Lotniskowce US Navy w portach europejskich

Okręty Wojenne po 1945 roku

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Janusz Kluska
Posty: 1149
Rejestracja: 2006-05-14, 20:44
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Lotniskowce US Navy w portach europejskich

Post autor: Janusz Kluska »

Mam pytanie czy któryś z atomowych lotniskowców typu" Nimitz" zawinął do któregoś portu w Europie. Czy wogóle jakiś lotniskowiec uraczył jakieś miejsce w Europie, choc bazą 6 Floty jest Neapol. Janusz
domek
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-09, 04:44

Post autor: domek »

Tak. Reikyavik jakiś rok temu.Biegałem zachwycony ale to nie było nic atomowego. Co to było :-( :? :? :? .Zapomniałem ale wstyd :oops:

pozdrawiam domek :)
domek
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-09, 04:44

Post autor: domek »

To był USS Wasp :)
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

atomowiec zastępuje aktualnie De Gaulla na wodach europejskich, a francuscy piloci morscy na nim podtrzymują kondycję na swoich Super E. :wink: ale gdzie stoi, tego nie wiadomo
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
Janusz Kluska
Posty: 1149
Rejestracja: 2006-05-14, 20:44
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Janusz Kluska »

Czy wogóle jest możliwośc aby piloci innych państw startowali lub lądowali na amerykańskich lotniskowcach. Chyba że chodzi o jakieś cwiczenia.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

W ramach sojuszu obronnego (NATO), czemu by nie mogły?
Obrazek
Awatar użytkownika
Janusz Kluska
Posty: 1149
Rejestracja: 2006-05-14, 20:44
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Janusz Kluska »

Ale w rachubę mogą wchodzic francuskie Rafale, Super Etendard lub brytyjskie Harriery. Czy są znane takie przypadki (w ramach cwiczeń?).
Adam
Posty: 1747
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Post autor: Adam »

Kiedyś ogladałem program w jakiejś francuskiej TV ze wspólnych ćwiczeń lotniskowca USA i jednego ze starych "francuzów" (chyba Clemaceau). O ile pamięć mnie nie myli to ćwiczenia obejmowały także starty i lądowania na obydwu lotniskowcach.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1625
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

Adam pisze:Kiedyś ogladałem program w jakiejś francuskiej TV
Natomiast na którymś z kanałów Discovery emitowany był film dokumentalny o amerykańskim "Reaganie" w rejsie z Atlantyku na Pacyfik.
Okręt zaszedł do któregoś z brazylijskich portów, a prócz tego lądowali na nim brazylijscy piloci na bodaj Etandartach.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

Janusz Kluska pisze:Czy wogóle jest możliwośc aby piloci innych państw startowali lub lądowali na amerykańskich lotniskowcach. Chyba że chodzi o jakieś cwiczenia.
Skrzydlata Polska podaje, że Ch. d.Gaulle idzie na remont średni, a zastąpi go amerykaniec bądź brazylijczyk, czyli to raczej było juz wcześniej stosowane.
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

karol pisze:
Janusz Kluska pisze:Czy wogóle jest możliwośc aby piloci innych państw startowali lub lądowali na amerykańskich lotniskowcach. Chyba że chodzi o jakieś cwiczenia.
Skrzydlata Polska podaje, że Ch. d.Gaulle idzie na remont średni, a zastąpi go amerykaniec bądź brazylijczyk, czyli to raczej było juz wcześniej stosowane.
Brazylijczyk?! A co ma Brazylia do NATO?! :shock:
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
nek
Posty: 395
Rejestracja: 2005-07-25, 16:07
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: nek »

crolick pisze:
karol pisze:Skrzydlata Polska podaje, że Ch. d.Gaulle idzie na remont średni, a zastąpi go amerykaniec bądź brazylijczyk, czyli to raczej było juz wcześniej stosowane.
Brazylijczyk?! A co ma Brazylia do NATO?! :shock:
Francja za dużo z NATO też nie ma ( zwłaszcza w strukturach wojskowych paktu ) ,a brazylijczyk to były francuski Foch :wink:
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

Skrzydlata Polska nr 4/2007 kwiecień, artykuł Na pokładzie De Gaulle`a strona 35 cytat: Po krótkim rejsie Charles de Gaulle powrócił do macierzystego portu i rozpoczął przygotowania do trzymiesięcznej misji w rejonie Zatoki Perskiej. W połowie br. okręt trafi do suchego doku, celem przeprowadzenia remontu okresowego (po1,5 roku eksploatacji). Francuscy piloci będą wówczas utrzymywać swoje umiejetności i szkolic się na lotniskowcu należącym do USA lub Brazylii.
Mamy w tym artykule aż dwie informacje, Francuzi biorą udział w ekspedycjach w Zatoce Perskiej oraz istnieje ścisła współpraca między trzema wymienionymi w artykule flotami.
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
ZH
Posty: 383
Rejestracja: 2004-03-10, 21:36

Post autor: ZH »

AvM pisze:Wiekszosc na tym forum oczekuje , ze wszystko z nieba spadnie, ewentualnie z netu.
AvM
Cytat z innego wątku, ale niezwykle trafny.
Popracuj tu:
http://www.seawaves.com/navcall-old/index.htm
ZH
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... p?t=109670

Tu więcej. Z tego co widać to wszędzie jest "touch-and-go landing", czyli w zasadzie jest to tylko podejście do lądowania. Czy aby na pewno byłoby możliwe pełne lądowanie? Co np. z "dopasowaniem" lin hamujących do haka samolotu, ich naciągiem itp. To tak obojętnie jaki samolot może lądować czy jakoś specjalnie musi być przystosowany? :D

Nie wspominając o tym czy dałby radę wystartować z amerykańskiej katapulty :D

Edit: doczytałem tam do końca i już mam odpowiedź :lol:
ODPOWIEDZ