Strona 7 z 10

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2013-06-22, 20:07
autor: Chemik
Ciekawe co oznacza to alfanumeryczne oznaczenia na rufie (RO-S-G-1267), które pojawiło się na ostatnich jego zdjęciach.

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2013-06-22, 20:19
autor: Adam
Wracając do Wiesbadena (zdjęcia zapożyczone z vesseltracker.com):
Obrazek

Obrazek

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2013-06-22, 20:28
autor: Adam
Chemik pisze:Ciekawe co oznacza to alfanumeryczne oznaczenia na rufie (RO-S-G-1267), które pojawiło się na ostatnich jego zdjęciach.
Według ubiegłorocznego rejestru PRS trawler Hinlopen miał numer administracyjny: RO/S-G-1267 czyli to jest to, ale po co piszą o na rufie?
Właściciel: Cesar Augusto Ribau das Naves Vieira
Armator: BALT-OCEAN Sp. z o.o.
Co ciekawe, na statku jest pełno sieci, więc wygląda, że płynie na połowy, jest zgłoszony do UE jako zakład eksportujący ryby (ale z adnotacją "działalność zawieszona"), nie ma oznaki i nie figuruje w europejskim rejestrze statków rybackich. Co najmniej dziwne.

Jeszcze jedna nowość z trawlerów pod polską banderą: http://www.marinetraffic.com/ais/pl/shi ... ult=insert
Beta 1 - kolejny trawler Atlantexu, w praktyce kolejne przesunięcie wewnątrz Samherji (wcześniej, przez parę miesięcy Alina łowiła pod inną nazwą i banderą). Poza tym wygląda na to, że Alina i Sirius zostały sprzedane i obecnie stoją w Las Palmas już z niebieskimi kadłubami i rosyjskimi nazwami.

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2013-06-27, 06:46
autor: Chemik

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2013-06-27, 08:50
autor: polsteam
jaki zapomniany? ;-) dobrych kilka lat przypominał się swoim widokiem stosunkowo niedaleko - w HH.

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2013-06-30, 09:25
autor: Chemik
Fotki z końcowego etapu istnienia Rosomaka
ROSOMAK - Sea the Ships gallery(1).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ak/cat/517
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ak/cat/517

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2013-06-30, 16:29
autor: Adam
Kiedyś już chyba te (lub podobne) zdjęcia były tu pokazywane. Nie jestem pewien, ale ten holownik chyba ciągle tam stoi?

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2013-06-30, 20:23
autor: Chemik
Było podobne od dziobu, ale ujęcia od rufy nie było.

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2013-07-01, 00:08
autor: Chemik
Kopalnia Szombierki z kontraktu brytyjskiego
KOPALNIASZOMBIERKI1979asTALTY.jpg
http://www.teesbuiltships.co.uk/smiths/ ... ki1979.htm

siostrzana Kopalnia Mysłowice
KOPALNIA%20MYSLOWICEasNURAN%20ANA%2020-9-12a.jpg
http://www.teesbuiltships.co.uk/smiths/ ... ce1980.htm

Niemen z 1928 roku
NIEMEN1928.jpg
http://www.teesbuiltships.co.uk/craigta ... en1928.htm

siostrzana Wisła
WISLA1928.jpg
http://www.teesbuiltships.co.uk/craigta ... la1928.htm

Giewont rodem z Wielkiej Brytanii
CERES1951asGIEWONT.jpg
http://www.teesbuiltships.co.uk/furness ... es1951.htm

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2013-07-01, 06:39
autor: RyszardL
Fajne te zdjęcia. :wink:
Kiedyś zbiornikowce wyglądały, jak normalne statki, a dzisiejsze są podobne tylko do zbiornikowca :?

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2013-07-01, 08:20
autor: Adam
Chemik pisze:Kopalnia Szombierki z kontraktu brytyjskiego
Tak dokładnie to Talty, ex. Kopalnia Szombierki. W czasie gdy statek nosił nazwę Kopalnia Szombierki nie malowano jeszcze na burcie napisu Polsteam.

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2013-07-01, 10:10
autor: Chemik
Adam pisze:
Chemik pisze:Kopalnia Szombierki z kontraktu brytyjskiego
Tak dokładnie to Talty, ex. Kopalnia Szombierki. W czasie gdy statek nosił nazwę Kopalnia Szombierki nie malowano jeszcze na burcie napisu Polsteam.
W listach referencyjnych na tej stronie jest jako Kop. Sz., a drugie zdjęcie w linku jest pod pierwotną nazwą, wybrałem akurat zdjęcie pod zmienioną nazwą, bo mi się bardziej podobało. Zresztą w podpisie do zdjęcia jest Kop.Sz. jako Talty :-D

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2013-07-02, 00:19
autor: Chemik
Co prawda pod biało-czerwoną nie było dane mu pływać, ale też nasz :)
s/s Dumfries
Dumfries-1935.jpg
http://www.tynebuiltships.co.uk/D-Ships ... s1935.html

s/s Queen Anne późniejszy Marian Buczek
Queen_Anne-1943.jpg
http://www.tynebuiltships.co.uk/K-Ships ... t1943.html

m/s Ziemia Bydgoska
ZIEMIABYDGOSKA1967.jpg
http://www.teesbuiltships.co.uk/smiths/ ... ka1967.htm

bliźniacza m/s Ziemia Mazowiecka
ZIEMIAMAZOWIECKA1967.JPG
http://www.teesbuiltships.co.uk/smiths/ ... ka1967.htm

s/s Lech
Lech-1934.jpg
http://www.tynebuiltships.co.uk/L-Ships/lech1934.html

s/s Lida już jako Gliwice
Gliwice-1938.jpg
http://www.tynebuiltships.co.uk/L-Ships/lida1938.html

chyba ostatnie zdjęcie m/s Sobieski
Gruziya-1939.jpg
http://www.tynebuiltships.co.uk/S-Ships ... i1939.html

HMT Vulcan, późniejszy Pollux Gdy-187
ASTONVILLA1933asVULCAN.jpg
http://www.teesbuiltships.co.uk/smiths/ ... la1933.htm

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2013-07-14, 08:39
autor: Chemik

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2013-07-20, 00:04
autor: Chemik
m/s BBC Kwiatkowski w Valparaiso
BBC KWIATKOWSKI - Sea the Ships gallery (1).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ki/cat/501

m/s Józef Wybicki w nowozelandzkim Auckland
JOZEF WYBICKI - Sea the Ships gallery (2a).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ki/cat/501
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ki/cat/501

s/s Fairmont Park czyli późniejsza Huta Baildon
FAIRMOUNT PARK - Sea the Ships gallery (1a).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... rk/cat/501

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2013-07-21, 15:38
autor: Chemik
M/s Profesor Rylke w Valparaiso
PROFESOR RYLKE - Sea the Ships gallery (1a).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ke/cat/501

Tamże, bliźniaczy m/s Profesor Mierzejewski
PROFESOR MIERZEJEWSKI - Sea the Ships gallery (1a).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ki/cat/501
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ki/cat/501

M/s Romer (ex Parandowski) także w Valparaiso
ROMER - Sea the Ships gallery (1a).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... er/cat/501
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... er/cat/501

"Drugi" m/s Chopin w Amsterdamie
CHOPIN - Sea the Ships gallery (1a).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... in/cat/501

m/s Pekin wchodzący do Avonmouth
PEKIN - Sea the Ships gallery (2a).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... in/cat/501
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... in/cat/501

s/s Poznań II w Bristolu
POZNAN II - Sea the Ships gallery (1a).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ii/cat/501

s/s Warszawa
WARSZAWA - Sea the Ships gallery (1a).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... wa/cat/501

m/s Jacek Malczewski wychodzący z Bluff w Nowej Zelandii
JACEK MALCZEWSKI - Sea the Ships gallery (2a).jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ki/cat/501
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ki/cat/501