Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Dobra Zmiana
Posty: 72
Rejestracja: 2022-10-17, 11:56

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Dobra Zmiana »

Piotr S. pisze:
Dobra Zmiana pisze: Zaraz, zaraz - przecież zero zawinięć to zero zawinięć, niezależnie od przyczyny.
Wytłumacz to Klimczykowi bo to on to napisał on nawet nie wie ,ze jest cos takiego jak II etap przekopu a o III już nie wspominam . on ma awersje na temat morskich projektów i inwestycji PiSu podczas gdy jego POlityczni pupile zawsze odwróceni byli dupą do morza a za gospodarkę morską uchodzą u nich wczasy nad morzem .
Do rzeczy, proszę - zero czy nie zero?. Skoro zero, to jakie kłamstwo? Awersje i sprawy zaszłe mnie zupełnie nie interesują, liczy się tu i teraz.
Tadeusz Klimczyk
Posty: 1187
Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
Lokalizacja: Sopot

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

Piotr S. pisze: Wytłumacz to Klimczykowi bo to on to napisał on nawet nie wie ,ze jest cos takiego jak II etap przekopu a o III już nie wspominam
No widzisz, człowiek w ogóle się nie wypowiada na takie tematy a pisowski BOT i tak wie swoje. Może kolega PISBOT wklei moją wypowiedź o II, III i szesnastym etapie ? Nie wklei bo nie ma, nie ogarnia chłop pisanego.
Dobra Zmiana
Posty: 72
Rejestracja: 2022-10-17, 11:56

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Dobra Zmiana »

Czytanie ze zrozumieniem to trudna sztuka, a jak ma się ideolo-skrzywienie to już zupełny analfabetyzm. :cry:
Awatar użytkownika
peceed
Posty: 1129
Rejestracja: 2019-09-12, 16:25

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: peceed »

Peperon pisze: Art. 173. Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.
Art. 180. 1. Sędziowie są nieusuwalni.
4. Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w
stan spoczynku.
Art. 183.3. Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego powołuje Prezydent
Rzeczypospolitej na sześcioletnią kadencję spośród kandydatów przedstawionych
przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego.

Art. 189. Trybunał Konstytucyjny rozstrzyga spory kompetencyjne pomiędzy
centralnymi konstytucyjnymi organami państwa.
Art. 190. 1. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie
obowiązującą i są ostateczne.
2. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawach wymienionych w art.
188 podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w organie urzędowym, w którym akt
normatywny był ogłoszony. Jeżeli akt nie był ogłoszony, orzeczenie ogłasza się w
Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”.
Art. 194. 1. Trybunał Konstytucyjny składa się z 15 sędziów, wybieranych
indywidualnie przez Sejm na 9 lat spośród osób wyróżniających się wiedzą
prawniczą. Ponowny wybór do składu Trybunału jest niedopuszczalny.

I z ustawy:
Art. 37. § 1. Sędzia Sądu Najwyższego przechodzi w stan spoczynku z dniem ukończenia 65. roku życia, chyba że nie później niż na 6 miesięcy i nie wcześniej niż na 12 miesięcy przed ukończeniem tego wieku złoży oświadczenie o woli dalszego zajmowania stanowiska i przedstawi zaświadczenie stwierdzające, że jest zdolny, ze względu na stan zdrowia, do pełnienia obowiązków sędziego, wydane na zasadach określonych dla kandydata na stanowisko sędziowskie a Prezydent
Rzeczypospolitej Polskiej wyrazi zgodę na dalsze zajmowanie stanowiska sędziego Sądu Najwyższego. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, przed wyrażeniem zgody na dalsze zajmowanie stanowiska sędziego Sądu Najwyższego, może zasięgnąć opinii Krajowej Rady Sądownictwa.
§ 2. Oświadczenie i zaświadczenie, o których mowa w § 1, składa się Pierwszemu Prezesowi Sądu Najwyższego, który wraz ze swoją opinią niezwłocznie przedkłada je Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej. Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego swoje oświadczenie i zaświadczenie wraz z opinią Kolegium Sądu Najwyższego składa Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej.
Podstawowy problem to znikoma precyzja językowa prawników, do tego zazwyczaj celowa.
Według mnie prawa nie powinny tworzyć osoby bez minimum 5-letniego doświadczenia w programowaniu.
-Panie Kapitanie! Toniemy!
-Jak nie Wy, to kto?
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6441
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Peperon »

peceed pisze: ...Według mnie prawa nie powinny tworzyć osoby bez minimum 5-letniego doświadczenia w programowaniu.
Jak chcesz do pisania prawa zatrudniać prawników z pięcioletnim doświadczeniem w programowaniu, to już nigdy i niczego nie dojdziesz w zgodzie z prawem...
Dla przypomnienia. Ustawę pisali geniusze pod dowództwem doktora praw wszelkich J. Kaczyńskiego.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Piotr S.
Posty: 2327
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Piotr S. »

Dobra Zmiana pisze: 2022-10-19, 15:50
Piotr S. pisze:
Dobra Zmiana pisze: Zaraz, zaraz - przecież zero zawinięć to zero zawinięć, niezależnie od przyczyny.
Wytłumacz to Klimczykowi bo to on to napisał on nawet nie wie ,ze jest cos takiego jak II etap przekopu a o III już nie wspominam . on ma awersje na temat morskich projektów i inwestycji PiSu podczas gdy jego POlityczni pupile zawsze odwróceni byli dupą do morza a za gospodarkę morską uchodzą u nich wczasy nad morzem .
Do rzeczy, proszę - zero czy nie zero?. Skoro zero, to jakie kłamstwo? Awersje i sprawy zaszłe mnie zupełnie nie interesują, liczy się tu i teraz.
Widzę ,że robisz tu za usłużnego idiotę to nie ja zadałem pytanie z zerem zawinięć do Elbląga pytaj T. Klimczyka on je zadał , ja jemu w prosty sposób pokazałem co jest przyczyną takiego stanu a są to aktualne roboty i wbite Larseny gdzie nastąpiło zwężenie starego toru wodnego do Elbląga .
Jeżeli nie potrafisz rozróżnić adresata wypowiedzi tych słów to twój problem :o
greg_tank
Posty: 351
Rejestracja: 2021-05-21, 23:06

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: greg_tank »

Peperon pisze: Sądzisz, że "odkrycie kulinarne" Kaczyńskiego, czyli Julka "Wolfgangowa" wydałaby wyrok sprzeczny z oczekiwaniami chlebodawcy, który zapewnił jej nagły i niespodziewany awans ?
Tylko że to jest mieszanie systemów walutowych. Cała funkcjonowanie nowoczesnego państwa opiera się na tym że stanowisku, funkcja decydują a nie praktyczne kompetencje czy przymioty osoby je zajmującej. Jeśli osoba sprawuje niezgodnie... to znowu decyduje o tym odpowiednia instytucja itd.

Dodano po 4 minutach 22 sekundach:
peceed pisze: Według mnie prawa nie powinny tworzyć osoby bez minimum 5-letniego doświadczenia w programowaniu.
Zabawne, nieco innymi słowami - ale w jakiejś mierze podobne przesłanie usłyszałem to samo ponad 20 lat na jednym z pierwszych wykładów na Wydziale Prawa :D
Konkretnie chodziło o to że egzaminy na prawo powinny być nie z historii, ale z logiki, bo jak są z historii to na prawo idą ludzie którzy nie chcieli zdawać matematyki na maturze.
Dobra Zmiana
Posty: 72
Rejestracja: 2022-10-17, 11:56

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Dobra Zmiana »

W odpowiedzi Piotrowi S., który - klasyka gatunku - w bardzo krótkim czasie potrafił zrazić do siebie Bogu ducha winnego gościa, odważającego się po prostu myśleć...
Małe podsumowanie: -
1) wczoraj, godz. 15.23 - forumowicz greg_tank wrzuca liczby o prześluzowaniach
2) godz. 16.15 - forumowicz T.K. zadaje pytanie o to, ile z tych prześluzowanych zawinęło do Elbląga i podaje odpowiedź "zero"
3) godz. 21.46 - forumowicz Adrian M. ironizuje o motorówkach w reakcji na wpis T.K.
4) godz. 22.30 - w odpowiedzi T.K. tłumaczy "zero" zawinięć tym, że prześluzowani byli tylko ciekawscy i - tu uwaga, uwaga! - "techniczno- wykończeniowi"
5) godz. 23.14 - wpis T.K. wyraźnie mówi o "wizji barek pełnych towarów", a więc jego "zero" dotyczy jednostek towarowych
6) forumowicze AdrianM i T.K. wymieniają się "uprzejmościami", nawiązując m.in. do przemysłu cukrowego, a dokładniej surowca podstawowego w tymże
6) dzisiaj, godz. 14.54 - wejście smoka czyli Piotr S. wrzuca filmik "obalający kłamstwa" T.K.
I teraz pytanie do Piotra S. - jeśli prześledzić wskazane posty, to kto tu wychodzi na (usłużnego lub nie) idiotę? W dodatku z ewidentnymi brakami w kulturze osobistej?
Napoleon
Posty: 4063
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Napoleon »

Jak to mawiali Amerykanie o sprzyjających im w świecie dyktatorach: Wiemy, że to sk…syn. Ale jest nasz.
Pozostaje pytanie, czy ci, którzy obecnie rządzą w Warszawie, to są "ich (Amerykanów) sk...syny"? Bo jak wydarzenia pokazują, nie jest to do końca takie pewne.

A co do II etapu przekopu, to mam pytanie. Coś się w tej sprawie dzieje? Bo słyszałem, że nagle strona rządowa zapragnęła współfinansowania ze strony samorządu (sfinansowania części inwestycji). Nie wiem jak bogaty jest Elbląg, ale na oko, biorąc pod uwagę potrzebne kwoty, to raczej jest na to za biedny. Więc czy ktoś słyszał o jakichś konkretnych działaniach mających doprowadzić do tej drugiej części inwestycji - czyli pogłębienia kanału i stosownych inwestycji w porcie? Jak można wyczytać, niby coś się dzieje, ale dokładnie nie wiadomo. Na zdrowy rozsądek, to takie rzeczy powinny być ustalone przez rozpoczęciem inwestycji. Ale nie wymagajmy od naszego rządu zbyt wiele.
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... dnego.html
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6441
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Peperon »

Już kiedyś pisałem, że sposób realizacji jest wzięty z :dupa: Ale co zrobić gdy za inwestycje biorą się, jak za budowę domku letniskowego. Najpierw domek, a później będzie dróżka i podjazd, bo przecież jest ścieżka. Przy przekopie też tak podchodzą. Najpierw kanał, a później droga wodna tak żeby skończyła się kilometr od portu. Niech miasto się dorzuci, a co. Jak się nie dorzuci, to już jest winny klapy całego przedsięwzięcia.
Tylko, czy ktokolwiek z rządu zapytał kogokolwiek o radę, jak odnieść zyski w pierwszym roku po uruchomieniu kanału ?
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: AdrianM »

Tadeusz Klimczyk pisze: Tak tak Misiu....
Na dziś jest tylko jeden Miś. Wyjątkowy głupek z przerośniętym ego towarisz Klimcik. Dokształciłeś się trzech i dobrze. W tej logistyce to na wózku widłowym robisz?
Tadeusz Klimczyk
Posty: 1187
Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
Lokalizacja: Sopot

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

Nie trzeba mieć wiele rozumu, żeby się dowiedzieć gdzie robię. Akurat tyle co masz.

Może jednak coś na temat czy dzisiaj inteligencji wystarcza na wyzwiska ? Nie tak dawno narzekałeś tutaj, że z wielkomiejską inteligencją Ci nie po drodze. I ja tą szczerość szanuję i poważam. Nie szarp się więc.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6441
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Peperon »

AdrianM pisze: Na dziś jest tylko jeden Miś. Wyjątkowy głupek...
Przypominam Ci o zaległej odpowiedzi, na którą czekam cierpliwie.
Jak okręt podwodny...
Ostatnio zmieniony 2022-10-19, 21:58 przez Peperon, łącznie zmieniany 1 raz.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Dobra Zmiana
Posty: 72
Rejestracja: 2022-10-17, 11:56

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Dobra Zmiana »

Peperon pisze:
AdrianM pisze: Na dziś jest tylko jeden Miś. Wyjątkowy głupek...
Przypominam Ci o zaległej odpowiedzi, na która czekam cierpliwie.
Jak okręt podwodny...
Chyba byłem pierwszy w tym czekaniu... Jak tam AdrianM-ie, gotowy na wysiłek intelektualny? Czy też ego nie pozwala?
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: AdrianM »

Peperon pisze: 2022-10-19, 21:41 Przypominam Ci o zaległej odpowiedzi, na którą czekam cierpliwie.
Jak okręt podwodny.
Masz prawo powtórć pytanie. Q gąszczu gówna mogło przejść niezauważone.
Napoleon
Posty: 4063
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Napoleon »

Chyba byłem pierwszy w tym czekaniu...
Panowie, spokojnie. Ja już na kilka odpowiedzi od Adriana M. czekam od miesięcy (i to nie tylko zadane w tym temacie). Niektóre pytania, które zadałem, już zapomniałem... :wink:
ODPOWIEDZ