Najgorsze pancerniki po 1930 roku - King George V
- Teller
- Posty: 405
- Rejestracja: 2004-07-31, 17:25
- Lokalizacja: Bielsko-Biała
-
jogi balboa
- Posty: 2823
- Rejestracja: 2007-01-18, 16:39
- Teller
- Posty: 405
- Rejestracja: 2004-07-31, 17:25
- Lokalizacja: Bielsko-Biała
Masz słuszną nadzieję. Chcę, żeby i inni coś się z tego nauczyli. Jak mawiał J. Stalin "postawa taka ma głęboki sens ideowy, i co więcej — również politechniczny".jogi balboa pisze:mam nadzieję że odpowiem Edowi007 nie oznacza prywatnych wiadomości, ja też chcę się czegoś nauczyć, podyskutawać i takie tam, karamba.
Ale najpierw muszę zmóc 150 rysunków wykonawczych na pewną skrawędzarkę
Fear the Lord and Dreadnought
- SmokEustachy
- Posty: 4711
- Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
- Lokalizacja: Oxenfurt
- Kontakt:
-
Seba
- Posty: 184
- Rejestracja: 2008-04-16, 12:13
- Lokalizacja: Radom
- Maciej3
- Posty: 5010
- Rejestracja: 2008-05-16, 11:36
No dobra, niech będzie Vanguard. Ale ten to już powojenny.
Z II wojennych król i koniec, a tytuł jest kłamliwy i rozpowszechnia szkodliwe kalumnie.
No dobra, artyleria nie miała super osiągów balistycznych. Ale była w stanie zniszczyć każdego przeciwnika ( no może z wyjątkiem Yamato ). Była celna. Z zawodnością to pisano tu już dużo - niespecjalnie bardziej od innych.
SKO super, nikt inny ( poza Vanguardem ) lepszego nie miał.
Z II wojennych król i koniec, a tytuł jest kłamliwy i rozpowszechnia szkodliwe kalumnie.
No dobra, artyleria nie miała super osiągów balistycznych. Ale była w stanie zniszczyć każdego przeciwnika ( no może z wyjątkiem Yamato ). Była celna. Z zawodnością to pisano tu już dużo - niespecjalnie bardziej od innych.
SKO super, nikt inny ( poza Vanguardem ) lepszego nie miał.
-
jogi balboa
- Posty: 2823
- Rejestracja: 2007-01-18, 16:39
-
jogi balboa
- Posty: 2823
- Rejestracja: 2007-01-18, 16:39
- Maciej3
- Posty: 5010
- Rejestracja: 2008-05-16, 11:36
W sumie dopiero teraz to przeczytałem.Teller pisze:Masz słuszną nadzieję. Chcę, żeby i inni coś się z tego nauczyli. Jak mawiał J. Stalin "postawa taka ma głęboki sens ideowy, i co więcej — również politechniczny".jogi balboa pisze:mam nadzieję że odpowiem Edowi007 nie oznacza prywatnych wiadomości, ja też chcę się czegoś nauczyć, podyskutawać i takie tam, karamba.![]()
Ale najpierw muszę zmóc 150 rysunków wykonawczych na pewną skrawędzarkęPlus tuzin złożeniówek.
Drogi Panie Teller. Minęło już ponad 2 lata od tamtego wpisu, a wyjaśniających wpisów nie widzę
No chyba że padły gdzie indziej, to jak ktoś wie niech tu wpisze przekierowanie.
- Maciej3
- Posty: 5010
- Rejestracja: 2008-05-16, 11:36
Być może. Ale zawsze się znajdą zawistnicy. Bardzo mi się podobało stwierdzenie amerykanów po współpracy z Royal Navy w II wojnie i wizycie Washingtona.
Poza wieloma innymi wnioskami ( część na korzyść anglików część amerykanów ) amerykanie doszli do wniosku że Washington immunity zone przeciwko pociskom 16 calowym praktycznie nie ma ( mówię o wnioskach ówczesnych a nie późniejszym poprawianiu charakterystyki ) a King George V i owszem i to nie najgorszą ( nie pamiętam zakresu, trzeba by sprawdzić ). Nie wiem czy uwzględniali różnicę w jakości płyt. Pewnie nie, bo testy porównawcze to chyba po wojnie, ale mniejsza.
Dosyć, że amerykańce doszli do wniosku, ze przy użyciu brytyjskiej technologii możliwe jest zrobienie 35 tysięcznika szybkiego i odpornego na ciosy dział 16". Ale uzbroić go w takie działa już się nie da ( przy tej wyporności i reszcie ).
A tu mój komentarz - panowie wnioskujący nie mieli racji. Zamiast wież 4 lufowych z działami 14" można było dać 3 lufowe z działami 16". Masa mniej więcej taka sama z tym że 16 calówki trochę cięższe. A zamiast wieży 2 lufowej z 14" można było dać pojedynczą z działem 16". Tu na pewno była by lżejsza. Nie wnikam w sensowność takiego uzbrajania okrętu, ale się da. 7 dział by miał.
Ale mimo wszystko wolałbym te 10x14" lub jak pierwotnie planowali 9x15". No ale z 15" to i słabszy pancerz miał być.
Poza wieloma innymi wnioskami ( część na korzyść anglików część amerykanów ) amerykanie doszli do wniosku że Washington immunity zone przeciwko pociskom 16 calowym praktycznie nie ma ( mówię o wnioskach ówczesnych a nie późniejszym poprawianiu charakterystyki ) a King George V i owszem i to nie najgorszą ( nie pamiętam zakresu, trzeba by sprawdzić ). Nie wiem czy uwzględniali różnicę w jakości płyt. Pewnie nie, bo testy porównawcze to chyba po wojnie, ale mniejsza.
Dosyć, że amerykańce doszli do wniosku, ze przy użyciu brytyjskiej technologii możliwe jest zrobienie 35 tysięcznika szybkiego i odpornego na ciosy dział 16". Ale uzbroić go w takie działa już się nie da ( przy tej wyporności i reszcie ).
A tu mój komentarz - panowie wnioskujący nie mieli racji. Zamiast wież 4 lufowych z działami 14" można było dać 3 lufowe z działami 16". Masa mniej więcej taka sama z tym że 16 calówki trochę cięższe. A zamiast wieży 2 lufowej z 14" można było dać pojedynczą z działem 16". Tu na pewno była by lżejsza. Nie wnikam w sensowność takiego uzbrajania okrętu, ale się da. 7 dział by miał.
Ale mimo wszystko wolałbym te 10x14" lub jak pierwotnie planowali 9x15". No ale z 15" to i słabszy pancerz miał być.
- de Villars
- Posty: 2232
- Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
- Lokalizacja: Kraków
- Kontakt:
Dlaczego by nie? Waga salwy podobna, a przebijalność pojedynczego pocisku znacznie większa.. Tylko trochę głupio by to wyglądało - pojedyncza wieża nad potrójną. Ale czyż - nie miej mi tego za złe - głupio nie wyglądała też podwójna nad poczwórną?A zamiast wieży 2 lufowej z 14" można było dać pojedynczą z działem 16". Tu na pewno była by lżejsza. Nie wnikam w sensowność takiego uzbrajania okrętu, ale się da. 7 dział by miał.
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
http://springsharp.blogspot.com/
- Boruta
- Posty: 728
- Rejestracja: 2004-06-13, 22:09
- Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia
- Kontakt:
Nie wydaje mi się aby pojedyńcza lufa miała sens. Zamiast marnować wyporność na taka wieżę lepiej wg mnie pozostac przy szesciu lufach. Albo jako 3x2, albo 2x3.
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
-
PawBur
- Posty: 506
- Rejestracja: 2006-06-06, 22:13
- Lokalizacja: Gdańsk
- Boruta
- Posty: 728
- Rejestracja: 2004-06-13, 22:09
- Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia
- Kontakt: