Wraki Zatoki Gdanskiej do 1850

Okręty Wojenne do 1905 roku

Moderatorzy: crolick, Marmik

admiralcochrane
Posty: 806
Rejestracja: 2004-05-28, 15:45

Wraki Zatoki Gdanskiej do 1850

Post autor: admiralcochrane »

wiem, wiem, naiwne pytanie, ale czy istnieja jakies w miare dokaldne listy zatoipionych jednostek ww. akwenu, szczegolnie jesli idzie o okrety wojenne. W zwiazku z tym pytanie o mozliwosci poszukiwan "polonikow"
Kiedys byla mowa, ze prof. Smolarek szukal szczatkow Krola Jerzego i Zoltego Lwa - czy byly to jedynie naukowae dywagacje,c zy tez proby analizy zmiany linii brzegowej i wskazywania potencjalnego miejsca?
Jest jeden wrak ktory musi istniec gdzie w glebinach Baltyku - mianowicie PEDZACY JELEN - czy sa zachowane szwedzkie sprawozdania dotyczace przebiegu akcji i lokalizujace miejsce zatoniecia (nie pytam rzez jasna o dokladny pomiar szer. i dlug. ale cos wiecej niz okolice Olandii)...
Awatar użytkownika
mcwatt
Posty: 929
Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
Lokalizacja: St Helens

Post autor: mcwatt »

W NG sierpniowym jest fajny art o żaglowcu który niedawno znaleziono na wysokości Łeby.
admiralcochrane
Posty: 806
Rejestracja: 2004-05-28, 15:45

Post autor: admiralcochrane »

Fakt artykul a zwlaszcza zdjecia sa niezle - dowod ze cos w swiecie nurkow sie dzieje:))) Ale jak pomysle, ze gdzies na dnie spoczywaja okrety dunskie, lubeckie, szwedzkie i byc moze polskie to troche zal, ze glowna para poszla w kierunku Gustloffa, Goyi, von Steubena. Wiem, ze w przypadku starszych sama eksploracja wymagalaby dzialania ze strony CMM, ale, zeby chociaz sprobowano poszukac - moze namowic Ballarda? :))))
ODPOWIEDZ