szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: polsteam »

Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4773
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Maciej3 »

Jak to było?
Wegetarianie nie zjadają zwierząt.
Oni im tylko wyjadają pożywienie...
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: polsteam »

:-)
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6454
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Peperon »

Maciej3 pisze:Jak to było?
Wegetarianie nie zjadają zwierząt.
Oni im tylko wyjadają pożywienie...
Jakby nie patrzeć zwierzaki tak, czy inaczej padną. Tylko nie wiadomo czy zostaną wybite, czy też z głodu. :?
Oba warianty są równie okrutne, a wegetariański nawet bardziej :lol:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6454
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Peperon »

Maciej3 pisze:A mi tam się podoba zarówno Nelson jak i G3 - z wyglądu jak i z jakości.
Szczególnie po niedawnym doczytaniu raportów z testów 16 calówek.
Też lubię te okręty :) i podobają mi się. Ale to chyba nie jest specjalnie odkrywcze :x
Kiedyś chyba dyskutowaliśmy na ten temat. Oba typy są niepowtarzalne, a G-3 jest według mnie protoplastą wszystkich nowoczesnych battleshipów. Ale jestem tylko amatorem i to jest moje wrażenie. :D
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Boruta
Posty: 703
Rejestracja: 2004-06-13, 22:09
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia
Kontakt:

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Boruta »

cochise pisze:Znaczy się jak mnie wojsko wyrzuci z chaty to jest eksmisja, jak jakichś czarnych w Afryce to jest dobrowolne opuszczenie siedzib?
Och koncerny dbające o moje dobro i dobro planety, a nie o zyski i kasę... prawie się wzruszyłem..... Naprawdę uważasz ten artykuł za szarganie dobrego i mienia koncernu drzewnego?
Co Ty za bzdury wypisujesz?
Peperon pisze:Tylko weź pod uwagę ile akumulatorów jest w "ekologicznych" samochodach elektrycznych, a ile w autach z silnikami spalinowymi
Owszem wiecej. Tyle, że: Porównuj¹c ze sob¹ koszty (Bendkowski, Wengierek 2004) uzysku akumulatorów,
sk³adowania odpadów, recyklingu elektrolitu do przychodu jaki jest mo¿liwy po sprzeda¿y produktów handlowych stwierdzono, ¿e dzia³alnooeæ firm zajmuj¹cych siê recyklingiem
zu¿ytych akumulatorów jest op³acalna nie tylko ze wzglêdu na ochronê oerodowiska przyrodniczego,
ale równie¿ pod wzglêdem ekonomicznym.
za Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk.
Acha, weź jeszcze konieczność rozbudowy elektrowni wszelkiego rodzaju (węglowe, atomowe itp.), żeby ładować te "eko-elektropotwory". Niestety na wiatraki i solary brakuje miejsca. No chyba, że "zawiatraczysz" wszystkie morza i oceany
Tyle, że ta rozbudowa, nawet przy pozostaniu przy klasycznych zódłach energii niesie ze sobą oszczędnosci. A im większy udział odnawialnych źródeł energii, tym te oszczędnosci większe.
Maciej3 pisze:Same elektrownie to raz.
A potem trzeba jeszcze zbudować odpowiednie sieci przesyłowe o odpowiednich mocach.
Racja, dodajmy także że sieci o małym procencie utraty energiii, co w Polsce dalej stanowi problem.
Ja nie podejmuję się tego policzyć, ale jakoś tak mało opłacalne to jest. Finansowo na 50000% - gdyby było opłacalne to tego typu elektrownie same by powstawały bez jakiś dotacji i innych takich - po prostu dlatego, że jakiś pazerny kapitalista chciałby zarobić parę złotych.
Pazerny kapitalista to akurat wykupi i zamknie. W sieci jest filmik "Kto zabił elektryczny samochód".
Peperon pisze:Rzeczywiście wiatraki cudne, ale na fotach z fotoszopa. Reklamówki są owszem ładne, ale rzeczywiste obiekty po paru latach jakoś tak szarzeją. A postaw na szczycie wzgórza to krajobraz zrąbany na maksa.
Tak samo z solarami. Wybudowana elektrownia wygląda jak zaszklone hektary pustyni. Ładuje po oczach odblask słońca. Cudo aż bolą oczy :wink:
Nie to, co taki słotki widoczek:
Obrazek
:diabel:
Maciej3 pisze:I owszem. Ale jakoś zieloni nie pozwalają budować elektrowni atomowych. Czemu? Jakoś nie wiem.
Ujmę to w ten sposób. Jak kiedyś będziesz miał dużo kasy, duzo wolnego czasu i nic do roboty, to polecam parę wycieczek odbyć. Nie, wcale nie do Fukushimy, czy Czarnobyla. Do niemieckich, czy francuskich składowisk. Z licznikiem geigera. Elektrownie atomowe to fajny pomysł, ale pod warunkiem, że będą na sąsiedniej planecie. Tyle, ze taniej wyjdzie orbitalna, czy księżycowa elektrownia słoneczna. :P
Przy czym zakładam, ze było to pytanie o energię atomowa w ogóle, a nie w kontekscie naszego kraju, bo osoby chcące budować elektrownie atomowe w kraju, który ma problem z wybudowaniem porządnej drogi, reprezentuja poziom abstrakcji za jakim mój umysł nie jest w stanie nadążyć.
Marek T pisze:Patrząc trzeźwo na to, co proponują obrońcy przyrody, to rozwiązanie jest jedno.
Wybicie 3/4 ludzkości. A najlepiej całej.
3/4 wystarczy. :lol:
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6454
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Peperon »

Boruta pisze: Nie to, co taki słotki widoczek:
Obrazek
:diabel:
No to pojechałeś po bandzie jak ekolog jakiś. Co mamy na fotce ? Jeden dymiący komin i cztery chłodnie kominowe z kłębami pary. A cały elektroplant ładuje akumulatory w "eko" pojazdach :diabel:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Boruta
Posty: 703
Rejestracja: 2004-06-13, 22:09
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia
Kontakt:

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Boruta »

Tak, jestem ekologiem. Jakos podoba mi sie na tym świecie i nie podoba mi się zagrozenie fla zycia i zdrowia mojego i moich bliskich jakie niesie niszczenie naszej planety.
I nie o liczbę kominów dymiących w danym momencie się rozchodzi, tylko o cudne widoczki.
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6454
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Peperon »

No tak. Tylko zamiast zastanowić się nad prawdziwym rozwiązaniem problemu, "ekolodzy" starają się na siłę stworzyć nowe.
Czy według Ciebie te dymy zastąpione dwoma setkami śmigieł będą ładniejsze ? Albo 500 ha luster ? Nie tędy droga. Na razie wychodzi na atomówki. A terenu na składowiska odpadów jest pełno. Wystarczy przerobić którąś z zamkniętych kopalni. To jest jedyny jak na razie system wytwarzania prądu, który daje wielką moc i nie psuje widoków 8).
No przynajmniej nie na wielkiej przestrzeni. :lol:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Boruta
Posty: 703
Rejestracja: 2004-06-13, 22:09
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia
Kontakt:

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Boruta »

Widzisz właśnie ekolodzy zajmują si prawdziwymi problemami. I nie, nie wystarczy przerobić zamkniętej kopalni. Tak zrobili Niemcy i teraz mają problem.
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
jasmol
Posty: 54
Rejestracja: 2005-09-11, 17:05
Lokalizacja: zachodnia małopolska

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: jasmol »

Peperon pisze:Czy według Ciebie te dymy zastąpione dwoma setkami śmigieł będą ładniejsze ? Albo 500 ha luster ? Nie tędy droga. Na razie wychodzi na atomówki. A terenu na składowiska odpadów jest pełno. Wystarczy przerobić którąś z zamkniętych kopalni. To jest jedyny jak na razie system wytwarzania prądu, który daje wielką moc i nie psuje widoków 8).
No przynajmniej nie na wielkiej przestrzeni. :lol:
W lecie kręciłem się trochę po okolicach Augustowa i Suwałk. Pewnego popołudnia trafiłem kilkanaście kilometrów na północny zachód od Suwałk pooglądać sobie ozy, głazy i coś tam jeszcze, takie różne formacje geologiczne. Było późne popołudnie , ku wieczorowi, na niebie ciemne chmury i czerwono przebłyskujące słońce. Na horyzoncie kilka-kilkanaście masztów elektrowni wiatrowych. Widać je było praktycznie z każdego wzniesienia w promieniu kilku kilometrów. Widok koszmarny, psujący całkowicie urok miejsca.
Więcej nie chce mi się tam jechać.
To w kwestii wrażeń estetycznych.
Żaden wiatrak nie kręcił się ani minuty.
To w kwestii ekonomii.
2-3 lata temu byłem w Darłówku. Praktycznie z każdego miejsca na plaży i nie tylko, widać było kilka dużych i kilka mniejszych wiatraków. Zwłaszcza te duże przytłaczały wszystko. Byłem tam 10 może 11 dni. W ciągu tych kilkunastu dni nie kręcił się żaden. Po co one tam stały? Może kręciły się w nocy wykorzystując znane nad morzem zjawisko bryzy porannej i wieczornej? Niezłą kasę pewnie ktoś wziął za "wdrażanie ekologicznych technologii". Ciekawe skąd wziął tę kasę? Czy aby nie, jak to się mówi, "z moich podatków"?
Do Darłówka już też nie mam ochoty jechać. Z tych samych przyczyn co do Suwałk.
To już wolę, jadąc nad morze, przejechać koło Bełchatowa czy koło Konina po kilka kilometrów krajobrazu przemysłowego, a przed tymi miejscami i po tych miejscach jechać przez dziesiątki, a może i setki kilometrów pól, lasów i "normalnych" widokowo wiosek i miasteczek.
PawBur
Posty: 490
Rejestracja: 2006-06-06, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: PawBur »

Właśnie, to ciekawe. Też mogę teraz z góry patrzeć na wątpliwe piękno wiatraków ustawionych w okolicach miejscowości Wiślina, obok budowanej obwodnicy południowej Gdańska i jeszcze nie widziałem żeby się kręciły. Wyjaśni ktoś?
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: polsteam »

PawBur pisze:Właśnie, to ciekawe. Też mogę teraz z góry patrzeć na wątpliwe piękno wiatraków ustawionych w okolicach miejscowości Wiślina, obok budowanej obwodnicy południowej Gdańska i jeszcze nie widziałem żeby się kręciły. Wyjaśni ktoś?
one nie mają się kręcić i pracować... one mają dać zarobić komuś z dotacji na "czystą energię" i poprawić samopoczucie politykom ulegającym "ekologom"... a czy się kręcą - to już dla polityka szczegół...
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6454
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Peperon »

Boruta pisze:Widzisz właśnie ekolodzy zajmują si prawdziwymi problemami. I nie, nie wystarczy przerobić zamkniętej kopalni. Tak zrobili Niemcy i teraz mają problem.
Często argumenty ekologów, chociaż są słuszne, potrafią być sprzeczne. Więc jaki problem chcesz rozwiązać w ten sposób ?
I owszem kopalnie są chyba najskuteczniejszym sposobem (poza wystrzeleniem w stronę Słońca) przechowywania odpadów radioaktywnych. Ale kwestią otwartą jest sposób ich przystosowania. A nie jest ta tanie. I małe pytanie na koniec. Kiedy Niemcy przerabiali na składowiska ?
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
cochise
Posty: 959
Rejestracja: 2005-11-03, 22:07
Lokalizacja: daleko stąd nie widać

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: cochise »

Boruta pisze:
cochise pisze:Znaczy się jak mnie wojsko wyrzuci z chaty to jest eksmisja, jak jakichś czarnych w Afryce to jest dobrowolne opuszczenie siedzib?
Och koncerny dbające o moje dobro i dobro planety, a nie o zyski i kasę... prawie się wzruszyłem..... Naprawdę uważasz ten artykuł za szarganie dobrego i mienia koncernu drzewnego?
Co Ty za bzdury wypisujesz?
No zaraz jakie bzdury? Przecież jak mniemam artykuł w linku był bzdurny bo firma drzewna... a takie pewnie nie dbają o interesy tylko o przyrodę....
lecela niye aka ohinni mahel mitawa cante
Awatar użytkownika
ZzB
Posty: 110
Rejestracja: 2004-02-13, 08:21
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: ZzB »

PawBur pisze:patrzeć na wątpliwe piękno wiatraków ustawionych w okolicach miejscowości Wiślina
Hej.
Nie tak dawno byłem wieczorem w Rewie na molo.
Widok około-puckich wiatraków podświetlonych czerwienią zachodzącego słońca był fantastyczny.
Do dziś żałuję, że nie miałem ze sobą aparatu.

Jak widać ... gusta są różne ;>
Pozdrowionka
ZzB
ODPOWIEDZ