The German Invasion of Norway
- mcwatt
- Posty: 929
- Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
- Lokalizacja: St Helens
The German Invasion of Norway
Czy ktoś miał może do czynienia z tą książką autorstwa Geirra H. Haarra? Niedawno ukazał się drugi tom - The Battle of Norway. Wygląda na dosyć obszerne i szczegółowe opracowanie.
-
wkwiat70
- Posty: 53
- Rejestracja: 2006-12-18, 18:53
Mam tę książkę i jestem już po jej lekturze. Zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Autorem jest Norweg, który korzystał przy pisaniu z archiwów niemieckich, brytyjskich i norweskich. Dużo zdjęć, z których większości wcześniej nie widziałem. Jedynym mankamentem jak dla mnie jest zbyt mała ilość mapek obrazujących teatr działań wojennych. Ogólnie polecam tę pozycję. Sam już zamówiłem sobie drugi tom opisujący interwencję aliantów.
- AvM
- Posty: 7328
- Rejestracja: 2004-08-03, 01:56
- mcwatt
- Posty: 929
- Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
- Lokalizacja: St Helens