Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Marek S.
Posty: 674
Rejestracja: 2004-07-06, 15:21
Lokalizacja: Węgierska Górka k/Żywca

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Marek S. »

Na DWS można już zamawiać książkę Michała:
http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=1 ... 0#p1537656
Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Tzaw1 »

Marek S. pisze:Na DWS można już zamawiać książkę Michała
Na FOW również - od 10:31. Na DWS od 10:43 :)
http://fow.az.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=6982
Obrazek
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4970
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Marmik »

Jakieś 4 miesiące temu skontaktował się ze mną przedstawiciel wydawnictwa SOWA i zaproponował zawarcie umowy licencyjnej na nowe wydanie książki napisanej onegdaj przeze mnie. Przez krótką chwilę zastanawiałem się czy nie dokonać swoistego uwspółcześnienia tegoż opracowania, lecz ostatecznie stwierdziłem, że zakres zmian byłby zbyt duży (w zasadzie trzeba byłoby napisać je od nowa, a na to nie mam czasu). W związku z powyższym ograniczyłem się do poprawienia drobnych błędów oraz najbardziej uciążliwych usterek tekstu jakie pojawiły się w nieco chałupniczym wydaniu z 2007 roku (ale pewnie narobiłem parę nowych :glupek2: ). Przy okazji doszło jakieś 6 stron (głównie mojego ględzenia :wink: ).
Proszę pamiętać, że praktycznie w całości jest to spojrzenie z punktu widzenia 2007 roku ("Sydney" nadal nie odkryty, amerykańskie LCSy nadal w budowie - choć to w sumie nie rozmija się z prawdą :wink: ), a nie dzisiejszego.

Zatem, jak ktoś chciał kupić starą wersję i się nie załapał to może kupić sobie nową, poprawioną. Niestety, ale cena w porównaniu do wydania pierwszego urosła dwukrotnie, ale na to większego wpływy już nie miałem. Jakby wśród forumowiczów (i tylko forumowiczów) znaleźli się chętni w liczbie tak ze trzech to możliwe, że opłacalnym (czyt: tańszym) byłoby zamówienie książki przez moją osobę (czyli z pominięciem moich "zysków" :o ), bo umowa przewiduje zamówienia ze zniżką do dystrybucji własnej.


Obrazek

http://www.wyczerpane.pl/285,-koncepcja ... yzwan.html
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
szafran
Posty: 2196
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: szafran »

http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php? ... 479&page=0

Tak wiem książka o lotnictwie, ale w III rozdziale opisane są wszystkie katastrofy lotnicze od 1945 r. (w tym lotnictwa MW). Polecam bo wcześniejsze wydanie "Pamięci lotników wojskowych" osiągało horrrrrrendalne ceny na serwisach aukcyjnych.
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: miczman »

Za dużo tych interesujących morskich książek ostatnio :wink:
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: miczman »

Na pojawił się V tom Kadr Morskich: http://oficynamorska.pl/index.php?optio ... &Itemid=44
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: pothkan »

Niezła cena :roll:

http://sklep.oficynamorska.pl/pl/p/Kadr ... -tom-V/309

Pytanie, co tam nowego? W stosunku do tomu II.
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: miczman »

Cena faktycznie powala. Tomy III i IV kosztują sporo ale ten to już moim zdaniem przesada. Niestety nie jestem w stanie napisać co nowego gdyż "na żywo" wydawnictwa nie widziałem.
robert rogoń
Posty: 55
Rejestracja: 2008-05-02, 16:46
Lokalizacja: nieopodal Gliwic

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: robert rogoń »

Jakiś czas temu wydano II tom publikacji Pana Skwiota na temat japońskich pancerników - a na FOW nikt o tym nie wspomniał - mam zamiar nabyć - tylko czy warto? Czy jest to publikacja na wyższym poziomie niż tom I ? Mam nadzieję na reakcję autorytetów w tym obszarze.
Awatar użytkownika
Bartłomiej Batkowski
Posty: 121
Rejestracja: 2008-07-31, 20:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Bartłomiej Batkowski »

Mam II tom. A z nim mieszane uczucia. Tym, czego na pewno NIE brakuje w tym tomie, są zdjęcia pancerników nie-japońskich :shock:
Gdy w twe drzwi zapuka wróg,
Weź siekierę, piłę, strug.
Oddaj wszystko to wrogowi,
Niechaj sam se trumnę zrobi!

Bo mu się odechce na nas napadania
Od samego po nas sprzątania..
Awatar użytkownika
Iron Duke
Posty: 255
Rejestracja: 2005-06-14, 13:51
Lokalizacja: PNT,WielkaPolska

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Iron Duke »

robert rogoń pisze:Jakiś czas temu wydano II tom publikacji Pana Skwiota na temat japońskich pancerników - a na FOW nikt o tym nie wspomniał - mam zamiar nabyć - tylko czy warto? Czy jest to publikacja na wyższym poziomie niż tom I ? Mam nadzieję na reakcję autorytetów w tym obszarze.
Szkoda kasy.
8)
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: miczman »

Długo czekałem i nareszcie jest! Album fotografii Janusza Uklejewskiego.

http://maszoperia.org/ksiazki/147-asasa ... 29171.html
Awatar użytkownika
ds43
Posty: 75
Rejestracja: 2006-06-07, 09:39

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: ds43 »

Wolfgang Müller - Działania morskie na Bałtyku 1939-1945 (8 tomów)

Band 1. 1919 bis 1939 (Ende August); Aufbau der Marine vom Reichsmarine bis Kriegsmarine
Band 2. 1939 Vom 1. September bis 31. December 1939
Band 3. 1940
Band 4. 1941
Band 5. 1942
Band 6. 1943
Band 7. 1944
Band 8. 1945

Obrazek
Obrazek
DS-43 - Zawzięty - 363 - poł. stęp. 27.03.1953, wod. 17.06.1953, nr stocz. 578 (BO-417), PMW - p.b. 27.05.1955, o.b. 14.12.1972.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4970
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Marmik »

Osoby, które ewentualnie nadal są zainteresowane nabyciem nowego wydania koncepcji proszę o wstrzymanie się ze składaniem zamówień. Dziś dotarły do mnie trzy egzemplarze zamawiane dla znajomych i wszystkie są wydrukowane z błędem (okładka z nowego wydania, środek ze starego), co zgłosiłem wydawnictwu. Gdy wyjaśnią sobie opisy plików z drukarnią to dam znać. Jeżeli ktoś już otrzymał książkę i jest ona tak samo wydrukowana jak te wspomniane przeze mnie (najłatwiej sprawdzić po ISBN - inny na okładce i inny na stronie redakcyjnej) to proszę złożyć reklamację. Być może tylko ten ostatni dodruk jest wadliwy (wcześniejsze otrzymywałem poprawnie wydrukowane).
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4970
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Post autor: Marmik »

Sprawa się wyjaśniła. Podobno tylko to ostatnie zamówienie było wydrukowane wadliwie. Z uwagi na to, że wydawnictwo podeśle mi poprawnie wydrukowane egzemplarze, mam do oddania "w celach promocyjnych" :wink: dwie sztuki "starego wydania w nowej okładce". Jacyś chętni? Najlepiej odbiór osobisty w Gdyni, co by nie fatygować naszej kochanej poczty i nie generować zbędnych kosztów.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
Iron Duke
Posty: 255
Rejestracja: 2005-06-14, 13:51
Lokalizacja: PNT,WielkaPolska

Re:

Post autor: Iron Duke »

Marmik pisze:Jacyś chętni? Najlepiej odbiór osobisty w Gdyni, co by nie fatygować naszej kochanej poczty i nie generować zbędnych kosztów.
Nie licząc piwka w barze ?
Bez urazy Marmiku.....
8)
ODPOWIEDZ