2. Sympozjum FOW - Pancerniki nowożytne

Wszystko na temat zlotów, zjazdow i spotkań poświeconych wymianie myśli na temat okretów wojennych...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Gość

Post autor: Gość »

Skoro kolega NALA tak ładnie prosi, by go usunąć, to może wypadałoby zadośćuczynić jego pokornej prośbie?
Admin - bądź człowiekiem...

Grzegorz Nowak
dakoblue
Posty: 1563
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

Juz mowilem Absolutowi-rzutnik zalatwiony
Jeszcze tylko laptop potrzebny.
Absolut
KO-wiec
Posty: 396
Rejestracja: 2004-03-07, 22:20

Post autor: Absolut »

Laptop się załatwia!!

:-)
"I've nothing much to offer
There's nothing much to take
I'm an absolute beginner
But I'm absolutely sane..."
:D
Shinano
Posty: 657
Rejestracja: 2004-03-07, 22:25

Post autor: Shinano »

Anonymous pisze:Skoro kolega NALA tak ładnie prosi, by go usunąć, to może wypadałoby zadośćuczynić jego pokornej prośbie?
Admin - bądź człowiekiem...

Grzegorz Nowak
Przecież tu jest banda zdebilowaciałych prostaków. Dlaczego debil-prostak admin ma zaduość uczynić tak grzecznej prośbie? :D
Duże koty zjadam na przystawkę.
Gość

Post autor: Gość »

MacGregor pisze:Kilka słów w sprawie ew. skanowania czy ksero planów. Może warto byłoby w jakiś sposób podzielić role - niech każdy z nas zajmie się jakąś "gałązką" - ja mogę na przykład przygotować materiały do pancerników japońskich, bo mam tego od diabła...
Wskazane aby ktos zrobił kilkanascie skanów wiez art. głównej z Campbella i miał je na płytce.
Tak samo rysunki Nelsonów z Ravena/Robertsa i Wisniewskiego

Dziś dałem 64 rysunki A4 z Garzke i dulina US, Allied i Axis BB's CIA do skanowania i wypalenia, zaś wczora Jecie ok 42 plany A3 z tych samych ks.
Nie jest zrobiona dokumentacja Dreadnoughta, Nevady, Q.Elizabeth, Fuso i Nagato - kto ma jakiś pomysł z zeskanowaniem i wypalenime - tzn. kto się tego podejmie?
Andrzej J.
Gość

Post autor: Gość »

Będę miał ze sobą CD z materiałami do typów "NAGATO", "FUSO", "KONGO" i "ISE". Tylko własne płytki - ale jeśli da się je jakoś klonować na miejscu - to byłoby fajnie - w przeciwnym wypadku po Sypozjum powypalam zainteresowanym CD i roześlę.
Materiały o w/w okretach liniowych pochodzą głównie z "Gakkenów" i innych źródeł pisanych językiem krzesełkowym...

Pozdrawiam!

MacGregor
dakoblue
Posty: 1563
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

jak zalatwiacie hotele?
Bo mnie nie bedzie caly tydzien az do piatku
Warszawiacy jada przez Elblag?

jak co to dzwoncie
Żur
Posty: 56
Rejestracja: 2004-10-14, 09:38
Lokalizacja: chwilowo Gdańsk

Post autor: Żur »

Nie jest zrobiona dokumentacja Dreadnoughta ... - kto ma jakiś pomysł z zeskanowaniem i wypalenime - tzn. kto się tego podejmie?
Andrzej J.
Mam Anatomy Dreadnoughta, może być? Tylko że mam wolny skaner i limitowany czas, więc co miałbym dokładniej zeskanować? Wszystkiego nie dam radę. Wrzucić to na płytkę jako JPG-i?
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1630
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

Tak samo rysunki Nelsonów z Ravena/Robertsa i Wisniewskiego
Mogę przygotować (przynajmniej się postarać, bo tak wielkich płacht jeszcze nie skanowałem i nie łączyłem) rysunki z EOW 14.
Ravena&Robertsa nie mam... Szkoda, bo chciałbym mieć...

To samo tyczy NAGATO - mam MM (EOW) 5 i OŚ 3.
Dziś przyglądnę się im dokładnie i dam znać jutro czy i co z tego wyszło.
Republika marzeń...
Awatar użytkownika
CIA
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-18, 12:46
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: CIA »

Żur pisze:
Nie jest zrobiona dokumentacja Dreadnoughta ... - kto ma jakiś pomysł z zeskanowaniem i wypalenime - tzn. kto się tego podejmie?
Andrzej J.
Mam Anatomy Dreadnoughta, może być? Tylko że mam wolny skaner i limitowany czas, więc co miałbym dokładniej zeskanować? Wszystkiego nie dam radę. Wrzucić to na płytkę jako JPG-i?
Ja skanowałem w 300 dpi i robiłem w Photoshopie JPG o wysokiej jakości. A4 zajmuje ok. 500 KB... Najlepiej skanować w ful kolorze, a potem dopiero zamieniać na czarno-białe...
Shinano
Posty: 657
Rejestracja: 2004-03-07, 22:25

Post autor: Shinano »

Anonymous pisze:Będę miał ze sobą CD z materiałami do typów "NAGATO", "FUSO", "KONGO" i "ISE". Tylko własne płytki - ale jeśli da się je jakoś klonować na miejscu - to byłoby fajnie - w przeciwnym wypadku po Sypozjum powypalam zainteresowanym CD i roześlę.
Materiały o w/w okretach liniowych pochodzą głównie z "Gakkenów" i innych źródeł pisanych językiem krzesełkowym...

Pozdrawiam!

MacGregor
Ja bym się pisał na takie materiały :-)
Duże koty zjadam na przystawkę.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1630
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

W temacie noclegu. Z pokojami w pobliżu centrum Gdańska jest trudno - wszelkie te najtańsze typu schroniska młodzieżowe i tym podobne są pozajmowane. Dom Harcerza obłożony - ponoć są nawet rezerwacje w stylu 'a może ktoś zrezygnuje'.
Znalazłem coś takiego:
http://www.mactur.gda.pl/
Pokoje 1, 2 i 3 osobowe.
Dwuosobowy pokój kosztuje około 160 zł (80/osobę), z tym że ponieważ jest po sezonie można wynegocjować cenę ok. 50/osobę. Generalnie im więcej osób tym lepiej (=taniej).
Plus taki, że jest śniadanie i parking (w porównaniu z chińskim hotelem to luksusy;))). Na weekend zapowiada się około 20 wolnych miejsc.
Wstępnie umówiłem się, że będę dzwonił jutro by ostatecznie określić co i jak, bo osobiście chyba się zdecyduję. Ktoś jeszcze?
Republika marzeń...
deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Post autor: deglock »

Panowie a o której należy się zjawić i proszę o potwierdzenie miejsca
Awatar użytkownika
CIA
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-18, 12:46
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: CIA »

Z tego co wiem nic sie chyba nie zmieniło... (?)
Andrzej J. pisze:Lokal załatwiony na sobotę 20 i niedziele 21 listopada na ul. Mariackiej w Civitas Christiania - pierwsze kamienicy od strony Bazyliki Mariackiej na 100 procent. Koszt - tylko opłacenie pani sprzątającej/pilnującej, kupno kawy, cukru, może jakiś jednorazowych szklanek?
W poniedziałek jae do preszesa Waldemara Jaroszewicza uzgodnić szczegóły.
Zarezerwowałem godziny 14.00-20.00
Potrzebny będzie rzutnik multimedialny z laptopem.
Zacząlem xerowanie 100% rysunków technicznych z Garzke i Dulina Skanowanie rysunków i wypalenie płyty w przyszłym tygodniu - tutaj oczekuje na pomoc kolegów - jutro i pojutrze z Wami porozmawiam.
Jest stamtąd blisko do nabdrzeża Motławy i CMM.
eSDe
Posty: 84
Rejestracja: 2004-04-15, 22:37
Lokalizacja: Gdansk

Nocleg

Post autor: eSDe »

Grzechu,
Jak wcześniej napisał CIA, najtańszy chyba nocleg znajdziesz jeszcze w "Północnym". Wolne miejsca na weekend są, ale duża wada to łazienki na korytarzach.
Ceny:
1 osoba 40zł; 2-3 osoby 35zł; 4-5 osób 30zł.
Posiłki od 6-14zł.
Pokoje od 2 do 6 miejsc.
Dla grup ceny do negocjacji.
-namiary do rezerwacji:
58 302-03-01; http://www.polnocny@wp.pl
Pozdrawiam i do zobaczenia na Mariackiej.
Gość

Post autor: Gość »

Nic sie nie zmieniło 20 i 21 listopada ul. Mariacka lokal Civitas Christiana (pierwszy, drugi lub trzeci budynek od stony Bazyliki Mariackiek, po lewej stropnie jak się patrz w stronę Motlawy)
Andrzej J.
ODPOWIEDZ