Strona 6 z 10

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2011-05-01, 21:52
autor: pothkan
Chemik pisze:Warmia i Mazury na stronie stoczni w Goole
Szkoda, że Wodnik nie ma na tej stronie zdjęcia:
Tu masz bliźniaka: http://www.gooleships.co.uk/goolesb/chant27.htm

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2011-05-02, 10:40
autor: Chemik
pothkan pisze:
Chemik pisze:Szkoda, że Wodnik nie ma na tej stronie zdjęcia:
Tu masz bliźniaka: http://www.gooleships.co.uk/goolesb/chant27.htm
Tyle że Chant 27 nie ma nic wspólnego z białoczerwoną

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2011-05-02, 10:53
autor: pothkan
Ale Wodnik wyglądał tak samo lub podobnie.

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2011-05-02, 10:54
autor: Chemik
pothkan pisze:Ale Wodnik wyglądał tak samo lub podobnie.
prawie robi dużą różnicę.... Chant 22 to Wodnik, a Chant 27 to tylko Chant 27

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2012-04-27, 16:15
autor: stara zientara
Nie wiem, czy już tu było, ale na forum żeglarskim pojawiły się zdjęcia dogorywającego holownika Rosomak:
http://zegluj.net/forum_zeglarskie/view ... 28#p145528

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2012-04-29, 15:50
autor: Adam
To są zdjęcia już archiwalne, na nieaktywnej już liście nava pojawiły się w 2003 roku.
http://groups.yahoo.com/group/nava/message/1574

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2012-04-29, 16:31
autor: Chemik
Tyle że linki z Navy już są nie aktywne

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2012-04-29, 19:11
autor: Adam
Niestety, nie działają, bo pochodzą z już nieistniejącej, nieodżałowanej, jednej z najlepszych stron w necie znanej jako riversea a prowadzonej przez George'a Robinsona.

Podobne zdjęcie jest na Shipspotting: ShipSpotting.com
Obrazek
© aramis
Wstawione w 2007, nie wiadomo kiedy zrobione.
Natomiast są też zdjęcia z czerwca 2011 pokazujące, że kadłub jeszcze tam stoi: ShipSpotting.com
Obrazek
© Rene Keuvelaar


W ogóle w Holandii stoi jeszcze parę kadłubów ex.polskich małych statków, m.in. Hydrometa ShipSpotting.com
Obrazek
© Frans Sanderse

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2012-05-04, 23:24
autor: Chemik

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2012-05-12, 00:59
autor: Chemik
Sporo zdjęć z pokładów statków szczecińskiego "Gryfa" (także z lugrotrawlerów i trawlerów B-10/14)
http://rybacy.org/gallery2/v/album82/

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2012-08-29, 22:54
autor: Peperon
Gdańskie holowniki AD 2012.
DSC01369.JPG
DSC01373.JPG
DSC01355.JPG
DSC01380.JPG
Nie za bardzo widać, ale to Virtus w akcji. Wyprowadzał Grand Swana na próby.

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2013-06-22, 08:31
autor: Chemik
Czyżby to jest Zjawa III Wagnera? :shock:
Zjawa III.jpg
FD101 ZYAVA III
Picture belonged to my late father-in-law. Vessel belonged to the Clarke/Clark family of Fleetwood, relatives of my in-laws. Father-in-law (Les Brown) stood nearest bow and other person believed to be Jack/Wilfred 'Bruno' Clarke/Clark.
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... ii/cat/527

Pierwszy trawler Atlantexu, jeszcze ze świnoujską oznaką rybacką
esther swi 200 Hull 1998.04.13.jpg
Polish trawler laid up in Hull 13/04/1998.
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... er/cat/527

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2013-06-22, 16:47
autor: polsteam

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2013-06-22, 18:13
autor: Adam
Chemik pisze: Pierwszy trawler Atlantexu, jeszcze ze świnoujską oznaką rybacką
Prawdziwy rarytas (fotka). Świnoujska oznaka może wynikać z czegoś innego - zanim Atlantex kupił Esther początkowo go czarterował na poszczególne rejsy, dla odłowienia posiadanego limitu. Tyle, że wówczas tak działających firm było kilka, a wśród czarterowanych przez nie statków był także ten trawler i nie wykluczone, że świnoujska oznaka wiąże się z jakimś innym czarterującym (choć nie można wykluczyć także Atlantexu).

Jeśli już jesteśmy przy trawlerach: ShipSpotting.com
Obrazek
© MiguelRei

Hinlopen przez ostatnie lata stał "na sznurku" w portugalskim Aveiro, oficjalnie ciągle pod polską banderą, ze starą nazwą i oznaką rybacką, pomimo tego, że Arctic Navigaton sprzedał do wiele lat temu (wtedy kiedy kupili Polonusa). Co ciekawe, w styczniu br. trawler ten, pod polską banderą przeszedł do Gwinei Bissau, co dokumentuje powyższe zdjęcie i potwierdza MarineTraffic. Armator oficjalnie portugalski.

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2013-06-22, 19:05
autor: Chemik
Adam pisze:Hinlopen przez ostatnie lata stał "na sznurku" w portugalskim Aveiro, oficjalnie ciągle pod polską banderą, ze starą nazwą i oznaką rybacką, pomimo tego, że Arctic Navigaton sprzedał do wiele lat temu.
A to teraz takie dziwne oznaki rybackie przyznają dla Gdyni? Bo oprócz RO-S-G-1267 pomiędzy nazwą a portem macierzystym na rufie na tych dwóch fotkach nie ma nic co by przypominało oznakę rybacką. A miał oznakę Gdy-2 na śródokręciu.

Podzwonne dla Wiesbaden
Wiesbaden.jpg
http://www.seatheships.org.uk/gallery/s ... en/cat/527

Re: Pod biało-czerwoną - zdjęcia

: 2013-06-22, 20:04
autor: Adam
Przypuszczam, że teraz płynął już jako "zwykły" statek, nie-rybacki. Na pewno nie został ponownie zarejestrowany jako rybak w Polsce i nie otrzymał oznaki.