Kronika działania floty radzieckiej w II Wojnie Światowej

Okręty Wojenne lat 1905-1945

Moderatorzy: crolick, Marmik

marwaj

Kronika działania floty radzieckiej w II Wojnie Światowej

Post autor: marwaj »

Witam,
Szukam zainteresowanych wspólnym zakupem 34-tomowej edycji Kroniki floty radzieckiej w czasie II Wojny Światowej. W sumie ponad 10 tysięcy stron + mapy na dwóch płytach CD (format PDF). Niestety, cena jest zabójcza... :beksa:
Szczegóły można zobaczyć tutaj:

http://www.eastview.com/docs/Khronika_V ... ct_lit.pdf

Myślę jednak, że kilka osób wspólnie podołałoby finansowemu obciążeniu...:-)
Proszę o kontakt na adres:

marwaj@poczta.onet.pl

Serdecznie pozdrawiam,
Wawrzyniec Markowski
Andrzej J.

Post autor: Andrzej J. »

Inicjatywa bardzo ciekawa. Ze swej strony polecam 9-10 książek Petera Tschurscha o radzieckich statkach handlowych 1945-1990. Sa tam statki starsze, które przetrwały wojnę. Jak ktos pisze o WW2 to statki handlowe są ważnym elementem badań.
Wyszły t.1 frachtowce pow. 10 000 BRT, t.2/1 5000-10 000 i t.2/2 3000-5000 BRT.
Nabyć można u Christana Schmidta w Munchen po 9,80 eur za tomik 100-122 s. A4.
Andrzej J.
PS Marwaj - miałeś do mnie zadzwonić - dwa razy zostawiłem wiadomość na Twojej komórce. Chyba nie chcesz, żebym zadzwonił w niedziele o 11.00 :-)
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

instrukcje w pdf to można wsadzić do tyłka, nie będę wzywał serwisu z płatną usługą, żeby goowno jakie przeczytać, jak nie mozna w ludzkim jezyku dawać instrukcji, to lepiejwcale sie nie odzywać... :(
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

Z tego, co widzę - ceny mają liczone na Amerykanów. Myślę, że lepiej zakręcić się nad ściągnięciem tego wydawnictwa prosto z Rosji - będzie co najmniej 4 razy taniej.
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

karol pisze:instrukcje w pdf to można wsadzić do tyłka, nie będę wzywał serwisu z płatną usługą, żeby goowno jakie przeczytać, jak nie mozna w ludzkim jezyku dawać instrukcji, to lepiejwcale sie nie odzywać... :(
Karol - za ściągnięcie Acrobat Reader nic nie placisz, a jest on bardzo przydatny.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

marku, tak prostą rzecz to dziecko by zrobiło... :)
Gość

Post autor: Gość »

Witaj Andrzeju,
Niestety, wiadomości nie odebrałem, może dlatego, że moją starą komórkę ma ojciec. Nie wiem, czy masz nowy numer...
W niedzielę o 11.00 raczej się nie zgłoszę - zaczynam pracę... :-D
Ale prześlij mi, proszę, swój numer telefonu e-mailem (adres wyżej). Oddzwonię natychmiast... :-)
Dzięki za informację o książkach Tschurscha. Mam nadzieję, że kiedy już się "zdwonimy", powiesz mi, jak można się w nie zaopatrzyć... :-)
Serdecznie pozdrawiam,
Wawrzyniec
marwaj
Posty: 36
Rejestracja: 2004-01-18, 00:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: marwaj »

Brak zainteresowanych?
:beksa: :beksa: :beksa:
Andrzej Kliszewski
Posty: 252
Rejestracja: 2004-08-06, 10:46
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Andrzej Kliszewski »

Może jednak nie do końca.
Ja od października otwieram przewód który obejmuje min. właśnie to i o ile będzie to tak dobre jak się wydaje TO TO JEST TO :D .
Niestety na dwóch i tak nie podołam ale może warto jeszcze poszukac wspólników.

Pozdrawiam Andrzej
Si vis pacem para bellum!
Gość

Post autor: Gość »

Andrzeju,
Proszę skontaktuj się ze mną pilnie:
marwaj@poczta.onet.pl
Pozdrawiam,
Wawrzyniec
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

Wawrzyniec mam 2 chetnych, ale potrzebne jest kilka stron
przykladowych, czy aby jest to lebsze od Chroniki .....
Gość

Post autor: Gość »

AvM,
Mam wrażenie, że prawidłowo odczytuję Twoje inicjały, ale na wszelki wypadek potwierdź, proszę... Czy to Ty pierwszy pytałeś o Kronikę na Forum Warsailors?
Jeśli tak, to mam Twój adres i wyślę próbkę... :-)
Pozdrawiam,
Wawrzyniec
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

Nie pamietam, ale tam jest moj adres nawet przy polskich holownikach. Chetny jestem ja i Gomm.

AvM
Gość

Post autor: Gość »

AvM - mam takie pytanie - gdzieś w jakichś zapowiedziach czytałem że Gomm miał wydać tom 10 okrętów rosyjskich (ze swego cyklu) poświęcony okrętom białych w czasie wojny domowej. Czy jeśt Ci coś wiadomo na ten temat?
Marek S.
a-v-m

Post autor: a-v-m »

marwaj -nie wiem czy zyjesz , ale mam specjalne dla Ciebie wydanie II tomu Gomma o dzialaniach na polnocy- naklad 10-15 egfzemplarzy.

Marek S. - tom 10 jest napisany, ale ma on problemy z wydrukowaniem. Ma chyba 386 z Works :-) Ponadto szuka
flotylli bialych z 1918-20. Bylo cos niecos w Przegladzie morskim
w latach 20-tych :-O ,ale nie mam :-(

AVM
Gość

Post autor: Gość »

O flotylli białych w tych latach pisze Dyskant w Konfliktach i zbrojeniach morskich w latach 1918-1939
Są opisane wszystkie flotylle białych od północy po Morze Azowskie .
ODPOWIEDZ