USS Texas ma przeciek- czyli stan okrętów/staktów muzeów
-
Seba
- Posty: 184
- Rejestracja: 2008-04-16, 12:13
- Lokalizacja: Radom
USS Texas ma przeciek- czyli stan okrętów/staktów muzeów
USS Texas ma przeciek, co prawda sytuacja jest opanowana ale to nie pierwsza tego typu sytuacja. Bez dokowania się nie obejdzie, ale na to nie ma środków.
http://www.msnbc.msn.com/id/47805063#.T9mJaMXYqUl
Przy okazji to mi przypomina że w bardzo nieciekawej sytuacji znalazła się się także USS Olympia, chociaż są plany przenosin do Mare Island Historic Park.
Stąd moje pytanie:
Zapewne część forumowiczów przy okazji swoich wizyt zagranicznych miała okazje zwiedzać okręty muzealne w innych krajach. Więc jak wygląda stan tych jednostek w innych krajach? Może jakieś cenne uwagi?
http://www.msnbc.msn.com/id/47805063#.T9mJaMXYqUl
Przy okazji to mi przypomina że w bardzo nieciekawej sytuacji znalazła się się także USS Olympia, chociaż są plany przenosin do Mare Island Historic Park.
Stąd moje pytanie:
Zapewne część forumowiczów przy okazji swoich wizyt zagranicznych miała okazje zwiedzać okręty muzealne w innych krajach. Więc jak wygląda stan tych jednostek w innych krajach? Może jakieś cenne uwagi?
-
deglock
- Posty: 569
- Rejestracja: 2004-01-14, 14:47
Re: USS Texas ma przeciek- czyli stan okrętów/staktów muzeów
Petersburski Krasin w bardzo ładnym stanie, a zwiedziliśmy go z jego dyrektorem całego. Aurora (a raczej jej makieta) też raczej nie cieknie. Inne rosyjskie co widzieliśmy w niezłym stanie.
Kosmonawt Pacajew stojący w Kaliningradzie cały czas zamknięty dla publiki. Za to dostawili tam jeden z kutrów rybackich.
Nie byliśmy na D-2, ale ten stoi na lądzie. W strasznym stanie jest natomiast jeden z kutrów MO-4 które są w muzeum Drogi Życia nad Ładogą.
Kosmonawt Pacajew stojący w Kaliningradzie cały czas zamknięty dla publiki. Za to dostawili tam jeden z kutrów rybackich.
Nie byliśmy na D-2, ale ten stoi na lądzie. W strasznym stanie jest natomiast jeden z kutrów MO-4 które są w muzeum Drogi Życia nad Ładogą.
- RyszardL
- Posty: 2937
- Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
- Lokalizacja: Perth, Australia
Re: USS Texas ma przeciek- czyli stan okrętów/staktów muzeów
Jak to makieta.deglock pisze:Aurora (a raczej jej makieta) też raczej nie cieknie
UWAGA!
Od 2024 konto prowadzone przez Żonę RyszardaL (Małgorzatę).
====================
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Od 2024 konto prowadzone przez Żonę RyszardaL (Małgorzatę).
====================
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
- Wicher
- Posty: 1253
- Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
- Lokalizacja: UK
Re: USS Texas ma przeciek- czyli stan okrętów/staktów muzeów
No makieta, tak samo jak Zamek Królewski w Warszawie 
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
- Peperon
- Posty: 6819
- Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
- Lokalizacja: Kraków
Re: USS Texas ma przeciek- czyli stan okrętów/staktów muzeów
Nie pamiętam, w którym piśmie czytałem o tym, jak Rosjanie zrobili "konserwację przez rekonstrukcję".
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
- Jacek Bernacki
- Posty: 431
- Rejestracja: 2007-03-15, 13:32
- Lokalizacja: Siecień k/Płocka
Re: USS Texas ma przeciek- czyli stan okrętów/staktów muzeów
Okręty Wojenne nr 103
Co to za ludzie?
Co za różnica ważne, że są!
Co za różnica ważne, że są!
-
jogi balboa
- Posty: 2823
- Rejestracja: 2007-01-18, 16:39
Re: USS Texas ma przeciek- czyli stan okrętów/staktów muzeów
Jak to jest że w takim kraju nie ma pieniedzy na konserwację najwspanialszych zabytków epoki pancerników? 
- Krolik
- Posty: 94
- Rejestracja: 2005-11-28, 04:10
- Lokalizacja: CHICAGO IL.
Re: USS Texas ma przeciek- czyli stan okrętów/staktów muzeów
Na USS "Missouri" w Pearl Harbor pojawił sie problem z gnijacym pokladem z drewna tekowego.... Sporo kosztuje utrzymanie "Mightly Mo" w dobrym stanie....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- RyszardL
- Posty: 2937
- Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
- Lokalizacja: Perth, Australia
Re: USS Texas ma przeciek- czyli stan okrętów/staktów muzeów
Trochę dziwne z tym gnijącym drewnem, bo ten gatunek raczej nie gnije. Nawet nie ma kontaktu z woda morską.
UWAGA!
Od 2024 konto prowadzone przez Żonę RyszardaL (Małgorzatę).
====================
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Od 2024 konto prowadzone przez Żonę RyszardaL (Małgorzatę).
====================
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
- Krolik
- Posty: 94
- Rejestracja: 2005-11-28, 04:10
- Lokalizacja: CHICAGO IL.
Re: USS Texas ma przeciek- czyli stan okrętów/staktów muzeów
Od starosci ... Niestety ale Matka Natura + klimat Hawajów + Czas robia swoje......RyszardL pisze:Trochę dziwne z tym gnijącym drewnem, bo ten gatunek raczej nie gnije. Nawet nie ma kontaktu z woda morską.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- RyszardL
- Posty: 2937
- Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
- Lokalizacja: Perth, Australia
Re: USS Texas ma przeciek- czyli stan okrętów/staktów muzeów
W rzeczy samej, czas robi swoje. Na pewno drewno było konserwowane i to nie jeden raz.Krolik pisze:Od starosci ... Niestety ale Matka Natura + klimat Hawajów + Czas robia swoje......
Mam film z "Missouri" w roli głównej i tam pokład jest w idealnym stanie. Widać pamiątki z aktu podpisania kapitulacji przez Japonię a wszystko lśni czystością, jakby dopiero co stocznię opuścił. Pozostaje mieć nadzieję, że zbiorą konieczne fundusze na remont.
UWAGA!
Od 2024 konto prowadzone przez Żonę RyszardaL (Małgorzatę).
====================
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Od 2024 konto prowadzone przez Żonę RyszardaL (Małgorzatę).
====================
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
- Krolik
- Posty: 94
- Rejestracja: 2005-11-28, 04:10
- Lokalizacja: CHICAGO IL.
Re: USS Texas ma przeciek- czyli stan okrętów/staktów muzeów
Ryszard, masz racje okret jest w dobrym stanie ale ze to jest oczko w głowie całego Pearl Harbor to najmniejsza "niedoskonałosc" wzmaga lawine obaw.....RyszardL pisze:W rzeczy samej, czas robi swoje. Na pewno drewno było konserwowane i to nie jeden raz.Krolik pisze:Od starosci ... Niestety ale Matka Natura + klimat Hawajów + Czas robia swoje......
Mam film z "Missouri" w roli głównej i tam pokład jest w idealnym stanie. Widać pamiątki z aktu podpisania kapitulacji przez Japonię a wszystko lśni czystością, jakby dopiero co stocznię opuścił. Pozostaje mieć nadzieję, że zbiorą konieczne fundusze na remont.
PS.
zdjec i filmów moge ci dac do bolu z Mightly Mo ...a i oprowadze jak kiedys zawiniesz na Hawaje ! Pozdr !
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- RyszardL
- Posty: 2937
- Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
- Lokalizacja: Perth, Australia
Re: USS Texas ma przeciek- czyli stan okrętów/staktów muzeów
Mój Boże, to by była piękna wycieczka.Krolik pisze:zdjec i filmów moge ci dac do bolu z Mightly Mo ...a i oprowadze jak kiedys zawiniesz na Hawaje ! Pozdr !
Kto wie, co los przyniesie. Może zrobię tak, że polecę do Polski w "drugą stronę" przez Hawaje.
Wszyscy z Perth latają klasycznie - Singapur - Frankfurt - Warszawa, a można polecieć - Sydney - Hawaje - San Francisco - Nowy Jork - Londyn - Warszawa. Dłużej, ale coś się zobaczy. A zdjęcie na wprost "Arizony" bardzo fajne. Co by nie mówić, widać, że gigant.
UWAGA!
Od 2024 konto prowadzone przez Żonę RyszardaL (Małgorzatę).
====================
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Od 2024 konto prowadzone przez Żonę RyszardaL (Małgorzatę).
====================
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
- Krolik
- Posty: 94
- Rejestracja: 2005-11-28, 04:10
- Lokalizacja: CHICAGO IL.
Re: USS Texas ma przeciek- czyli stan okrętów/staktów muzeów
Polecam Flight : Sydney-Honolulu- Chicago -Warszawa..... 