W swoich zbiorach znalazłem fotografię z portu szczecińskiego, na której widać na pierwszym planie jednostkę pływającą.
Nie wiem czy jest to holownik, prom czy coś innego.
Zdjęcie zrobiono w Szczecinie zapewne w latach pięćdziesiątych.
Czy mógłby ktoś podpowiedzieć co to za jednostka?
Holownik ze Szczecina?
-
sadyk
- Posty: 1
- Rejestracja: 2016-03-24, 19:42
Holownik ze Szczecina?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- Chemik
- Posty: 1398
- Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
- Lokalizacja: Milton Keynes (UK)
Re: Holownik ze Szczecina?
Specem nie jestem, ale wydaje mi się że to:
Prom "Przewóz Nr 1"(?)
Waldka nam tu potrzeba
Prom "Przewóz Nr 1"(?)
Waldka nam tu potrzeba
- Peperon
- Posty: 6819
- Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
- Lokalizacja: Kraków
Re: Holownik ze Szczecina?
A z tablicy obok komina nie da się odczytać napisu ?sadyk pisze:...Nie wiem czy jest to holownik, prom czy coś innego...Czy mógłby ktoś podpowiedzieć co to za jednostka?
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
- Grzechu
- Posty: 1689
- Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
- Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)
Re: Holownik ze Szczecina?
Wygląda to faktycznie na "Przewóz Nr (N?) 1".
A poniżej prawdopodobnie coś w stylu "Przeprawa promowa (portowa?) w Szczecinie".
Ale gdyby nie Chemik, to nie odcyfrowałbym tych tekstów.
A poniżej prawdopodobnie coś w stylu "Przeprawa promowa (portowa?) w Szczecinie".
Ale gdyby nie Chemik, to nie odcyfrowałbym tych tekstów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Republika marzeń...