UE do poprawki?

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Piotr S.
Posty: 2331
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: UE do poprawki?

Post autor: Piotr S. »

Napoleon pisze
Tylko czy to jest warte ponad 2 mld.? Krytyka tej inwestycji to kwestia zdrowego rozsądku a nie pro- lub antyrosyjskich poglądów.
Jeżeli tak jest to czemu Rosjanie krytykowali przekop i słali pisma i swoich przedstawicieli do Brukseli aby ona wywarła wpływ na Polskę w tej sprawie
w imię czego to robili? o tak sobie dla zabawy, tak samo w tym czasie robili politycy tzw opozycji, jaki mieli cel jedni i drudzy ? skoro razem to krytykowali.
Nie przypominam sobie by ktokolwiek w Polsce popierał NS.

Brak krytyki oraz prób zablokowania NS ze strony Tuska w tej sprawie oznacza poparcie dla NS.
Na granicy z Bialorusią zaś wystarczy po prostu stosować przepisy unijne. Zatrzymywać imigrantów, gromadzić, sprawdzać, deportować (pomijam ew. wyjątki). Wszystko. Nie byłoby ofiar, nie byłoby histerii, odbywałoby się zgodnie z prawem
A to ciekawe przepisy UE nic nie załatwiły w sprawie nielegalnej emigracji ani miliardy dla Erdogana ani słowa Makreli willkommen sprawę załatwiły
za UE poszczególne państwa narodowe takie jak Grecja , która wybudowała mur bo żadne deportacje przepisy UE i zatrzymania nic nie dały a w Grecji nadal przebywa nielegalnie około 100 tyś emigrantów , w sprawie nielegalnej emigracji największa histeria udziela się towarzyszom ze środowisk liberalno lewackich.
Napoleon
Posty: 4069
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Re: UE do poprawki?

Post autor: Napoleon »

Tak nawiasem, smoku, dlaczego uważasz, że negowanie sensu budowy tego nieszczęsnego kanału przez Mierzeję jest działaniem prorosyjskim? Pytam się, bo przyznam, że do głowy by mi to nie przyszło. I za bardzo nie rozumiem skąd taka myśl mogła powstać.
Jeżeli tak jest to czemu Rosjanie krytykowali przekop i słali pisma i swoich przedstawicieli do Brukseli aby ona wywarła wpływ na Polskę w tej sprawie
w imię czego to robili?
Nie mam pojęcia. Zapytaj Rosjan. Dla mnie to po prostu księzycowa inwestycja bez żadnego sensu. Ani ekonomicznego ani żadnego innego. No, może wpłynie na ożywienie turystyczne i Elbląg jakoś na tym skorzysta. Tyle, że tu liczy się relacja cena-zysk. Cena jest kolosalna, zysk minimalny. To wszystko.
Brak krytyki oraz prób zablokowania NS ze strony Tuska w tej sprawie oznacza poparcie dla NS.
Bądź poważny. Krytykowali w praktyce wszyscy.
Poza tym mam wrażenie, że widzę tu specyficzne podejście do władzy. Takie "pisowskie" - że wszystko da się, lub powinno się dać "załatwić". Bez oglądania się na innych, na swoje kompetencje i na prawo.
A to ciekawe przepisy UE nic nie załatwiły w sprawie nielegalnej emigracji ani miliardy dla Erdogana...
:?: Chciałbyś tych "miliardów"? Poważnie? Przecież to co mieliśmy na granicy to było małe piwo. Reagując tak jak powinniśmy, to w zasadzie moglibyśmy nic nie zauważyć. Wystarczyłoby wzmocnić ochronę granicy i tych ludzi zgarniać po czym, po rozpatrzeniu sprawy, deportować. Nie byłoby tłumów, nie byłoby zamieszania, nie byłoby trupów, a kosztowałoby mniej niż ten nieszczęsny płot. Jakieś wątpliwości? Zresztą, z tego co się orientuję, to koszty tej deportacji by nam zwrócono. To po co chcesz te "miliardy"?
towarzyszom ze środowisk liberalno lewackich
A tu mnie zaciekawiłeś. Kto to jest według Ciebie ten "liberalny lewak"? Takie wyjaśnienie może być doprawdy fascynujące! :-)
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4487
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: UE do poprawki?

Post autor: SmokEustachy »

Tadeusz Klimczyk pisze: 2022-01-26, 19:09 Nie zmyślaj Smoku, nie opowiadaj bajek. Wypowiedź Tuska o tym projekcie, tak gęsto cytowana przez osaczoną pseudo prawicę jest opatrzona zastrzeżeniem, że trzeba zbadać opłacalność takiej inwestycji.

TEJ inwestycji nikt nie badał pod żadnym kątem. Umiłowany Przywódca kazał...
Całkowity koszt budowy Stadionu Narodowego wyniósł 1,915 mld zł (plus roszczenia niemieckiego wykonawcy w wysokości 400 mln, jak również koszt działki, który nie jest uwzględniony)
https://forsal.pl/gospodarka/inwestycje ... lanej.html

2 miliardy. I co tera?
Tadeusz Klimczyk
Posty: 1190
Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
Lokalizacja: Sopot

Re: UE do poprawki?

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

No i byłem na The Wall z Rogerem Watersem. Koncert życia. I bilety drogie.....

A potem pakowałem jeszcze z Narodowego sprzęt The Rolling Stones. Dzieje się sporo.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4487
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: UE do poprawki?

Post autor: SmokEustachy »

Tadeusz Klimczyk pisze: 2022-01-26, 22:59 No i byłem na The Wall z Rogerem Watersem. Koncert życia. I bilety drogie.....

A potem pakowałem jeszcze z Narodowego sprzęt The Rolling Stones. Dzieje się sporo.
Co wpływa na prosty fakt że Stadion Narodowy i przekop wychodzi jakoś tak tak samo w kosztach stworzenia.
Tadeusz Klimczyk
Posty: 1190
Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
Lokalizacja: Sopot

Re: UE do poprawki?

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

No i ....?
Wojciech Łabuć
Posty: 572
Rejestracja: 2020-04-15, 12:17

Re: UE do poprawki?

Post autor: Wojciech Łabuć »

W trakcie jednego koncertu/meczu skorzysta więcej osób niż z kanału kajakowego przez dekadę? I przyniesie większy dochód przy ułamku kosztów utrzymania?
Awatar użytkownika
Gregski
Posty: 1031
Rejestracja: 2006-01-27, 21:47
Lokalizacja: Na Kociewiu albo na morzu

Re: UE do poprawki?

Post autor: Gregski »

Z tego co wiem to żadnego dochodu nie ma. Stadion jak dotowany.
Wśród ludzi człowiek dziczeje.
Waldemar Łysiak
Tadeusz Klimczyk
Posty: 1190
Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
Lokalizacja: Sopot

Re: UE do poprawki?

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

Tego typu obiekty rzadko są rentowne. Oprócz funkcji sportowych zawsze pełnią jakieś dodatkowe funkcje społeczno-kulturalne. Ich obecność kreuje niektóre wydarzenia ważne od strony publicznej i kulturalnej.

I z całą pewnością częściowo na siebie zarabiają.
Wojciech Łabuć
Posty: 572
Rejestracja: 2020-04-15, 12:17

Re: UE do poprawki?

Post autor: Wojciech Łabuć »

Koncerty czy inne imprey nie są robione za darmo. Firmy organizujące koncerty/eventy również płacą podatki. Prawa do transmisji... Koszty utrzymania nie są niskie ale nie wymagają specjalistycznego i drogiego sprzętu jak pogłębiarki czy lodołamacze aby utrzymać fikcję sensowności.

Przed praktycznie całkowitym zaprzestaniem działalności z powodu restrykcji COVIDowych stadion przynosił zysk:

https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... onawirusa/

A z punktu widzenia pandemii - szpital. Nie oceniam tego co i jak zrobiono lub nie zrobiono. Przekop - nawet nie będę żartował do czego przy pandemii można byłoby użyć.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4487
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: UE do poprawki?

Post autor: SmokEustachy »

Tadeusz Klimczyk pisze: 2022-01-27, 05:09 No i ....?
No i do przełknięcia inwestycja a histeria z nią związana jest inspirowana.
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: UE do poprawki?

Post autor: jogi balboa »

SmokEustachy pisze: 2022-01-26, 18:28
jogi balboa pisze: 2022-01-26, 17:27
Przekop Mierzei dzięki któremu będziemy se mogli pływać do Elbląga
Ja zawsze twierdziłem że kanał kajakowy do tej wioski to inwestycja w nasze bezpieczeństwo starategiczno-ekonomiczne.
To jest inwestycja rzędu Stadionu Narodowego
Prawie. Stadion miał służyć rozrywce kilkuset tysiącom kiboli. Kanał służy rozrywce jednemu staremu pierdole z kompleksem fuhrera.
Piotr S.
Posty: 2331
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: UE do poprawki?

Post autor: Piotr S. »

SmokEustachy pisze: 2022-01-27, 13:32
Tadeusz Klimczyk pisze: 2022-01-27, 05:09 No i ....?
No i do przełknięcia inwestycja a histeria z nią związana jest inspirowana.
Znaleźli się nawet użyteczni idioci wspierający opozycję twierdząc ,że przekop się zwróci za 450 lat szkoda ,że nie świetlnych skąd się takie oszołomy biorą i dlaczego najwięcej jest ich w opozycji ? https://gazetaplus.pl/przekop-mierzei-w ... wac/15688/
A tym czasem Tadeusz Klimczyk martwi się jako zwolennik opozycji sensownością przekopu podczas gdy już w 2006 roku senator z PO Elżbieta Geler ufundowała pomnik konieczności przekopu Mierzei Wiślanej, postawiony w Kątach Rybackich. W tamtych latach PO głosowała w Sejmie za przekopem czyli hipokryzja goni hipokryzję tak wygląda cała ta szmaciana opozycja . https://pl.wikipedia.org/wiki/Kana%C5%8 ... rzekop.jpg
Aktualnie z związku z przekopem rozpoczynają się inwestycje związane z rozbudową portu w Krynicy morskiej i we Fromborku co jest wynikiem przekopu
czyli nie tylko Elbląg a posłowie opozycji i ich wyborcy dalej robią za hipokrytów i użytecznych idiotów.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4487
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: UE do poprawki?

Post autor: SmokEustachy »

jogi balboa pisze: 2022-01-27, 17:09
SmokEustachy pisze: 2022-01-26, 18:28
jogi balboa pisze: 2022-01-26, 17:27
Ja zawsze twierdziłem że kanał kajakowy do tej wioski to inwestycja w nasze bezpieczeństwo starategiczno-ekonomiczne.
To jest inwestycja rzędu Stadionu Narodowego
Prawie. Stadion miał służyć rozrywce kilkuset tysiącom kiboli. Kanał służy rozrywce jednemu staremu pierdole z kompleksem fuhrera.
Sam będziesz przez niego przepływał i cieszył japę.
Wojciech Łabuć
Posty: 572
Rejestracja: 2020-04-15, 12:17

Re: UE do poprawki?

Post autor: Wojciech Łabuć »

Wolę być użytecznym idiotą niż bezużytecznym.

Nie trzeb być miłym ale bycie chamskim jeśli ktoś się z Tobą nie zgadza nie świadczy, że masz racje. Świadczy tylko i wyłącznie o braku kultury osobistej. Wiem, że to psychole ale nie musisz się dosłownie do nazwy wątku stosować.

Nie biorę niczego "na wiarę". Nie jestem takim specjalistą jak Tadeusz Klimczyk, który więcej zapomniał w tym temacie niż Ty i ja razem wzięci kiedykolwiek będziemy wiedzieć. Ale nawet kilka godzin poświęconych na zapoznanie się z faktami pozwala na wyciągnięcie wniosków odnośnie tej inwestycji, które są sprzeczne z Twoją ślepą wiarą. Od uwarunkowań ekonomicznych, głębokości i konieczności ciągłego pogłębiania, kwestia zamarzania do wielkości jednostek choćby powinna zapalić ostrzegawczą lampkę przed sloganami jaka to korzystna strategicznie i ekonomicznie inwestycja. Nawet pod względem turystycznym to jest już znacznie bardziej widokowa droga wodna. I nic do tego nie ma kto i kiedy miał podobne wizje. nawet gdyby któreś z moich rodziców miało taki pomysł to też uważałbym, że to jest bez sensu. A jeśli ktoś się przy tym upiera to niech przynajmniej nie robi k... z logiki i nie rzuca górnolotnymi hasłami jaki to genialny projekt i jak wielki wpływ będzie to miało dla naszej Marynarki Wojennej. Chyba, że w planach jest ograniczenie jej do szalup i innych RIBów.

Pozdrawiam i życzę większego dystansu.
Napoleon
Posty: 4069
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Re: UE do poprawki?

Post autor: Napoleon »

A tym czasem Tadeusz Klimczyk martwi się jako zwolennik opozycji sensownością przekopu podczas gdy już w 2006 roku senator z PO ufundowała pomnik konieczności przekopu Mierzei Wiślanej...
Piotrze S., jak widzę prezentujesz styl myślenia partii takiej jak PiS, gdzie obowiązuje jeden tylko słuszny przekaz i wszyscy mają się go trzymać.
Z tego co się orientuję, to ta pani jest związana z Elblągiem - czy tak? Wspominałem, że osobiście sądzę iż ten nieszczęsny kanał ma szanse zrobić coś, co się Elblążanom, przynajmniej niektórym, spodoba. Może ożywić ruch turystyczny, wygeneruje jakieś miejsca pracy dla miejscowych itp. Więc nie za bardzo rozumiem dlaczego parlamentarzysta, dowolnej opcji, musi być przeciw takowej inwestycji skoro w jego okręgu wyborczym to może być uznawane, przynajmniej przez część osób, za dobry (subiektywnie) pomysł - ? Jej zbójeckie prawo tak sądzić i lobbować za tym projektem. Tego typu sprawa nigdy nie zostałaby np. objęta dyscypliną klubową. Więc rozbieżność zdań, w łonie parlamentarzystów reprezentujących to samo ugrupowanie, jest naturalne. Rozumiesz takie rzeczy czy nie?
W normalnych ugrupowaniach różne głosowania są częstsze niż jednomyślne. Tylko relatywnie nieliczne głosowania są objęte dyscypliną. A lobbing, realizowany uczciwie, to też normalne działanie. Każdy parlamentarzysta lobbuje. Za pomysłami partii ale też i swoimi, związanymi z jego okręgiem wyborczym.
Takie argumenty zawsze mnie rozbrajają bo pokazują, że ich autorzy kompletnie nie rozumieją tego jak funkcjonują normalne partie.
Na normalnych obradach kluby często dochodzi do dyskusji, sporów, nawet kłótni. Ścierają się różne pomysły, koncepcje. Kluby są m.in. po to, by takie sporo sprowadzać do jakiegoś kompromisu i w ten sposób szukać rozwiązań. Czy to tak trudno zrozumieć?
Aktualnie z związku z przekopem rozpoczynają się inwestycje związane z rozbudową portu w Krynicy morskiej i we Fromborku co jest wynikiem przekopu ...

Co tylko oznacza, że utopi się więcej pieniędzy.

Tak nawiasem, nie dostałem odpowiedzi na postawione pytania:
1) Dlaczego negowanie sensu budowy tego kanału ma być działaniem prorosyjskim?
2) Kto/co to jest "liberalny lewak"? Bo ja np. nie wiem.
Sam będziesz przez niego przepływał i cieszył japę.
Znów! Argument powalający z nóg. Tak jak ten, że jeżeli ktoś uznaje program 500+ za zły to dlaczego te pieniądze bierze....
Wyjaśnij mi Smoku, dlaczego ktoś kto krytykuje budowę kanału miałby z niego nie korzystać w sytuacji, jezeli zostanie zbudowany? Do powyższych dwóch pytań dodam to trzecie. Odpowiesz jakoś sensownie? No bo jeżeli ten ktoś będzie mógł przez ten kanał przepłynąć, to on już będzie wybudowany, jak rozumiem. A skoro tak, to pieniądze na jego budowę już zostaną wyrzucone w błoto. A co się stało to się nie odstanie. Więc skoro zafundowaliśmy sobie "białego słonia" to chociaż jakoś go wykorzystajmy, na ile się da. To chyba logiczne? Więc dlaczego Ty, zwolennik budowy tego kanału, uważasz, że on powinien być mniej wykorzystany niż mógłby być? I takie osoby jak ja czy Tadek nie powinniśmy przez niego pływać - czy tak? Bo może źle Cię zrozumiałem. Ale wtedy liczę na jakieś wyjaśnienie.

Widzisz, mój tok rozumowania jest taki: Ten kanał to "biały słoń" - rzecz kosztowna i mało użyteczna. Co oznacza, że pieniądze wydane na jego budowę zostaną zmarnowane - można by je znacznie efektywniej wydać. Ale jeżeli kanał zostanie zbudowany, to należy robić wszystko by jednak został on wykorzystany maksymalnie. Głupotą byłoby jakoś sabotować jego wykorzystanie by "udowodnić" że to chybiony pomysł i że wydane na niego pieniądze zostały zmarnowane. Trzeba robić wszystko, aby tak nie było. To znaczy tak będzie, bo nie ma cudów by ta inwestycja okazała się kiedykolwiek rentowna, i straty będą potężne, ale należy robić wszystko by były jak najmniejsze. A nie się obrażać. Ja rozumiem, że Ty możesz tego nie rozumieć. Ale tak myśli każdy normalny człowiek nie spaczony do nikogo nienawiścią czy chorobliwą niechęcią i myślący logicznie oraz prospołecznie.
Bo straty będą, i to duże, ale zawsze one mogą być choć trochę mniejsze.
Zablokowany