Strona 1 z 1

Japońskie okręty podwodne

: 2006-07-11, 21:56
autor: Janusz Kluska
Poszukuję informacji o nazwach i typach silników wysokoprężnych i elektrycznych stosowanych na jap. op. Co powodowało o tak dużych nawodnych osiągach operacyjnych tych okrętów. Dzięki za informacje.

Re: Japońskie okręty podwodne

: 2006-07-12, 09:57
autor: radar
Janusz Kluska pisze:Poszukuję informacji o nazwach i typach silników wysokoprężnych i elektrycznych stosowanych na jap. op. Co powodowało o tak dużych nawodnych osiągach operacyjnych tych okrętów. Dzięki za informacje.
Doktryna wojenna. W planie decydującej bitwy miały za zadanie osłabić flotę liniową US Navy. Stąd bduże zasięgi operacyjne i nieosiągalna dla innych OP V=23 w. umożliwiająca pościg za US BBs [20w]. Zmasowane użycie lotnictwa POP mozliwości te znacznie ograniczyły.

: 2006-07-12, 11:55
autor: domek
Przedewszystkim chyba rozmiary.Przynajmniej te z samolotami byly ogromne .

domek:)

Re: Japońskie okręty podwodne

: 2006-07-13, 10:11
autor: Andrzej J.
Janusz Kluska pisze:Poszukuję informacji o nazwach i typach silników wysokoprężnych i elektrycznych stosowanych na jap. op. Co powodowało o tak dużych nawodnych osiągach operacyjnych tych okrętów. Dzięki za informacje.
Generalnie informacje te są u Jentschury IJN, w Carpenterze & Nott'cie (Annapolis) oraz - chyba w skróconej postaci - w czerwonym Conwayu 1922-1945. Może w sieci (bo w archiwach USA na pewno tak) są wyniki amerykanskich opisów po 1945, kiedy badali to co im sie trafiło. Wiadomo że powstawały wtedy raporty, zapewne ciekawsze dla nowszych okrętów. Był kiedyś artyluł w WI o o.p armii, być może tam były przywoływane tego rodzaju raporty misji technicznych.

: 2006-07-13, 19:15
autor: eSDe
... a w sieci, przynajmniej część tych amerykańskich raportów po 1945 roku to można znaleźć tutaj:
http://www.fischer-tropsch.org/primary_ ... MJ_toc.htm
Pozdrowienia :clever: