Normandia 1944 -artykul Marka T./MSiO 4/2004
-
dakoblue
- Posty: 1622
- Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
- Lokalizacja: Elblag
-
CHRIS
- Posty: 397
- Rejestracja: 2004-01-05, 21:51
Hi Dakoblue
z uwagi na totalna przewage aliantow, ataki na flote inwasyjna odbywaly sie prawie wylacznie w nocy.
Hs 293 byla przystosowana do ataku w nocy (miala na ogonie swiatlo pozycyjne ktore ulatwialo sterowanie).
Podobnie bylo we wloszech od konca 1943 roku.
Ch.
PS.:wersja Hs293D miala do naprowadzania kamere telewisyjna ..........nie weszla jednak do produkcji.
z uwagi na totalna przewage aliantow, ataki na flote inwasyjna odbywaly sie prawie wylacznie w nocy.
Hs 293 byla przystosowana do ataku w nocy (miala na ogonie swiatlo pozycyjne ktore ulatwialo sterowanie).
Podobnie bylo we wloszech od konca 1943 roku.
Ch.
PS.:wersja Hs293D miala do naprowadzania kamere telewisyjna ..........nie weszla jednak do produkcji.