wizyta okrętu niem. w Gdyni ?...

Okręty Wojenne po 1945 roku

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

wizyta okrętu niem. w Gdyni ?...

Post autor: polsteam »

_PRAWDOPODOBNIE_ wejdzie do Gdyni (prawdopodobnie w nocy z 24 na 25go) ta jednostka:

FGS Puma (P 6122)

ShipSpotting.com
Obrazek
© Anthony Vella
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: wizyta okrętu niem. w Gdyni ?...

Post autor: miczman »

Czy wiesz już coś więcej? Na przykład ile przy tym kutrowym będzie cumować? Z chęcią sobie cyknął kilka fotek.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4964
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: wizyta okrętu niem. w Gdyni ?...

Post autor: Marmik »

Późnym wieczorem 24.10 wejdzie do Gdańska, a nie Gdyni. Wyjście 28.10 rano, o ile dobrze pamiętam.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4964
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: wizyta okrętu niem. w Gdyni ?...

Post autor: Marmik »

No, jak się okazuje wizyta miała nieco odmienny charakter niż wcześniej proponowano.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: wizyta okrętu niem. w Gdyni ?...

Post autor: polsteam »

Marmik pisze:No, jak się okazuje wizyta miała nieco odmienny charakter niż wcześniej proponowano.
czyli ?...

i gdzie ostatecznie okręt się pojawił - w Gdyni czy w Gdańsku ?...
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4964
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: wizyta okrętu niem. w Gdyni ?...

Post autor: Marmik »

Gdynia
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Re: wizyta okrętu niem. w Gdyni ?...

Post autor: Jarek C. »

W jakich dniach był i przy jakim nabrzeżu ?
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: wizyta okrętu niem. w Gdyni ?...

Post autor: polsteam »

chyba jeszcze dziś jest, podobno na Kutrowym...

weszła chyba w nocy z 24 na 25go

- - - - -

ciekawostka związana z wizytami...

USS Mount Whitney jest w Rijece... NA STOCZNI

polskie stocznie (niektóre) mają certyfikaty systemu zarządzania jakością AQUAP, który jest chyba jednym z warunków koniecznych, by stocznia była dopuszczona do napraw okrętów NATO (pierwsze była chyba Gryfia, żeby było ciekawiej), ale chyba żadnej nie udało się dotychczas pozyskać kontraktu na remont jakiegoś niepolskiego okręto NATO-wskiego...

ale jedna złomowała takowy :-) chociaż on chyba już był sprzedany (z przeznaczeniem na złom) i chyba już nie był "w jurysdykcji" Bundesmarine...
- eksperymentalny SES Corsair był złomowany w Naucie gdyńskiej...
wojtek.uk
Posty: 206
Rejestracja: 2010-06-07, 13:14
Lokalizacja: UK

Re: wizyta okrętu niem. w Gdyni ?...

Post autor: wojtek.uk »

Witam polsteam,
Czy moglbys rozwinac ten temat bardziej? Nic nie wiem o tych certyfikatach ale zaciekawilo mnie ze Mt Whitney jest remontowany w Rijece a nie w Polsce. Ewentualnie, czy mozesz dac namiary na informacje gdzie okrety NATO/USA maja wsparcie na Baltyku? Nie tylko gdzie formalnie maja wsparcie ale gdzie realnie je otrzymuja 'na codzien'.
Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach. - LEM
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: wizyta okrętu niem. w Gdyni ?...

Post autor: polsteam »

wojtek.uk pisze:Witam polsteam,
Czy moglbys rozwinac ten temat bardziej? Nic nie wiem o tych certyfikatach ale zaciekawilo mnie ze Mt Whitney jest remontowany w Rijece a nie w Polsce. Ewentualnie, czy mozesz dac namiary na informacje gdzie okrety NATO/USA maja wsparcie na Baltyku? Nie tylko gdzie formalnie maja wsparcie ale gdzie realnie je otrzymuja 'na codzien'.
niestety, nie mogę spełnić oczekiwań, bo moja wiedza na temat flot wojennych jest uboga i fragmentaryczna...

wiem, że już większość stoczni remontowych w Poslce ma certyfikaty AQUAP

ale przez pewien czas (jako pierwsza) miała tylko Gryfia...

w końcu (ale chyba nie jako druga) uzyskała taki certfikat także Stocznia MArynarki Wojennej w Gdyni...

nie wiem, co jest warunkiem wystarczającym (pewnie różne czynniki wpływające na wygraną w przetargu w konkretnym przypadku + na pewno (co nie dziwi, co jest raczej normalne) "protekcjonistyczne" preferencje dla stoczni z kraju, z którego pochodzi okręt do remontu), ale jak się nasze pierwsze stocznie z AQUAP'em chwaliły, to tak to przedstawiano, że taki certyfikat "otwiera drogę" do starania się o kontrakty na remonty zagranicznych okrętów NATO-wskich...


remont Mt Whitney w Rijece nie jest raczej jakiś niespodzeiwany - nie awaryjny... wygląda na planowy... - z konserwacją całego kadłuba, etc...
Adam
Posty: 1752
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: wizyta okrętu niem. w Gdyni ?...

Post autor: Adam »

Remont jest jak najbardziej planowy, a Amerykanie, zanim zlecili robotę Chorwatom podobno sprawdzali też kilka innych stoczni w Europie (ciekawe czy dotarli też do naszych?). Chorwaci są bardzo dumni ze zdobycia tego kontraktu, czym ponad miesiąc temu dość szeroko chwalili się w światowych mediach (tu jest tego echo).
otto
Posty: 55
Rejestracja: 2010-01-02, 17:52
Lokalizacja: warszawa

Re: wizyta okrętu niem. w Gdyni ?...

Post autor: otto »

Po prostu Chorwaci wygrali przetarg.
A tak nawiasem; jakie oni mają związki zawodowe w tej stoczni?
pozdrowienia
szafran
Posty: 2196
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: wizyta okrętu niem. w Gdyni ?...

Post autor: szafran »

Wiadomo coś więcej o wizycie U-33 w Gdyni? Takie info jest podane na stronie UM Gdynia w zakładce Statki w porcie.
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: wizyta okrętu niem. w Gdyni ?...

Post autor: miczman »

Piszą basen X czyli teren MW. Na unipilu podają, że jednostka ta i inne wychodzi z Gdyni w poniedziałek o 1000. Ubawił mnie statek o miłej dla ucha nazwie Metallica, który będzie wchodził 28 do Gdyni.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4964
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: wizyta okrętu niem. w Gdyni ?...

Post autor: Marmik »

Tak jak napisał Miczman, U-33 i spółka jest w porcie wojennym do poniedziałku.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: wizyta okrętu niem. w Gdyni ?...

Post autor: miczman »

W sumie trochę szkoda, że impreza odbywa się cichaczem. Wszak 28 będziemy świętować "urodziny" MW więc byłaby świetna okazja do jakiegoś zwiedzania itp, a tak to zapewne tylko plecaki się załapią. W zeszłym roku był chociaż wystrzał z "Błyskawicy", w tym chyba będzie nic. Czyżby parada zeżarła całą kasę? Tłumy przed kobbenem na zlocie pokazały, że chętni na wejście na pokład się znajdą.
ODPOWIEDZ