to co ja mam na podstawie książki Sztolcmana "Peru".
zbudowany około 1890, ład. to 6 400 centarów, 2 kołowiec, trochę o składzie załogi. Jako ciekawostka rejs kosztował 840 franków (przed PWS).
A teraz go grona, są jakieś zdjęcia?
I czy bardzo ów Sztolcman się pomylił?
Pozdrawiam
Adam
"Już czwartą dobę płonie stanica
Goreje pod nogami Dońska ziemia
NIe upadajcie na duchu poruczniku Galicyn
Kornecie Oboleński siodłajcie konia."
Białogwardzista z www.dws.org.pl
Adam Leszczyński GG:5607859
6400 cwt to jakieś 320 t. Co do nazwy, chodzi najpewniej o nazwę miasta Manaus lub Manaos w Brazylii (chyba że statek był peruwiański?) Jedyne co mi pasuje, to ten. Ale lepiej poczekać co inni (szczególnie AvM) znajdą na ten temat...
pothkan pisze:6400 cwt to jakieś 320 t. Co do nazwy, chodzi najpewniej o nazwę miasta Manaus lub Manaos w Brazylii (chyba że statek był peruwiański?) Jedyne co mi pasuje, to ten. Ale lepiej poczekać co inni (szczególnie AvM) znajdą na ten temat...
Na razie nie znalazlem.
Brazyliskich ststkow bylo duzo,
peruwianski raczej nie jest bo mam dosyc dobre dane.
Niestety mam duzo roboty i dokladnie zajac sie tym nie moge na razie.