Dowódca niszczyciela

Okręty Wojenne lat 1905-1945

Moderatorzy: crolick, Marmik

Zulu Gula

Post autor: Zulu Gula »

To zależy od charakteru takiego komentarza.
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

... dlatego zaznaczyłem że czasami lepiej aby go brakło niż miałby się pojawiać na poczaku książki i przed jej lekturą ...
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

ja widzę, że należy zrobić zatrzezenie autorskie, żadnych komentaży, ani wstepów!!
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

... wszystko jest dozwolone , ale to trochę jak z pijaństwem - wiedzieć gdzie , kiedy ile i z kim i po co ...
Awatar użytkownika
MacGregor
Posty: 136
Rejestracja: 2004-01-15, 10:21
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: MacGregor »

Mam już za sobą lekturę książki "Dowódca Niszczyciela". Czytało się znakomicie i ja osobiście ubolewam tylko nad jedny, że nie mogłem tej ksiązki przeczytać ze dwadzieścia kilka lat wcześniej. Długo musimy czekać na tłumaczenia wartościowych pozycji literatury wojennomorskiej świata. Ale czasem warto. Nie oceniajmy tej książki jako wkładu historycznego. To wspomnienia dowódcy kilku japońskich okrętów, któremu dane było uczestniczyć w kilku ważnych bitwach na Pacyfiku. Opisał je tak, jak je widział. Nie mam zamiaru go krytykować za to, że w zamieszaniu bitwy zobaczył krążownik-widmo USS "San Francisco" zupełnie pozbawiony dział (sic), co jest jak wiadomo nieprawdą. Wystarczy obejrzeć serię zdjęć tego krążownika, kiedy w grudniu 1942 roku wpływa do San Francisco po bitwie - ma wszystkie działa na swoim miejscu...
To chyba najbardziej jaskrawy przykład - ale odpuśćmy takim przekłamaniom. Tak to widział człowiek znajdujący się w stresie, w stanie, jakiego żaden z nas forumowiczów się chyba nie znalazł i miejmy nadzieję - nie znajdzie.
MacGregor
MiKo
Admin FOW
Posty: 4041
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Cześć MacGregor! w końcu się skusiłeś na nasze forum ;)
Awatar użytkownika
MacGregor
Posty: 136
Rejestracja: 2004-01-15, 10:21
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: MacGregor »

Hehe, Miko - bo widząc kto na nim jest stwierdzam, że to porządne forum.
Pozdrawiam!
Grzegorz Nowak
MacGregor
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

A kto był dla Ciebie wyznacznikiem jakości ?? :lol:
Gość

Post autor: Gość »

na pewno uśmieszki :-P
karol k.
Zulu Gula

Post autor: Zulu Gula »

Zulus, bo tłumaczy hieroglify Karola.
Awatar użytkownika
MacGregor
Posty: 136
Rejestracja: 2004-01-15, 10:21
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: MacGregor »

Raczej kto JEST...
Co najmniej trzy osoby, do których wiedzy mam pełne zaufanie, których szanuję i podziwiam.
MacGregor
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

hmm, ciekawe grzegorz, ciekawe, to świadczy, że przyjmujesz jakieś kryteria w życiu, czyli masz charakter. No miło poznać, miło... :heej:
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

zulus nie pochlebiaj sobie, karola ani przetłumaczyć, ani obliczyć się nie da...to jak łapanie wiatru :)
Awatar użytkownika
MacGregor
Posty: 136
Rejestracja: 2004-01-15, 10:21
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: MacGregor »

Szkoda, że nick "karol" nic mi nie mówi, ale dziękuję za miłe słowa.
Szkoda, że tylko nieliczni przyznają się do swoich personaliów...

A tak na marginesie, może mniej głupotek a więcej konkretów w tym wątku?

Czy ktoś może dysponuje planami niszczyciela "SHIGURE", którym dowodził kmdr HARA na Pacyfiku? Nie interesuje mnie żaden z okrętów bliźniaczych, ani prototypowy "Shiratsuyu" - wyłącznie "Shigure" i wszelkie informacje na temat ewentualnych różnic pomiędzy nim, a jednostką prototypową. Bardzo chciałbym opracować do wydania model kartonowy tego okrętu, sądzę, że byłaby to niezła ciekawostka, ale bez tych informacji szkoda zaczynać...
MacGregor
ODPOWIEDZ