze:Czy jednostki milicyjne też tu?
- stara zientara
- Posty: 169
- Rejestracja: 2010-04-27, 13:48
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia
Tytułem uzupełnienia.
Słabo widać na skanie, ale na oryginale numer jest wyraźny: MO-053. Na stałe stacjonowała w Pucku. Jej użytkownikiem był wyłącznie mój stryj - Józef Zientara (w rodzinie znany jako Stefan, bo dziadek też był Józef).
Pamiętam, że stryjowi wymienili motorówkę na nieco większą - może uda mi się odszukać jej zdjęcie.
Słabo widać na skanie, ale na oryginale numer jest wyraźny: MO-053. Na stałe stacjonowała w Pucku. Jej użytkownikiem był wyłącznie mój stryj - Józef Zientara (w rodzinie znany jako Stefan, bo dziadek też był Józef).
Pamiętam, że stryjowi wymienili motorówkę na nieco większą - może uda mi się odszukać jej zdjęcie.
