szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
Gregski
Posty: 990
Rejestracja: 2006-01-27, 21:47
Lokalizacja: Na Kociewiu albo na morzu

szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Gregski »

Franek Wichura pisze: Tu
https://renta.pl/poradniki/czy-mozna-sa ... udowac-dom
strona lobbystow ktorzy twierdza ze chalupke mozna probowac na przekor Unii postawic samemu
Czyli 70-cio metrówka.
Dobre i to, tylko pytanie czy to można później w miarę potrzeb legalnie rozbudować?

Dodano po 12 minutach 46 sekundach:
A jednak to tylko wypadek przy pracy.
Autor już został postawiony do pionu.
https://forsal.pl/gospodarka/klimat/art ... ial-o.html
Wśród ludzi człowiek dziczeje.
Waldemar Łysiak
Napoleon
Posty: 4019
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Napoleon »

Bo Europa daje darmowe mieszkanie i zasiłki. Chiny nie.
Socjal "europejski" jako taki, może być atrakcyjny dla kogoś z głębokiego "III świata" do czasu, gdy się w Europie nie pojawi. Bo z socjalu wyżyć na przyzwoitym poziomie będzie trudno. Można ewentualnie jakoś wegetować, choć trzeba by się trochę namęczyć a i to nie dawałoby na dłuższą metę gwarancji. Więc nie pisz, że ludzie przyjeżdżają do Europy, bo tu dają, a Chiny nie dają. Bo to nie ma żadnego sensu. Przyjeżdżają, bo w Europie są najlepsze warunki do życia. Socjal to część składowa tych warunków, ale tylko część i to wcale nie najważniejsza.

Tak nawiasem, to tu należałoby nawiązać do tego co pisałem wcześniej i co pisał Tadek Klimczyk. I zapytać (pytanie w tej dyskusji fundamentalne): czy ludzie są dla państwa czy państwo dla ludzi?
Tak, dzięki Unii bo ona wymaga wprowadzania drogich technologii i urządzeń
Nieprawda. W miastach najpoważniejszym problemem to brak gruntów, tudzież ich cena. Druga rzecz, to popyt. Ludzie chcą mieć własne mieszkania, więc popyt jest duży, co winduje cenę. Przy czym zapominamy, że mówiąc o barku mieszkań, mówimy o miastach (z obrzeżami). Na wszelkiej maści "zadupiach" mieszkanie można kupić tanio.
Zmianę klimatu uważam za korzystną
Zmiany klimatu bywają bardzo różne. Jedne mogą być korzystne, drugie nie. Wiele może też zależeć od miejsca i czasu. Tu nie ma co generalizować. Natomiast patrząc na to w dzisiejszych czasach, każda zmiana klimatyczna burzy pewien ład, co korzystne dla świata nie jest. Z bardzo wielu powodów.
"Zielona transformacja" przyjdzie sama, gdy koszt energii odnawialnej spadnie poniżej poziomu alternatyw.
Czegoś tu nie rozumiem. Czyli zgadzasz się z tym co pisałem wcześniej - że paliwa kopalne/tradycyjne kiedyś się wyczerpią, a w każdym razie zacznie ich brakować, co wpłynie na ich cenę i sprawi, że opłacalność ich wykorzystania stanie pod znakiem zapytania? Jeśli tak, to mam pytanie: dlaczego nie mamy do tego się przygotowywać już? Nie chodzi w tej chwili o tempo czy skale tych przygotowań (tu można długo dyskutować), tylko, jak pisałem wcześniej, o kierunek. Jeśli tak piszesz, to nie powinieneś tego kierunku negować - a negujesz, jak rozumiem. Więc o co chodzi? Jeśli tempo czy skala nie będą ludziom odpowiadać, demokracja ma mechanizmy, które to uwzględnią i dostosują do poziomu akceptowalnego przez ludzi (co obserwujemy). Ale kierunek jest właściwy. Pośrednio przyznajesz temu rację. Więc o co chodzi?!

Edit.
Zupełnie przypadkiem znalazłem rolkę która świetnie komentuje wypowiedź naszego formowego Napoleona na temat wygodnego życia w UE
Uwaga do filmiku. Facet mówi bzdury. Owszem, Imperium Rzymskie zostało zniszczone przez barbarzyńców (dodajmy, TYLKO zachodnie, o czym często zapominamy, a co ma tu istotne znaczenie). Tyle tylko, że Imperium z barbarzyńcami zmagało się ZAWSZE. Bo Imperium, tak jak obecna UE, była jak na tamte czasy dobrym miejscem do życia. O czym choćby świadczy generalnie mało buntów podbitej ludności (takowe, jeśli już, zdarzały się świeżo po podboju, były też wyjątki, ale potwierdzające regułę). Imperium wchłaniało też stosunkowo wiele "migrantów barbarzyńskich" i ich asymilowało. Przed najazdami zaś się cały czas broniło. Ale jak ktoś kiedyś powiedział, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze. Imperium, mniej więcej w III wieku, zaczęło wchodzić w kryzys ekonomiczny, ostrzejszy na zachodzie niż na wschodzie. Nie chciałbym tu wchodzić głębiej w przyczyny tego kryzysu, bo były dość złożone, ale to ów kryzys doprowadził do upadku Imperium zachodniego. Gdyż straciło ono potencjał umożliwiający obronę. Barbarzyńcy mogli w końcu wykorzystać okazję, której nie byli w stanie wykorzystać przez wcześniejsze stulecia. Ale nie oni stanowili główną przyczynę, choć prawda, stanowili przyczynę bardziej "widoczną".
Piotr S.
Posty: 2319
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Piotr S. »

Ale się trafiło i to w temacie zielonego ładu prof. Iwona Jelonek geolog i dr. Artur Bartoszewicz ekonomista , dyskusja trwa tylko 20 minut i każdy zwolennik zielonego ładu powinien tego wysłuchać szczególnie polecam ten wywiad dla Napoleona i Franka Wichury .Te opinie ,które tu padły powinny być w głównych TV w Polsce ponieważ jest tam tyle prawdy w temacie zielonego ładu ,że aż gały wychodzą na wierzch :o :o bo po prostu nie da się tych argumentów obalić . :brawo: :brawo:

Awatar użytkownika
peceed
Posty: 1108
Rejestracja: 2019-09-12, 16:25

szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: peceed »

Tadeusz Klimczyk pisze: Ale skoro mówi to, czego słuchacz oczekuje to staje się autorytetem.
Dla mnie autorytety nie istnieją.
Franek Wichura pisze: W 2019 r. około 72% energii elektrycznej wyprodukowanej we Francji pochodziło z elektrowni jądrowych
Trochę się to zmienia z czasem - w 2020 78% pochodziło z elektrowni jądrowych.
Kluczowe jest to, że udział paliw kopalnych (nienuklearnych) spadł poniżej 9%.
Franek Wichura pisze: Jak pierdyknie reaktor we Francji o bedziemy mieli Czarnobyl albo Fukuszime
Dwa razy nie - nie pierdyknie, a jeśli to skutki zostaną ograniczone do obudowy bezpieczeństwa.
Franek Wichura pisze: Atomowe smieci beda sie rozkladac do konca swiata
Radzę poczytać na te tematy zamiast pisać dyrdymały. A zwłaszcza dowiedzieć się ile uranu i toru wypuszczają w powietrze elektrownie węglowe (ciekawostka - pierwiastki te zawarte w węglu zawierają więcej energii niż uzyska się ze spalania węgla).
Franek Wichura pisze: Prosze o zrodlo tej informacji - i przyklady gdzie ostatnio zalesiono pustynie i z jakim skutkiem
To wiedza ogólna - bardzo stara, a rekordowe zalesienia odbywają się na przykład w Chinach - ale nie tylko tam. Istotne jest to, że w miejscach gdzie 100 lat temu rośliny by się nie utrzymały - dzisiaj mogą, ze względu na większą zawartość CO2 w powietrzu.
Tadeusz Klimczyk pisze: Generalnie nie interesuje mnie czy Europa jest silniejsza od Chin, USA czy czego tam jeszcze. Nie ma jednego sposobu na zmierzenie tego.
Zgadza się, jest bardzo wiele takich metryk. Problem w tym, że w większości z nich jesteśmy z tyłu:
-populacja
-powierzchnia
-produkcja przemysłowa
-rozmiar sił zbrojnych
-zużycie betonu ;)
-roczna produkcja inżynierów
-ilość zgłaszanych patentów
-wzrost PKB
Tadeusz Klimczyk pisze: A nam się po prostu w miarę dobrze i spokojnie żyje.
W Polsce wciąż nie żyje się w miarę dobrze i spokojnie - odstajemy od standardów zachodnich, większość społeczeństwa wciąż klepie biedę, i koszty polityk unijnych gwarantują że nigdy nie dogonimy starej Unii.
-Panie Kapitanie! Toniemy!
-Jak nie Wy, to kto?
Napoleon
Posty: 4019
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Napoleon »

dyskusja trwa tylko 20 minut i każdy zwolennik zielonego ładu powinien tego wysłuchać
No i?
Problem w tym, że w większości z nich jesteśmy z tyłu:
Liczba ludności ma może mieć znaczenie, ale na pewno nie decydujące. Zresztą, i Europa i Chiny ludność tracą (populacja się zmniejsza). Powierzchnia ma znaczenie tylko w kontekście tego co na niej można znaleźć (większa powierzchnia - większe szanse że jakieś surowce tam są), ale niczego nie gwarantuje. Produkcja przemysłowa? Bez przesady. Przemysł może w niektórych sytuacjach mieć znaczenie, ale nie jest najważniejszy. Itd. Żaden z tych czynników nie jest decydujący. To jaki państwo ma potencjał zależy od wielu rzeczy jednoczesnie.

Natomiast nie dostałem odpowiedzi na pytanie, czy państwo jest dla ludzi czy ludzie dla państwa? A w tej dyskusji ma to znaczenie.
Franek Wichura
Posty: 557
Rejestracja: 2021-06-02, 12:36

szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Franek Wichura »

peceed pisze: Radzę poczytać na te tematy zamiast pisać dyrdymały.
Czasami realizacje dobrych rad warto zaczac od siebie :wink: Kolega sobie poczta jakie problem swarza przechowywanie radioaktywnych smieci.
peceed pisze: Dwa razy nie - nie pierdyknie, a jeśli to skutki zostaną ograniczone do obudowy bezpieczeństwa.
Patrz wyzej. Kolega doczyta co do skutkow Czarnobyla/Fukuszimy - zasieg skutkow daleko wykraczal poza obudowe reaktora - duet upadly wiatrak+ubita krowa wydaje sie byc tu atrakcyjna alternatywa :wink:
peceed pisze: a rekordowe zalesienia odbywają się na przykład w Chinach - ale nie tylko tam.
To podaj prosze przyklad zalesionej pustyni - moze byc z Chin - z Polski znam tylko Bledowska ktora zarosla sama z siebie albo ja obsadzono ale jeszcze za Stalina i nie bardzow iem czy to ma cos wpolnego z klimatem
Piotr S. pisze: szczególnie polecam ten wywiad dla Napoleona i Franka Wichury
obejrze jak odpowiesz na wczesniejsze pytanie
Franek Wichura pisze: Moze Kolega podac ile wydal z wlasnej kieszeni na modernizacje WP i pomoc militarna dla Ukrainy?
Awatar użytkownika
Gregski
Posty: 990
Rejestracja: 2006-01-27, 21:47
Lokalizacja: Na Kociewiu albo na morzu

szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Gregski »

Napoleon pisze: Natomiast nie dostałem odpowiedzi na pytanie, czy państwo jest dla ludzi czy ludzie dla państwa? A w tej dyskusji ma to znaczenie.
Bo pytanie jest niedorzeczne. Jedno dla drugiego i drugie dla pierwszego.
Państwo ma obowiązki wobec obywateli i obywatele mają obowiązki wobec państwa.
Jak to wygląda w szczegółach to już będziemy się różnić w zależności od tego czy jesteśmy bardziej na prawo czy na lewo przekonań politycznych.

I znowu zupełnie przypadkiem natknąłem się na klip który świetnie wyjaśnia, że Zielony Ład nie ma sensu.
Facet nazywa się
Konstantin Kisin i jest przedstawiany jako satyryk. Dla mnie jest kimś więcej. Kimś jak średniowieczny błazen który potrafił wprost nazywać to co widzi. Coś jak nasz Stańczyk. Warto poszukać innych klipów z jego udziałem.

Wśród ludzi człowiek dziczeje.
Waldemar Łysiak
Awatar użytkownika
peceed
Posty: 1108
Rejestracja: 2019-09-12, 16:25

szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: peceed »

Napoleon pisze: Liczba ludności ma może mieć znaczenie, ale na pewno nie decydujące.
Czyli typowe tzw. pitolenie. Podałem całą listę metryk "które mają znaczenie ale nie muszą być decydujące" - pojedynkę. W kupie już robią różnicę.
Na tyle, że to delegacja niemiecka jedzie do Xin, żeby robić tzw. łaskę, a nie odwrotnie.
Napoleon pisze: To jaki państwo ma potencjał zależy od wielu rzeczy jednoczesnie.
Chętnie zatem zobaczę kontrę, tzn. porównywalną listę w której przoduje Europa. Bo na razie słyszę o "jakości życia" która jest funkcją wyłącznie przejadania starej potęgi i właśnie się kończy, również z punktu widzenia swobód politycznych. Naoglądałem się ogromnej ilości vlogów z Chin, i jest to kraj absolutnie rozwinięty.
Franek Wichura pisze:
Kolega doczyta co do skutkow Czarnobyla/Fukuszimy
Kolega studiował na WFiTJ. Skutki obu awarii są znikome dla populacji w porównaniu do alternatywnych źródeł energii, tzn. możemy godzić się na awarie o takiej częstości i nasileniu, pomimo faktu że obie były w całości bardzo łatwe do uniknięcia i w nowych elektrowniach nie mogą się wydarzyć. Współczesne elektrownie projektuje się w taki sposób, że nawet obsługa złożona z terrorystów miałaby problemy ze stopieniem rdzenia.
Franek Wichura pisze: Kolega sobie poczta jakie problem swarza przechowywanie radioaktywnych smieci.
Żadne - problemy są całkowicie sztuczne. Odpady radioaktywne są kompaktowe i bardzo proste do składowania.
Napoleon pisze: Natomiast nie dostałem odpowiedzi na pytanie, czy państwo jest dla ludzi czy ludzie dla państwa?
Bo to poważne forum.
-Panie Kapitanie! Toniemy!
-Jak nie Wy, to kto?
Piotr S.
Posty: 2319
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Piotr S. »

Unia szykuje nowe eko-zasady. Tym razem będą dotyczyć domowych grzejników
https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpo ... 10af&ei=91
Domowe grzejniki zostaną objęte nowymi regulacjami Unii Europejskiej. Cele przepisów to zmniejszenie zużycia energii oraz ułatwienie naprawy ogrzewaczy pomieszczeń. Zapisy z rozporządzenia Komisji UE dotyczą także innych sprzętów, m.in. kuchenek gazowych.
Nowe regulacje wprowadzają maksymalne poziomy zużycia energii dla trybów niskiego poziomu mocy. Chodzi np. o tryb czuwania
Urządzenia nie będą mogły zużywać zbyt dużo energii, a producenci będą musieli udostępniać części zamienne do naprawy sprzętów.

Przepisy z omawianego rozporządzenia dotyczą następujących urządzeń: grzejniki elektryczne, promienniki podczerwieni, kuchenki gazowe, grzejące wieszaki na ręczniki oraz elektryczne grzejniki podłogowe. Nowe prawo, które obejmie m.in. domowe grzejniki, będzie stosowane od 1 lipca 2025 roku.
Chory PO-jebany świat jest jeszcze czas aby kupić normalny grzejnik elektryczny póki są dostępne ja taki kupiłem parę lat temu jako zapas awaryjny
ale ten co kupiłem ma regulację w dużym zakresie co pozwala na szybkie nagrzanie pomieszczenia przy pracy start stop i sprawuje się dobrze .
Chorzy unijni psychole i zamordyści nie dają już nam prawa wyboru a narzucają coś czego my nie chcemy, pamiętam jak namawiano nas na żarówki energooszczędne i co z tego ,że je wymieniliśmy skoro wzrosły ceny za prąd . W tym nowym zapisie jest mowa też o kuchenkach gazowych a przecież tam regulacja wielkości płomienia jest regulowana ręcznie i tyle i aż tyle nie da się tego lepiej ustawić po cholerę jeszcze tam szukać dziury w całym .
Napoleon
Posty: 4019
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Napoleon »

Bo pytanie jest niedorzeczne. Jedno dla drugiego i drugie dla pierwszego.
Państwo ma obowiązki wobec obywateli i obywatele mają obowiązki wobec państwa.
Mylisz przyczynę ze skutkiem. Najpierw byli ludzie czy państwo? To pytanie jest niedorzeczne, ale idę twoim tokiem myślenia. Bo wiadomo,że to ludzie stworzyli państwo. A zrobili to, by móc żyć bezpieczniej, lepiej i wygodniej. Czyli państwo jest instytucją usługową DLA ludzi.
Obowiązki ludzi wobec państwa wynikają zaś z konieczności utrzymania instytucji, która zapewnia im bezpieczne i wygodne życie. Czyli jest to pewna cena, którą ludzie godzą się płacić za owe bezpieczeństwo i wygodę. Jeśli ludzie uznają, że państwo im tego nie zapewnia, będą starali się tych obowiązków uniknąć. Lub zmienić państwo (jego organizację).
To chyba Mannerheim kiedyś to dobrze ujął mówiąc, gdy Finlandia uzyskała niepodległość i trwała dyskusja jakie to ma być państwo i jak zapewnić jej obronę, że trzeba zbudować takie państwo, które obywatele chcieliby bronić. Chcieliby - a nie musieli.
Państwo jest dla ludzi. W Europie zrozumiano to najszybciej, stąd tak przerobiono państwa, że służą ludziom. I dlatego też to Europa (UE) jest najlepszym miejscem do życia. Tudzież państwa, na państwach europejskich się wzorujące.
Z punktu widzenia Europy, rozwój ma służyć wyłącznie utrzymaniu tego stanu rzeczy, tudzież jego poprawieniu. Bo czemu niby jeszcze? Niczego innego nam nie trzeba. Musimy tylko zapewnić, by w zmieniającym się świecie utrzymać (lub polepszyć, jeśli się da) poziom usług, które państwo zapewnia ludziom i stworzyć lepsze warunki do życia. Nic więcej, bo po co?
Podałem całą listę metryk "które mają znaczenie ale nie muszą być decydujące" - pojedynkę. W kupie już robią różnicę.
Wybacz, ale "pitoleniem" jest podawanie takiej listy. Świat jest nieco bardziej skomplikowany.
tzn. porównywalną listę w której przoduje Europa
Ależ to jest właśnie ta jakość życia. Która się nie kończy. I nic nie zapowiada, by się kończyć miała. Ta jakość życia może w danym momencie być trochę lepsza lub gorsza, gdyż w danym momencie może być koniunktura lub jej nie być. Ale ta jakość życia jest. Ludzie cieszą się wolnością i bezpieczeństwem, żyją na przyzwoitym poziomie, mają zapewnione określone usługi, itd. A to o czym dyskutujemy, ma zapewnić innowacyjność by ten stan rzeczy utrzymać.
Odnoszę wrażenie, że moi adwersarze patrzą na świat przez "XIX wieczne okulary" (lub nawet wcześniejsze). A świat się zmienia.
Żadne - problemy są całkowicie sztuczne. Odpady radioaktywne są kompaktowe i bardzo proste do składowania.
Z tego co ja słyszałem, to jednak nie są. Aby było jasne, nie jestem wrogiem energetyki jądrowej - wprost przeciwnie (choć nie uważam by na niej opierać politykę energetyczną). Do czasu gdy elektrowni jądrowych jest stosunkowo mało, to to może nie być duży problem, ale przy większej ilości - zaczyna być.
Bo to poważne forum
Na tym forum dyskutowałem już z różnymi ludźmi. I czy ono jest znów aż tak poważne, to też mógłbym podyskutować :wink:
Natomiast to, że na proste pytanie nie otrzymuję odpowiedzi, jak sądzę wynika stąd, że ktoś tu nie umie na to pytanie odpowiedzieć. Albo nie chce, bo musiałby przyznać, że pisze niedorzeczności.
Franek Wichura
Posty: 557
Rejestracja: 2021-06-02, 12:36

szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Franek Wichura »

Piotr S. pisze: Chory PO-jebany świat jest jeszcze czas aby kupić normalny grzejnik elektryczny póki są dostępne ja taki kupiłem parę lat temu jako zapas awaryjny
ale ten co kupiłem ma regulację w dużym zakresie co pozwala na szybkie nagrzanie pomieszczenia przy pracy start stop i sprawuje się dobrze .
A ty czytasz casami co sam piszesz? Przeciez grzejnik wykonany zgodnie z nowa regulacja rowniez moze pozwalac na szybkie nagrzanie pomieszczenia przy pracy start stop - sam piszesz ze regulacja dotyczy:
Piotr S. pisze: Nowe regulacje wprowadzają maksymalne poziomy zużycia energii dla trybów niskiego poziomu mocy. Chodzi np. o tryb czuwania
Unia ci zabrania grzac nowym grzejnikiem na maksa? Juz jakis czas temu Unia wprowadzila przepis ze ekspres do kawy z podgrzewaczem dzbanka ma sie automatycznie wylaczyc po jakims czasie zeby jak ktos zapomni nie grzal tego dzbanka do nastepnego dnia - i co? - ludzie przestali pic kawe bo im nie smakuje z Unija regulacja?
peceed pisze: Kolega studiował na WFiTJ. Skutki obu awarii są znikome dla populacji w porównaniu do alternatywnych źródeł energii,
Tego zdania nie rozumie. Wedlug Kolegi skutki awarii w Czarnobylu sa znikome w porownaniu do alernatywnego zrodla energii wiatrak/panel na slonce? Jaki wiatrak doprowadzil do katastrofy podobnej jak ta w Czarnobylu i dlacego jeszcze na Netfilxie nie zrobili z tego filmu :wink:
peceed pisze: Współczesne elektrownie projektuje się w taki sposób, że nawet obsługa złożona z terrorystów miałaby problemy ze stopieniem rdzenia.
Nie trzeba stopic rdzenia zeby sobie urzadzic Fukuszime. Jest wiele innych mozliwosci by cos poszlo nie tak.
peceed pisze: Żadne - problemy są całkowicie sztuczne. Odpady radioaktywne są kompaktowe i bardzo proste do składowania.
W Polsce przygoda z produkcja pradu z atomu jeszcze sie nie zaczela a w Niemczech juz skonczyla (zaczela w latach 60 XX wieku) i do dzis Niemcy nie wiedza gdzie te smieci beda przechowywac na stale - jak to takie proste to moze Kolega to przechowa - sa na to pieniadze, mozna zarobic :wink:
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6418
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Peperon »

Gregski pisze: 2024-04-25, 11:11 ...Facet nazywa się Konstantin Kisin i jest przedstawiany jako satyryk. Dla mnie jest kimś więcej...
Ciekawie gościa zareklamowałeś, ale...
Poniżej link do artykułu ciotki Wiki o Kisinie.
https://en.wikipedia.org/wiki/Konstantin_Kisin
A w nim ciekawostka.
Z boku w ramce po prawej mamy miejsce urodzenia - Moskwa.
W tekście stoi, że urodził się w Uzbekistanie...

To zwykła pomyłka, czy celowa dezinformacja ?
I ile tego jest w całym artykule ? Pytam, bo jeśli Wiki zawiera takie "byki", to ile bredni może być w gadce samego Kisina.
A o tym, że Rosjanie potrafią doskonale wymieszać prawdę z fikcją, to chyba nie trzeba przypominać...
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Gregski
Posty: 990
Rejestracja: 2006-01-27, 21:47
Lokalizacja: Na Kociewiu albo na morzu

szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Gregski »

Trudno powiedzieć ale moi statkowi rosyjscy kumple mają zwykle w papierach napisane: Miejsce urodzenia - Soviet Union. Nie widziałem by ktoś urodzony w erze sowieckiej miał w papierach konkretne miejsce. Może dlatego ktoś to "zaokrąglił" do Moskwy.
Facet nigdy nie wypierał się pochodzenia, wręcz przeciwnie. Często je przywołuje.
Mnie bardziej interesuje co mówi.
Na przykład na temat WOKE oszołomów, zmianie płci, nielegalnej emigracji, eko-terrorystów itp.
Moim zdaniem warto gościa posłuchać.
Napoleon pisze: Bo wiadomo,że to ludzie stworzyli państwo. A zrobili to, by móc żyć bezpieczniej, lepiej i wygodniej. Czyli państwo jest instytucją usługową DLA ludzi.
Tak, a w naszym przypadku zrobił to na ogólnym wiecu Piast kołodziej wspierany przez swoją mądrą żonę Rzepichę.
Wśród ludzi człowiek dziczeje.
Waldemar Łysiak
Piotr S.
Posty: 2319
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Piotr S. »

Wiemy dobrze ,że zielony ład jest zbiorem inicjatyw politycznych Komisji Europejskiej, której nadrzędnym celem jest osiągnięcie neutralności dla klimatu w Europie do 2050. Zastanówmy się kim są ci ludzie z Komisji Europejskiej co to za grono ? i kogo tak naprawdę oni reprezentują czyje interesy
,że tylko po kilku latach można tam dostać taką emeryturę jaką ma min: Donald Tusk.

https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... ra/2sqsyhn

Donald Tusk zapracował nie tylko na polskie świadczenie, ale także to brukselskie. W 2023 r. otrzymał:

— 64 757 euro emerytury z Komisji Europejskiej (ok. 280 tys. zł po dzisiejszym kursie),

— 2 371 euro emerytury belgijskiej (ok.10 tys. zł),

— 118 887,10 zł emerytury z ZUS

Oświadczenie przedstawia stan na 31 grudnia 2023 r.

Emerytura po kilku latach siedzenia w Komisji Europejskiej jest na pewno przywilejem oligarchicznym czy tak powinno to wyglądać czy to jest uczciwe ? Tym bardziej ,że to stamtąd wychodzą te chore pomysły jak zielony czy niebieski ład i jest to system formy narzuconej niedemokratyczny wręcz patologiczny .
Tylko dlaczego ja mam za to płacić ? . Mogę zrozumieć ,że Napoleon czy Franek Wichura zrobią to za swoje pieniądze ? tylko nie zmuszajcie innych
aby w tym uczestniczyli my nie chcemy w tym uczestniczyć bo to jest nasz wybór tylko tyle i aż tyle.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6418
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Peperon »

Piotr S. pisze: ...że tylko po kilku latach można tam dostać taką emeryturę jaką ma min: Donald Tusk...
Ty tak sam z siebie, czy podajesz przekaz dnia ?
Co do emerytur europosłów, to poczytaj taki cytat:
"...Europosłowie zyskują prawo do świadczenia emerytalnego z tego tytułu po ukończeniu 63. roku życia. Wynosi ono 3,5 proc. wynagrodzenia za każdy pełny rok wykonywania mandatu (lecz w sumie nie więcej niż 70 proc. wynagrodzenia). Koszt tych świadczeń emerytalnych pokrywany jest z budżetu Unii Europejskiej..."
Cały artykuł pod linkiem: https://www.money.pl/emerytury/nie-tylk ... 2080a.html
Reasumując. Powyższy cytat doskonale wyjaśnia, dlaczego eurosceptyczni przedstawiciele PiS-u tak ostro walczą o miejsca na listach wyborczych. Wszak Unia jest BEEEEEEEEE, ale ojro już CACY... I jak to mówiło powiedzonko starożytnych Rzymian: Petunia nie kotlet... :D
Właściwie powinno być: Pecunia non olet. ;)
Natomiast w kwestii emerytury Tuska, to powiem tyle, że facet zajmował jedno z trzech najważniejszych stanowisk unijnych, więc i emeryturę ma adekwatną do stanowiska. Co w tym dziwnego ?
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Napoleon
Posty: 4019
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Napoleon »

Tak, a w naszym przypadku zrobił to na ogólnym wiecu Piast kołodziej wspierany przez swoją mądrą żonę Rzepichę
Nawet w żartach warto przestrzegać zasad logiki. W powyższym przypadku zaś, państwo utworzyłby nie Piast tylko wiec - a więc ogół "obywateli" posiadających prawa polityczne. :wink:
Przy czym moje pytanie dotyczyło nie tego kto stworzył owe państwo (w ujęciu modelowym) tylko po co - i co z tego wynika (ludzie dla państwa czy państwo dla ludzi?).
Wiemy dobrze ,że zielony ład jest zbiorem inicjatyw politycznych Komisji Europejskiej, której nadrzędnym celem jest osiągnięcie neutralności dla klimatu w Europie do 2050.
Zielony Ład jest "pomysłem" KE (koniec 2019) ale jako taki nie stanowił prawa. Stał się prawem (a raczej zawarte w nim tezy) dopiero w 2021 roku po przyjęciu prawa o klimacie uchwalonego przez PE (po konsultacjach, czy raczej negocjacjach albo "ucieraniu się" z Radą UE). Sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, gdyż w 2019 roku Zielony Ład (sama jego idea) też już istniała wcześniej. Zielony Ład nie jest pomysłem sztucznym. Przy czym na swój sposób, podobną politykę (idącą w podobnym kierunku) prowadzą i USA i Chiny. Nie wprowadzając niczego, Europa skazuje się na pozostanie w tyle w stosunku do tych państw, a więc na gorszą konkurencyjność swej gospodarki w przyszłości.
i kogo tak naprawdę oni reprezentują czyje interesy
Nasze - całej Europy. Problem polega na tym, że gdy świat się zmienia, ludzie/państwa/instytucje/gospodarka muszą się do tego dostosować. A dostosowanie oznacza zmiany - zmiany zaś zazwyczaj naruszają czyjeś interesy (niekiedy bardzo szerokie). Stąd pomysł budzi tyle kontrowersji. Jeśli do tego dodamy, że jak zwykle w takich przypadkach, w tym wypadku przy wprowadzaniu tychże zmian, popełnia się błędy, mamy obraz tego co się dzieje - jest awantura. Nie zmienia to jednak tego, że świat się zmienia. I czy komuś się to podoba czy nie, do tych zmian trzeba się dostosować. Kwestią otwartą jest, czy dostosujemy się w sposób ewolucyjny z wyprzedzeniem, czy rewolucyjny, gdy bieg wydarzeń do zmian nas zmusi i będą one opóźnione. Mamy tylko taką alternatywę.
Donald Tusk zapracował nie tylko na polskie świadczenie, ale także to brukselskie.

I w czym problem? Jak zam zauważyłeś - zapracował. Jeśli zapracował i mu się należą, to o co chodzi? Chyba, że zaczynasz mieć jakieś "bolszewickie" zapędy by odbierać innym to na co zapracowali? :wink: Bo przypomnę, że to jest czysto bolszewicki przekaz.
ODPOWIEDZ