Czy Ktoś z Szanownych Forumowiczów czytał niedawno wydaną przez Wydawnictwo Finna książkę Kazimierza Leskiego – „Życie niewłaściwie urozmaicone”.
Jeżeli tak, to czy w jego wspomnieniach jest coś o jego pobycie w stoczni Koninklijke Maatschappij de Schelde gdzie zbudowano "Orła" i "Sępa"?
Czy w tamtym okresie należał do II Odziału Sztabu Generalnego?
Kazimierz Leski - Życie niewłaściwie urozmaicone
- Baltic
- Posty: 561
- Rejestracja: 2006-01-04, 10:26
- Lokalizacja: Toruń
Kazimierz Leski - Życie niewłaściwie urozmaicone
"Walka o wolność, gdy się raz zaczyna, krwią ojca spada dziedzictwem na syna"
G.Byron
G.Byron
- crolick
- Posty: 4147
- Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
- Lokalizacja: Syreni Gród
- Kontakt:
Re: Kazimierz Leski - Życie niewłaściwie urozmaicone
Jest.Baltic pisze:Jeżeli tak, to czy w jego wspomnieniach jest coś o jego pobycie w stoczni Koninklijke Maatschappij de Schelde gdzie zbudowano "Orła" i "Sępa"?
Nic o tym nie pisze (co nie oznacza, że nie był już wtedy współpracownikiem II.O co jednak wydaje mi się mało p-dobne). BTW. to 3 albo 4 już wydanie tych wspomnień.Baltic pisze:Czy w tamtym okresie należał do II Odziału Sztabu Generalnego?
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...