Pod biało-czerwoną - zdjęcia

forum to dedykowane jest wszystkim jednostkom pływającym budowanym w celach cywilnych...

Moderatorzy: Marmik, crolick

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4609
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: pothkan »

Chemik pisze:Warmia i Mazury na stronie stoczni w Goole
Szkoda, że Wodnik nie ma na tej stronie zdjęcia:
Tu masz bliźniaka: http://www.gooleships.co.uk/goolesb/chant27.htm
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1398
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Chemik »

pothkan pisze:
Chemik pisze:Szkoda, że Wodnik nie ma na tej stronie zdjęcia:
Tu masz bliźniaka: http://www.gooleships.co.uk/goolesb/chant27.htm
Tyle że Chant 27 nie ma nic wspólnego z białoczerwoną
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4609
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: pothkan »

Ale Wodnik wyglądał tak samo lub podobnie.
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1398
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Chemik »

pothkan pisze:Ale Wodnik wyglądał tak samo lub podobnie.
prawie robi dużą różnicę.... Chant 22 to Wodnik, a Chant 27 to tylko Chant 27
Awatar użytkownika
stara zientara
Posty: 169
Rejestracja: 2010-04-27, 13:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: stara zientara »

Nie wiem, czy już tu było, ale na forum żeglarskim pojawiły się zdjęcia dogorywającego holownika Rosomak:
http://zegluj.net/forum_zeglarskie/view ... 28#p145528
Pozdrawiam
Wojtek
http://wojtekzientara.pl/
Adam
Posty: 1779
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Adam »

To są zdjęcia już archiwalne, na nieaktywnej już liście nava pojawiły się w 2003 roku.
http://groups.yahoo.com/group/nava/message/1574
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1398
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Chemik »

Tyle że linki z Navy już są nie aktywne
Adam
Posty: 1779
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Adam »

Niestety, nie działają, bo pochodzą z już nieistniejącej, nieodżałowanej, jednej z najlepszych stron w necie znanej jako riversea a prowadzonej przez George'a Robinsona.

Podobne zdjęcie jest na Shipspotting: ShipSpotting.com
Obrazek
© aramis
Wstawione w 2007, nie wiadomo kiedy zrobione.
Natomiast są też zdjęcia z czerwca 2011 pokazujące, że kadłub jeszcze tam stoi: ShipSpotting.com
Obrazek
© Rene Keuvelaar


W ogóle w Holandii stoi jeszcze parę kadłubów ex.polskich małych statków, m.in. Hydrometa ShipSpotting.com
Obrazek
© Frans Sanderse
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1398
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Chemik »

Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1398
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Chemik »

Sporo zdjęć z pokładów statków szczecińskiego "Gryfa" (także z lugrotrawlerów i trawlerów B-10/14)
http://rybacy.org/gallery2/v/album82/
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6819
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Peperon »

Gdańskie holowniki AD 2012.
DSC01369.JPG
DSC01373.JPG
DSC01355.JPG
DSC01380.JPG
Nie za bardzo widać, ale to Virtus w akcji. Wyprowadzał Grand Swana na próby.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1398
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Chemik »

Czyżby to jest Zjawa III Wagnera? :shock:
Zjawa III.jpg
FD101 ZYAVA III
Picture belonged to my late father-in-law. Vessel belonged to the Clarke/Clark family of Fleetwood, relatives of my in-laws. Father-in-law (Les Brown) stood nearest bow and other person believed to be Jack/Wilfred 'Bruno' Clarke/Clark.
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ii/cat/527

Pierwszy trawler Atlantexu, jeszcze ze świnoujską oznaką rybacką
esther swi 200 Hull 1998.04.13.jpg
Polish trawler laid up in Hull 13/04/1998.
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... er/cat/527
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1553
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: polsteam »

Adam
Posty: 1779
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Adam »

Chemik pisze: Pierwszy trawler Atlantexu, jeszcze ze świnoujską oznaką rybacką
Prawdziwy rarytas (fotka). Świnoujska oznaka może wynikać z czegoś innego - zanim Atlantex kupił Esther początkowo go czarterował na poszczególne rejsy, dla odłowienia posiadanego limitu. Tyle, że wówczas tak działających firm było kilka, a wśród czarterowanych przez nie statków był także ten trawler i nie wykluczone, że świnoujska oznaka wiąże się z jakimś innym czarterującym (choć nie można wykluczyć także Atlantexu).

Jeśli już jesteśmy przy trawlerach: ShipSpotting.com
Obrazek
© MiguelRei

Hinlopen przez ostatnie lata stał "na sznurku" w portugalskim Aveiro, oficjalnie ciągle pod polską banderą, ze starą nazwą i oznaką rybacką, pomimo tego, że Arctic Navigaton sprzedał do wiele lat temu (wtedy kiedy kupili Polonusa). Co ciekawe, w styczniu br. trawler ten, pod polską banderą przeszedł do Gwinei Bissau, co dokumentuje powyższe zdjęcie i potwierdza MarineTraffic. Armator oficjalnie portugalski.
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1398
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Chemik »

Adam pisze:Hinlopen przez ostatnie lata stał "na sznurku" w portugalskim Aveiro, oficjalnie ciągle pod polską banderą, ze starą nazwą i oznaką rybacką, pomimo tego, że Arctic Navigaton sprzedał do wiele lat temu.
A to teraz takie dziwne oznaki rybackie przyznają dla Gdyni? Bo oprócz RO-S-G-1267 pomiędzy nazwą a portem macierzystym na rufie na tych dwóch fotkach nie ma nic co by przypominało oznakę rybacką. A miał oznakę Gdy-2 na śródokręciu.

Podzwonne dla Wiesbaden
Wiesbaden.jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... en/cat/527
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Adam
Posty: 1779
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

Post autor: Adam »

Przypuszczam, że teraz płynął już jako "zwykły" statek, nie-rybacki. Na pewno nie został ponownie zarejestrowany jako rybak w Polsce i nie otrzymał oznaki.
ODPOWIEDZ