Well deck

Techniczne zagadnienia okrętowe

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Halsey
Posty: 682
Rejestracja: 2007-01-15, 11:24
Lokalizacja: Katowice

Well deck

Post autor: Halsey »

Witam.

Ang. well deck - jak to zgrabnie przetłumaczyć na polski? Chodzi o to:

Obrazek
Do you fear death?
Do you fear that dark abyss?
All your deeds laid bare,
all your sins punished?
MiKo
Admin FOW
Posty: 4041
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Re: Well deck

Post autor: MiKo »

Nie wiem po Ci to potrzebne. Jeśli tylko z ciekawości - to nie wiem, czy jest jakiś formalny polski odpowiednik.

Ale jeśli na potrzeby bardziej użytkowe to ja bym zastosował jakąś formę opisową. Well deck (w tym przypadku) to pokład otwarty (czyli woda może przelewać się przez burty) położony pomiędzy jakimiś wyższymi pokładami, czy nadbudówkami - przynajmniej, ja to tak rozrumiem. Na krążownikach Pensacola jest to również część pokładu głównego. Czyli coś w rodzaju: "pokład otwarty/główny w pobliżu katapult", "pokład otwarty/główny pomiędzy kominami", "pokład otwarty/główny na śródokręciu".

W przypadku nowszych krążowników Northamprtn, czy NO można by się pokusić jeszcze o pokład hangarowy - bo taką miał raczej główną funkcję. Dla Pensacola to raczej odpada bo hangarów tam nie było.
Awatar użytkownika
Halsey
Posty: 682
Rejestracja: 2007-01-15, 11:24
Lokalizacja: Katowice

Re: Well deck

Post autor: Halsey »

Dzięki - pozdrawiam! :-)
Do you fear death?
Do you fear that dark abyss?
All your deeds laid bare,
all your sins punished?
Colonel
Posty: 511
Rejestracja: 2010-03-31, 08:29
Kontakt:

Re: Well deck

Post autor: Colonel »

A czy nie był to pokład - dok (studniowy) na desantowych?
Awatar użytkownika
ds43
Posty: 75
Rejestracja: 2006-06-07, 09:39

Re: Well deck

Post autor: ds43 »

Według sugestii Kol. Michała:
"obły, na kształt „wielorybiego grzbietu” pokładu dziobowego (tzw. pokład studniowy; ang. well deck, a w żargonie morskim załogi Versaufloch = dziura, w której można się było utopić)."
DS-43 - Zawzięty - 363 - poł. stęp. 27.03.1953, wod. 17.06.1953, nr stocz. 578 (BO-417), PMW - p.b. 27.05.1955, o.b. 14.12.1972.
ODPOWIEDZ