Pod biało-czerwoną - zdjęcia

forum to dedykowane jest wszystkim jednostkom pływającym budowanym w celach cywilnych...

Moderatorzy: Marmik, crolick

Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1398
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Chemik »

Ciekawe co oznacza to alfanumeryczne oznaczenia na rufie (RO-S-G-1267), które pojawiło się na ostatnich jego zdjęciach.
Adam
Posty: 1779
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Adam »

Wracając do Wiesbadena (zdjęcia zapożyczone z vesseltracker.com):
Obrazek

Obrazek
Adam
Posty: 1779
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Adam »

Chemik pisze:Ciekawe co oznacza to alfanumeryczne oznaczenia na rufie (RO-S-G-1267), które pojawiło się na ostatnich jego zdjęciach.
Według ubiegłorocznego rejestru PRS trawler Hinlopen miał numer administracyjny: RO/S-G-1267 czyli to jest to, ale po co piszą o na rufie?
Właściciel: Cesar Augusto Ribau das Naves Vieira
Armator: BALT-OCEAN Sp. z o.o.
Co ciekawe, na statku jest pełno sieci, więc wygląda, że płynie na połowy, jest zgłoszony do UE jako zakład eksportujący ryby (ale z adnotacją "działalność zawieszona"), nie ma oznaki i nie figuruje w europejskim rejestrze statków rybackich. Co najmniej dziwne.

Jeszcze jedna nowość z trawlerów pod polską banderą: http://www.marinetraffic.com/ais/pl/shi ... ult=insert
Beta 1 - kolejny trawler Atlantexu, w praktyce kolejne przesunięcie wewnątrz Samherji (wcześniej, przez parę miesięcy Alina łowiła pod inną nazwą i banderą). Poza tym wygląda na to, że Alina i Sirius zostały sprzedane i obecnie stoją w Las Palmas już z niebieskimi kadłubami i rosyjskimi nazwami.
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1398
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Chemik »

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1553
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: polsteam »

jaki zapomniany? ;-) dobrych kilka lat przypominał się swoim widokiem stosunkowo niedaleko - w HH.
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1398
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Chemik »

Fotki z końcowego etapu istnienia Rosomaka
ROSOMAK - Sea the Ships gallery(1).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ak/cat/517
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ak/cat/517
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Adam
Posty: 1779
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Adam »

Kiedyś już chyba te (lub podobne) zdjęcia były tu pokazywane. Nie jestem pewien, ale ten holownik chyba ciągle tam stoi?
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1398
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Chemik »

Było podobne od dziobu, ale ujęcia od rufy nie było.
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1398
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Chemik »

Kopalnia Szombierki z kontraktu brytyjskiego
KOPALNIASZOMBIERKI1979asTALTY.jpg
http://www.teesbuiltships.co.uk/smiths/ ... ki1979.htm

siostrzana Kopalnia Mysłowice
KOPALNIA%20MYSLOWICEasNURAN%20ANA%2020-9-12a.jpg
http://www.teesbuiltships.co.uk/smiths/ ... ce1980.htm

Niemen z 1928 roku
NIEMEN1928.jpg
http://www.teesbuiltships.co.uk/craigta ... en1928.htm

siostrzana Wisła
WISLA1928.jpg
http://www.teesbuiltships.co.uk/craigta ... la1928.htm

Giewont rodem z Wielkiej Brytanii
CERES1951asGIEWONT.jpg
http://www.teesbuiltships.co.uk/furness ... es1951.htm
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2937
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: RyszardL »

Fajne te zdjęcia. :wink:
Kiedyś zbiornikowce wyglądały, jak normalne statki, a dzisiejsze są podobne tylko do zbiornikowca :?
UWAGA!
Od 2024 konto prowadzone przez Żonę RyszardaL (Małgorzatę).

====================

http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Adam
Posty: 1779
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Adam »

Chemik pisze:Kopalnia Szombierki z kontraktu brytyjskiego
Tak dokładnie to Talty, ex. Kopalnia Szombierki. W czasie gdy statek nosił nazwę Kopalnia Szombierki nie malowano jeszcze na burcie napisu Polsteam.
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1398
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Chemik »

Adam pisze:
Chemik pisze:Kopalnia Szombierki z kontraktu brytyjskiego
Tak dokładnie to Talty, ex. Kopalnia Szombierki. W czasie gdy statek nosił nazwę Kopalnia Szombierki nie malowano jeszcze na burcie napisu Polsteam.
W listach referencyjnych na tej stronie jest jako Kop. Sz., a drugie zdjęcie w linku jest pod pierwotną nazwą, wybrałem akurat zdjęcie pod zmienioną nazwą, bo mi się bardziej podobało. Zresztą w podpisie do zdjęcia jest Kop.Sz. jako Talty :-D
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1398
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Chemik »

Co prawda pod biało-czerwoną nie było dane mu pływać, ale też nasz :)
s/s Dumfries
Dumfries-1935.jpg
http://www.tynebuiltships.co.uk/D-Ships ... s1935.html

s/s Queen Anne późniejszy Marian Buczek
Queen_Anne-1943.jpg
http://www.tynebuiltships.co.uk/K-Ships ... t1943.html

m/s Ziemia Bydgoska
ZIEMIABYDGOSKA1967.jpg
http://www.teesbuiltships.co.uk/smiths/ ... ka1967.htm

bliźniacza m/s Ziemia Mazowiecka
ZIEMIAMAZOWIECKA1967.JPG
http://www.teesbuiltships.co.uk/smiths/ ... ka1967.htm

s/s Lech
Lech-1934.jpg
http://www.tynebuiltships.co.uk/L-Ships/lech1934.html

s/s Lida już jako Gliwice
Gliwice-1938.jpg
http://www.tynebuiltships.co.uk/L-Ships/lida1938.html

chyba ostatnie zdjęcie m/s Sobieski
Gruziya-1939.jpg
http://www.tynebuiltships.co.uk/S-Ships ... i1939.html

HMT Vulcan, późniejszy Pollux Gdy-187
ASTONVILLA1933asVULCAN.jpg
http://www.teesbuiltships.co.uk/smiths/ ... la1933.htm
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1398
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Chemik »

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1398
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Chemik »

m/s BBC Kwiatkowski w Valparaiso
BBC KWIATKOWSKI - Sea the Ships gallery (1).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ki/cat/501

m/s Józef Wybicki w nowozelandzkim Auckland
JOZEF WYBICKI - Sea the Ships gallery (2a).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ki/cat/501
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ki/cat/501

s/s Fairmont Park czyli późniejsza Huta Baildon
FAIRMOUNT PARK - Sea the Ships gallery (1a).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... rk/cat/501
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1398
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Chemik »

M/s Profesor Rylke w Valparaiso
PROFESOR RYLKE - Sea the Ships gallery (1a).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ke/cat/501

Tamże, bliźniaczy m/s Profesor Mierzejewski
PROFESOR MIERZEJEWSKI - Sea the Ships gallery (1a).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ki/cat/501
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ki/cat/501

M/s Romer (ex Parandowski) także w Valparaiso
ROMER - Sea the Ships gallery (1a).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... er/cat/501
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... er/cat/501

"Drugi" m/s Chopin w Amsterdamie
CHOPIN - Sea the Ships gallery (1a).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... in/cat/501

m/s Pekin wchodzący do Avonmouth
PEKIN - Sea the Ships gallery (2a).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... in/cat/501
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... in/cat/501

s/s Poznań II w Bristolu
POZNAN II - Sea the Ships gallery (1a).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ii/cat/501

s/s Warszawa
WARSZAWA - Sea the Ships gallery (1a).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... wa/cat/501

m/s Jacek Malczewski wychodzący z Bluff w Nowej Zelandii
JACEK MALCZEWSKI - Sea the Ships gallery (2a).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ki/cat/501
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ki/cat/501
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ